Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Purchanie z dolotu powietrza


mati1991lw

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. posiadam Audi A4 B5 1.9 Tdi o oznaczeniu AJM i Mocy 116 Koni. od dłuższego czasu mniej wiecej 2 miesięcy po wymienie turbo i oleju zaczeło mi walić powietrzem w filtr powietrza. gdy zdjełem ten filtr powietrza było tam czuć spalinami. druga sprawa to żyganie olejem po odkręceniu korka wlewu oleju podejrzewam jakieś przedmuchy . z ciekawości odpaliłem program VAG i o to wyniki. http://imageshack.com/a/img537/4013/AtiyHA.jpg

czy tu wszystko jest okej ? czy są uszkodzone pompowtryskiwacze czy któryś z zaworów po prostu sie wypalił ? pierścienie cylindrów nie wiem co tam może być grane. moc ma nie zamula go w ogóle ciągnie ładnie nie szarpie odpala na strzała . dodam że synchronizacja wałka rozrządu z wałem korbowym jest ustawiona idealnie i zawsze nie zależnie od obrotów VAG pokazyje zero stopni :) prosiłbym bardzo o pomoc. dzięki

Edytowane przez mati1991lw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rzyga olejem przez korek wlewu oleju to zapewne zapchana odma.

Czy podczas odkręcenia tego korka słychać upust gazów, przez bagnet bije dym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Obejrzyj wałek rozrządu może wyglądać tak

14_1273746645.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Odme czyściłem pod cinieniem sprezarką bo nie widziałem inne opcji pomogło na 30 km z tym że tylko olejem nie żygał ale purchało strzasznie z tego korka i ciągle purchało też w filtr powietrza. wałek niby jest okej . sugerujesz wybite krzywki albo szklanki tzw ? Ps z bagnetu delikatnie wali powietrzem i nic po za tym

Edytowane przez mati1991lw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz wybite krzywki albo szklanki tzw

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w ahu. 'pufalo' mi w filtr powietrza. Wymieniłem szklanki, i problem znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...