Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa multifunkcyjna kierownica


easymoonrider

Rekomendowane odpowiedzi

Ewidentnie taśma albo piny nie łączą. Nikt nie będzie wróżył z fusów, dopóki nie zdejmiesz poduchy i nie sprawdzisz okablowania, o którym piszemy Ci od początku tematu -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod poduchą wszystko wygląda dobrze. Okablowanie jest okej. Przyciski działają na zmianę. Raz jest dobrze raz nie. Podświetlanie czasami przygasa. Również przy silniejszym naciskaniu na przyciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy ze kable ok? Sprawdzałeś miernikiem czy nie ma zwarć i czy są przejścia z jednej strony na drugą taśmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy ze kable ok? Sprawdzałeś miernikiem czy nie ma zwarć i czy są przejścia z jednej strony na drugą taśmy?

Niestety nie. Chodziło mi o kabelki z pinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko sprawdzałeś czy piny ładnie wyglądają?

Powiedzmy. Nie mam w tej chwili sprzętu, aby sprawdzić cokolwiek więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RNS-E fabrycznie był wypuszczany z tą kierą w B6. Ja też mam tą wersję i do puki nie wymieniłem modułu BT na nowszy to kiera z rns-e gadała bez problemu tz. głośniej, cisze, przeskakiwanie utworów oraz odbieranie i odrzucanie połączenia.

Teraz wymieniłem moduł BT na najnowszy z b8 i nie działa mi tylko obsługa telefonu, ale uważam, że to tylko kwestia poprawnego kodowania.

Natomiast u Ciebie kolego też powinny działać wszystkie przyciski, ewentualnie oprócz tych od telefonu.

Edytowane przez Cez032
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam taka kiere jak easymoonrider i RNS-D. Problem taki ze mam auto ze 2 miesiace i robie je pod siebie... teraz mam problem ze nie działaja mi przyciski na multi, podswietlenie działa, w vag com pokazuje 02xxx czyli zakodowana kiera jako multi + sterowanie radiem

Nie wiem czy ma cos do tego jeszcze to ze mam uchwyt do telefonu jakiegos tylko nie ma aparatu samego, ale zmieniajac kodowanie na 03xxx nic sie nie dzieje.....

Miał ktos taki przypadek?? Od czego zaczac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RNS D z taką kiera powinien chodzić.

Sprawdź w VCDS czy działają przyciski w kierze.

Sprawdź połączenia w tych kierach potrafiły w łatwy sposób tracić połączenie(przegwizdaj miernikiem przewody)

Uchwyt po telefonie nie ma za wiele do tego ze nie działa kiera.

Czy tą kiere dokładałeś czy była fabrycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dokładałem, wszystko tak jak jest teraz wyszło z fabryki...

W takim razie sprawdze połaczenie, styki, kostki...

Mam vag com, tylko za mocno nie orientuje sie (jezyk angielski) gdzie dokładnie wchodzic i jak wykonac test kiery??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dokładałem, wszystko tak jak jest teraz wyszło z fabryki...

W takim razie sprawdze połaczenie, styki, kostki...

Mam vag com, tylko za mocno nie orientuje sie (jezyk angielski) gdzie dokładnie wchodzic i jak wykonac test kiery??

Ja bym szukał w samych przyciskach i ich przyłączach. Te przyciski fajnie się rozbiera i tam sa blaszki stykowe .

Pewno brudne lub wyklepane. Wygląda jakby plus lub masa nie stykała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01304 - Radio

49-00 - No Communications


Mam taki bład, rozbierałem kiere i wtyczki wypinałem pozniej kontakt spray ale dalej nic nie działa tylko podswietlenie....


Ktos cos??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01304 - Radio
49-00 - No Communications
Mam taki bład, rozbierałem kiere i wtyczki wypinałem pozniej kontakt spray ale dalej nic nie działa tylko podswietlenie....
Ktos cos??

Złe kodowanie? Coś było dokładane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie.... nawet po kodach w naklejce wychodzi ze takie wyposażenie ma od poczatku

2ZQ = Kierownica wielofunkc. do poduszki bezp.

7Q2 = Radio z nawigacjĄ

Takie 2 mi wyskoczyły z naklejki wiec raczej prosto z fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


test przez vcds robiłeś?

Posiadam vcds ale nie wiem gdzie dokładnie sie to sprawdza.... pomozesz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie jak to było, ale chyba w grupie 16 steering wheel i na dole w tych opcjach będzie test. :)


Na początku wątku dosyć dawno temu pisałem o problemie z przyciskami kierownicy. Tę irytującą sytuację udało się rozwiązać. Pomogły mi zdecydowanie Wasze odpowiedzi. Po tym jak się ociepliło, kupiłem odpowiednią lutownicę i znalazłem trochę czasu postanowiłem się za to zabrać. Naprawa nie jest tak trudna jak mogłoby się to wydawać. W moim przypadku przyczyną okazały się zimne luty na wtyczce płytki multifunkcji znajdującej się na poduszce. Przy okazji poprawiłem lutowanie przycisków od klaksonu.

Jak to zrobić? Na początek należy odłączyć akumulator i odkręcić poduszkę. Z tyłu kierownicy są we wnękach dwie śruby torx. Po odchyleniu poduszki należy odpiąć okablowanie. Wtedy ukaże nam się taki widok:

2ag682d.jpg

Na czerwono zaznaczyłem gniazdo, gdzie luty były zimne. Po dotknięciu gniazda czuć było nawet luz dotyczący jego osadzenia w płytce. W celu dostania się do drugiej strony płytki należało wypiąć mechanizm klaksonu poprzez usunięcie zabezpieczeń zaznaczonych na żółto. Po zdjęciu tego poduszka przedstawia się następująco:

2q20ier.jpg

Na zdjęciu ponownie zaznaczyłem obluzowane gniazdo. Płytka przykręcona jest przy pomocy dwóch nakrętek. Po ich odkręceniu należy odpiąć czerwoną wtyczkę od przycisków i odchylić płytkę. Wtedy można będzie poprawiać lutowanie nieszczęsnego gniazda. Po tym zabiegu składamy wszystko w odwrotnej kolejności i wszystko powinno grać. :)

Edytowane przez easymoonrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zrobieniu testu przez VCDS nie działaja zadne przyciski i bład:

1 Fault Found:
01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285)
49-00 - No Communications
Pomozecie???

Wchodzac na vcds na 16 steering wheel i bloki pomiarowe 08 , grupa 06 pokazuje communication OK i dalej wchodze w 07 i 08 gdzie sa button (przyciski) od kiery sztuk 6 i po przytrzymaniu kazdego pokazuje napis Activated, a po odpuszczeniu przycisku Not Oper.

Software coding: 02041 czyli

-multifunction steering wheel with radio control

-board computer & cruise control installed

-rear wiper not installed (cabrio/sedan)

I juz nic nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

  • Pozwolę sobie odświeżyć temat nieco w innej kwestii. Mam trójramienną multi-funkcyjną kierownicę ( dwie rolki do regulacji głośności i zmiany utworu/stacji, przycisk mode i drugi chyba do wybierania głosowego) i Radio Concert II. Do tego mam podpięty emulator zmieniarki z yatour. Chciałbym podpiąć moduł z bluetooth z tej firmy.  Działają tylko rolki. Czy można jakoś odkodować te przyciski, żeby obsługiwało  ten moduł z yatoura? Sprzedawca  twierdzi,  że moduł obsługuje się za pomocą tylko tych rolek. Czy może warto zamontować oryginalny moduł BT?

Pozdro Paweł

Edytowane przez Paul Anders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...