Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak odpowietrzyć hamulce za pomocą pompki?


HatefulEvil

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi czy można sobie jakoś ułatwić odpowietrzanie hamulców tłocząc lub zasysając płyn przez pompkę? Kupiłem do zabawy przy układzie podciśnienia pompkę z manometrem i można nią wytwarzać ciśnienie albo podciśnienie i w sumie było zaznaczone, że jej zastosowanie to odpowietrzanie hamulców - ma też załączone jakieś zbiorniczki przejściowe na płyn.

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy można sobie jakoś ułatwić odpowietrzanie hamulców tłocząc lub zasysając płyn przez pompkę? Kupiłem do zabawy przy układzie podciśnienia pompkę z manometrem i można nią wytwarzać ciśnienie albo podciśnienie i w sumie było zaznaczone, że jej zastosowanie to odpowietrzanie hamulców - ma tm załączone jakieś zbiorniczki przejściowe na płyn.

Poksz co to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam tez identyczny i wymieniałem płyn w układzie za pomocą tej pompki i odpowietrzył sie super układ bo mam teraz ideany hamulec tak jak go kupiłm. kiedys mi sie zapowietrzyła pompa abs i od tamtej pory były problemy z hamulcami teraz jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko jak to robiles? zasysales plyn z odpowietrznikow? tłoczyłes? czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasysałem dwa zbiorniczki i nastepne koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzając tą pompką dobrze jest dać smar wokół gwintu odpowietrznika żeby nie zasysał przez niego powietrza

nie jest potrzebna żadna osoba do pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się może skuszę na taką. Przydatna w sprawdzaniu zaworów sterowanych ciśnieniowo i podciśnienowo, ale i w rowerze bym miał czym odpowietrzać heble bo standardowa procedura jest strasznie uporczywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni zanabyłem zestaw pod sprezarkę, świetna sprawa. Odpowietrzenie po całkowitym demontażu zacisku zajmuje 10 minut i polega jedynie na sprawdzaniu czy zbiorniczek wsadzony w zbiornik płynu uzupełnia płyn. Polecam tego typu narzędzia ułatwiają życie. W crossie w końcu mam dobry hebel z tyłu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to mówisz o takim gdzie masz jeszcze butlę nakładaną na zbiornik.

Do tej pokazanej wyżej to jednak potrzebna druga osoba aby kontrolować stan płynu, chyba, że się wykombinuje taką butlę.

2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agregat od lodowki własnie przetestowałem i sprawdził sie ,nie spodziewałem sie takiego efektu.

Mozna jednoczesnie tłoczyć i zasysać ,a podcisnienie daje az sie wezyki zapadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...