Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gotuje wode pomocy


lolek55521

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem otoz gotuje mi wode a temperature trzyma caly czas na 90 %. gdy odkrece korek od zbiorniczka to wrze i podnosi sie plyn ;C pomocy ;C silnik to 1.8t aeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy dolny wąż jest goracy

jak nie to termostat trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że poziom płynu chłodniczego jest ok i nie jest go za mało?

Zerknij też na napęd pompy wody, czy pasek przypadkiem nie jest za luźny, może nie napędzać dobrze.

Ale bardzo możliwe że termostat ma awarię w pozycji zamknietej, tak jak zasugerował Dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest za malo ale ostatnio jechalem i musialem 1.5 l plynu ;/ olej na bagnecie jest tak samo jak po wymianie ;/ jak sprawdzic ten termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by się zaciął w pozycji zakmnietej to przy temperaturze ok 90 st, albo po dłuższej jeździe (tak 15 minut) chłodnica przy dotyku byłaby generalnie zimna. Normalnie już dostałaby płyn do środka gdyby termostat nie blokował płynu. Sprawdź ręką jak to u Ciebie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta temperaturę to sprawdzałes jakoś inaczej niż tylko wskazaniami na desce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubywa Ci płynu chłodniczego? nagrzewnica mogłaby się zapowietrzyć, stąd może występowanie tych "bulków" ... generalnie nic jej tam zapchać nie powinno, szybciej termostat by się zakleił, przypchał ...

Jeszcze jedno pytanie, pracują wentylatory chłodnicy gdy Ci płyn sie gotuje?

Edytowane przez s3ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak że ubywa płynu czy tak że pracuja wentylatory? Bo mogę mieć teorię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wszystkiego co piszesz to termostat chyba jednak działa. Masz jakiś albo porzadny wyciek płynu albo go po prostu trawisz/spalasz. Jeszcze mi po głowie chodzi czujnik temp. U mnie wskaźnik na desce raz leżał na min a raz pokazywał 90 równo, po podłączeniu kompa dopiero wyszło że temp była wyższa niż 90, a wentylatory nie chodziły i też zaczeło się wszystko grzać. Po wymianie czujnika temp wentylatory ruszyły wtedy kiedy powinny, temperatura wskazywała poprawne wartości.

Jak odpalisz auto i włączysz ogrzewanie to czujesz jakiś zapach z kratek? Może nagrzewnica jest nieszczelna i płyn gdzieś tam ucieka. Pisałeś też że leci zimne powietrze z kratek - sprawdź przewody idące do kabiny z płynem chłodniczym. Powinny być ciepłe gdy płyn jest juz zagrzany.

Jezeli powietrze jest nie tylko zimne ale słabo leci to nagrzewnica jest zaklejona od zewnątrz jakimiś liścmi itd, przez co to co się dostaje do kabiny nie ogrzewa się właściwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanawiałeś sie nad uszczelką pod głowicą?


Skoro masz takie ubytki płynu i nie widac nigdzie wycieku to poprost moim zdaniem chyba go spalasz na garczkach.Piszę chyba bo na 100% procent to trzeba kilka testów porobić.

roponuje abys sprawdził na odpalonym i zagrzanym motorku czy po przygazowaniu nie słyszysz w kabinie bulgotania płynu w nagrzewnicy...to powinno wyjaśnić i rozwiać twoje i moje wątpliwości.Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eusathink:

Polataj na razie, obserwuj dokładnie wszystko - zżeranie płynu chłodniczego, ciepłotę węży idących do kabiny (idący i powrotny - czy mają taką samą temp) czy są wycieki pod autem, czy są zapachy z kratek jakieś dziwne, zaparowane szyby może w środku, na których zbiera się taki nalot - (2 ostatnie świadczyłyby o wycieku z nagrzewnicy)

Tak jak Danios30 pisze - przy zżeraniu płynu może być uszczelka - zerknij w tym wypadku czy nie kopci na biało

Edytowane przez s3ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...