Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] 1.8TQ Dolphin Gray sedan


toman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedstawiam moje Audi. Mam nadzieje, że ten temat będzie motywował mnie do modzenia.. :)

A4 B6 1.8T Quattro 2001 r.

P1070095_easyHDR-PRO-2_Iga.jpg

Krótko i na temat - wcześniej jeździłem 3 lata Accordem V Coupe, ale jednak zajawka japońcami stosunkowo szybko minęła i czułem, że muszę mieć VAGa.. Zacząłem przeglądać wszystko co ma 1.8T i już miało być A4 B5 ale jednak rzuciłem się na B6 i koniecznie w Quattro.. Wystawiłem Accorda, szybko się sprzedał i stosunkowo szybko Audi było już w garażu :) Zakup uważam za udany, bo od grudnia 2013 nie sprawia mi problemów.

Informacje o aucie:

  • SILNIK
    1.8T AVJ
    + LPG: STAG4 Qbox, reduktor AC R01 z faro 13 mm, wtryski Hana niebieskie (podwójnie zasilane) - czyli aż szkoda jeździć serią :)
  • DOLOT
    seria
  • WYDECH
    jeszcze seria..
  • SKRZYNIA
    5 biegowa + QUATTRO
  • ZAWIESZENIE
    1BE
  • KOŁA
    Alu 18" 8J MAM z oponami 225/40/18

WYPOSAŻENIE

- tempomat

- klima dwustrefowa

- centralny zamek + domykanie szyb

- podłokietnik x2

- pakiet oświetlenia z ambiente, podświetlenie nóg, słoneczników

- FIS

- środek soul, listwy piano

- podgrzewane siedzenia sport

- podgrzewane spryskiwacze, lusterka

- skórzana kierownica, ręczny, gałka sline

- pokrowiec na narty w podłokietniku

- esp, abs

- 4x el. szyby

- 6 x airbag

- zegarek radiowy

Plany do ogarnięcia, niektóre zrobione:

- polerka felg JEST

- wycieraczki Aero z B7 JEST

- ramki a4-klub JEST

- pomalować grill na czarno JEST

- pomalować środki lamp na czarno JEST

- okleić tylne lampy folią max 30% - chcę tylko delikatnie przyciemnić..

- oświetlenie LED

- malowanie felg z czarnego na ... jeszcze nie wiadomo :)JEST

- czyszczenie smoka, zmiana oleju na LM 5w40 SHT - JEST

Plany dalsze:

- większe hamulce, raczej 320/288

- DP JEST

- TIP

- FMIC, skompletowanie i robota samemu

- zmiana cewek na tfsi

- turbo hybryda, wtryski, strojenie

- sprzęgło z awx, chyba zmiana jest co raz bliżej..

- listwy drzwi sline jak trafią się gdzieś w normalnych pieniądzach

- szare dokładki w kolor

- lotka na klapę

- niewielkie przyciemnienie tylnych szyb

- obniżenie zawieszenia -35?

- zmiana lamp na xenon

Plany raczej przyziemne i standardowe na forum, stopniowo chcę je realizować :)

Fotki:

C360_2014-06-05-12-29-44-687.jpg

P1070099.jpg

P1070105.jpg

DSC_1450.jpg

2014

Polerowanie felg

Wyglądały nieciekawie...

DSC_0651.jpg

i wyszło tak: Na tych zdjęciu nie widać dobrze efektu, ale lustro większe/mniejsze wyszło i ładnie lśnią :) Jak coś służę radą..DSC_0762.jpg

Edytowane przez toman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny sedan. :thumbup1: Ten kolor na B6 leży chyba jeszcze lepiej niż na mojej B7. :jerk:

Powodzenia w realizacji planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze leży, tylko z jasnymi felgami inaczej kontrastuje wg mnie :thumbup1:

plany będę realizować, zaczynając od tych najprostszych i rzucających się w oczy, niech tylko inżynierkę oddam na dniach, bo czasu nie wystarcza, żeby nawet powymieniać niektóre części :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód może jeszcze na dniach będzie bez chromów, bo nie pasują.. tylko znaczek zostawię i będzie malina :)

