Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co wymienić razem z wymianą rozrządu


roverck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co poza wymianą kompletnego rozrządu czyli Pasek rozrządu, rolka napinacza, rolka kierunkowa,Tłumik drgań, Pompa wody należy wymienić, jakieś uszczelniacze erlingi? Od kupna auta nie wymieniałem jeszcze rozrządu od wymiany przez holendra juz nalatałem 70tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno wszystkie filtry: paliwa ,oleju, pyłkowy .... oczywiście olej do zmiany , odgrzybianie klimy (napełnienie) to powinno wystarczyć w pakiecie startowym łacznie z rozrządem jak tylko to masz do zrobienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że w benzynie nie wymienia się filtra paliwa wymieniałem bezpośrednio po kupnie auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że w benzynie nie wymienia się filtra paliwa wymieniałem bezpośrednio po kupnie auta

Kto Ci to powiedział ?? Zależy jakie paliwo lejesz, ale przy każdym rodzaju paliwa wymienia się filtr po jakimś czasie :)

Edytowane przez ja74687
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy masz coś jeszcze do zrobienia co wymaga zwalania przodu z chłodnicą. U mnie np. termostat przekłamywał. Przy okazji rozrządu takie rzeczy łatwo zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli auto już wiekowe i nalatane ma trochę km. to można dla świętego spokoju wymienić uczszelnienie wału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienisz filterek paliwa dopiero zobaczysz jak autko zacznie oddychać .. od czasu do czasu trzeba zmieniać teraz syf jest wszedzie więc pare złotych więcej ale jeździsz o niebo lepiej :) przepatrz wszystko łacznie z termostatem i uszczelnieniami lepiej spac spokojniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paski wielorowkowe kolego jeszcze sobie wymień bo już pewnie będą się kruszyć, no i nie zapomnij, żeby Ci włożyli nową uszczelkę pod pokrywą zaworów żeby się później nie lało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem cały zestaw rozrzadu plus pompa wody, a także pasek klinowy, co jeszcze należy wymienić czy pasek klinowy i wielorowkowy to jest to samo? Ile jest pasków wielorowkowych ktore nalezy wymienic? A napinacz hydrauliczny łancucha jest w moim modelu?

Edytowane przez roverck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście w Pakiet startowy doliczam regenerację / sprawdzenie Alternatora mnie to kosztowało 120zł i o tym nie myślę ze się szczotki skończą. Wiadomo jak auto ma nalatane 200Tyś + to przydało byś się do niego zerknąć zeby na trasie nie było niespodzianki nie ma prądu nie ma jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...