Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie turbiny ajm


gigss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym sie dowiedzieć pare rzeczy odnośnie czyszczenia turbiny w ajm.

1. Czy jak odłączenia przewody np z przepływomierza czy czajników czy beda błędy potem na komputerze do usunięcia ?

2. Czy przy skręcaniu turbiny trzeba dokręcać kluczem dynamometrycznym czy można zwykła grzechotka?

3. Słyszałem ze trzeba cos dźwignąć silnik żeby turbo wyciągnąć. Czy trzeba cos jeszcze odkręcać ? Oraz jak go najlepiej dźwignąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dziale warsztat masz opis jak wyjać i wyczyścić turbo żadnych kluczy dynamometrycznych ani podnoszenia silnika jak robisz pierwszy raz to z dwie godziny ci zajmie samo wyjęcie o ile śruby sie rusza i nie obrobią :) parę problemów możesz napotkać na swojej drodze np. czy turbo się rozdzieli częc gorąca jak nie to zostaje palnik i czy śruby trzymające tależyk z łopatkami sie ruszą a nie obrobią lub ukręcą.Będziesz potrzebował nową uszczelkę pod spływ oleju od spodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzieki wielkie. A jak z przewodami jak odlacze ? Nie bedzie potem bledow na komputerze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wlaczysz zapłonu to błędów nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno. Czy po odkręceniu gruszki trzeba ja potem jakoś ustawiać w ajm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odkręcisz cała gruszkę to nic nie musisz ustawiać.

Jak zaczniesz kręcić cięgnem gruchy to już musisz ustawiać od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Otorz przy odkrecaniu turbiny ukrecila mi sie ta rukra doprowadzajaca olej od gory przy samej śrubie co z tym najlepiej zrobic i jak sie nazywa ten element ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Otorz przy odkrecaniu turbiny ukrecila mi sie ta rukra doprowadzajaca olej od gory przy samej śrubie co z tym najlepiej zrobic i jak sie nazywa ten element ?

Miałem to samo. Podzwoń po ludziach w okolicy co rozkręcają auta, ktoś będzie to miał :) mi moją pospawał szpec, bo mi auto było potrzebne na już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie to nazywa bo na allegro nie moge znalesc

Edytowane przez gigss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da sie to jeszcze jakoś zrobić czy tylko wymiana zostaje ? oraz jak wykrecić drógą strone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da sie to jeszcze jakoś zrobić czy tylko wymiana zostaje ? oraz jak wykrecić drógą strone

Obawiam się ze Ty tego nie ogarniesz ....Wszystko sie da zrobić ....tylko zalezy od umiejetnościi od uszkodzenia ;) .

Popatrz sobie na zdjęcie wyzej i tam masz wszystko pokazane ...jak przykręcona jest druga strona rurki ,części składowe przy turbinie ..itd.

Moze wystarczyło by wymienić nową baryłkę (pod nakrętką )i było by ok...To zalezy na ile wystarczy tej rurki ..Albo kupić uzywkę (całą rurkę olejową i podmienić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak odkręcić śrubę ta najbliżej wentylatora? nasadka tam wejdzie ale grzechotki nie włożę a żeby płaskim to blokuje mi ta okrągła bańka do połowy obita izolacją. do czego ona jest i jak ją zdemontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak odkręcić śrubę ta najbliżej wentylatora? nasadka tam wejdzie ale grzechotki nie włożę a żeby płaskim to blokuje mi ta okrągła bańka do połowy obita izolacją. do czego ona jest i jak ją zdemontować

Nie wiem jak u Ciebie to dokładnie wyglada i o jakiej bańce mowa bo ja mam AFN-a a Ty AJM ale na pewno idzie to zdemontować tylko jak widzisz potrzeba różne klucze a moze i trzeba bedzie kolektor ssacy zdemontować by był lepszy dostep do tych srub :wink:

Moze ktoś inny Ci coś dopowie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja juz nie pamiętam w czym moze tam byc problem ale zajęło mi pare minut wyjęcie tego wiec na pewno da sie w jakis prosty sposób to ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj maila podesle ci gotowy schemat ze zdjeciami jak wyjac turbo.

po przeczytaniu nawet małpa wyciagnie turbo bez uszkodzen :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj maila podesle ci gotowy schemat ze zdjeciami jak wyjac turbo.

po przeczytaniu nawet małpa wyciagnie turbo bez uszkodzen :decayed:

A czemu nie tutaj ?

Za chwile ktoś inny będzie pytał a tak to juz bedzie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...