Panowie, jeśli wam zalega coś z sline, to ja chętnie przyjmę :D spodobał mi się patent Animala z tylnym zderzakiem i dokładką z B7, fajny efekt i bez masakrycznego nakładu jak w przypadku zderzaka S.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :decayed: Do mnie też efekt tego zderzaka przemawia i myślę, że to najlepsza alternatywa dla S4/S-line na dwa kominy ;) a już na pewno najtańsza :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :decayed: Do mnie też efekt tego zderzaka przemawia i myślę, że to najlepsza alternatywa dla S4/S-line na dwa kominy ;) a już na pewno najtańsza :grin:

no to jest bardzo fajny patencik ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były dorzucone, ale jakiś talent na nich jeździł, bo były konkretnie podrapane, jakby ocierał się o 20 cm krawężniki :-/
Do polerki używałem papierów o gradacji od chyba 60 i stopniowo aż do 2000-2500. Wszystko ładnie zeszło. Później wiertarka z filcem i zielona pastą polerską w kostce i na zakończenie krążek bawełniany i pasta autosol. Nie zabezpieczałem powierzchni żadnym lakierem, a korzystam z myjni często i nic się nie dzieje.. Teraz tylko odświeżyłem szybko autosolem i błyszczy :-)

Edytowane przez toman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym fele cale w kolor wsadzil jakos nie przemawia ta polera za mna ale samochodzik ladny :)

Edytowane przez Michalekbmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę po blachach, że kolega też w Bychawie zarejestrowany. :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę po blachach, że kolega też w Bychawie zarejestrowany. :D:D

Dokładnie, ale nie przyjeżdżasz chyba na spoty, bo nie kojarzę.. :D?

Temat stracił trochę na aktualności, przód poszedł na czarno razem z lampami. Zdjęcia z lampami obecnie niestety brak:

DSC_1760-m.jpg

DSC_1781-m.jpg

Czyszczenie smoka, a raczej wymiana. Jakiś mądry przedziurawił sitko....

DSC_1843-m.jpg

Przy okazji wymiana plastiku, który rozleciał się w rękach :/

Turbo puszczało olej i było w masakrycznym stanie, więc poszło do regeneracji na ori częściach. Przy okazji czyszczenie i wymiana odmy, która była całkiem popękana..

IMG_20160309_113320-m.jpg

IMG_20160311_205415-m.jpg

Różnica w jeździe na duży plus, stare pompowało 0,55 bar, teraz 0,7 bar. Przepływ maks wzrósł że 115 na 127 g :-)

Wpadł downpipe 2,75 cala, wykonanie własne, efekt w pełni zadowalający ;-) Jeśli ktoś chętny, chętnie zrobię, 100% P&P

IMG_20160302_234215.jpg

I po kilku dniach tak ładnie się zezłocił, docelowo będzie i tak bandaż:

IMG_20160309_102855.jpg

Malowanie felg plasti dipem na kolor Anthracite Grey z palety True Metallic u ziomka z MalujemySamochody.pl https://www.facebook.com/malujemysamochody/ POLECAM :-)

FELGI%20-%20Plastidip.jpg

Niestety nie mam jeszcze zdjęcia na samochodzie, ale myślę, że będzie spoko ;-)

Edytowane przez toman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dokładnie, ale nie przyjeżdżasz chyba na spoty, bo nie kojarzę.. ?

Nie przyjeżdżam. Nie jeżdżę OOOO, a VW. :D Ponadto obecnie mieszkam w innej części województwa, ale może już niedługo...


więc poszło do regeneracji na ori częściach.

W takiej sytuacji pewnie zdecydowałbym się na jakąś "hybrydkę". :D


Jeśli ktoś chętny, chętnie zrobię, 100%

Chętnych pewnie by się znalazło. :D Czasami jakiegoś sofcika robię to ludzie pytają.

Zasadnicze pytanie jaka cena??


Malowanie felg plasti dipem na

Jak dla mnie to na duży plus. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji pewnie zdecydowałbym się na jakąś "hybrydkę".

Ja też, gdybym nie musiał z zaskoczenia zająć się tą sprawą :) Bo jeśli hybryda, to jeszcze kilka rzeczy trzeba ogarnąć, a nie chciałbym bawić się w korekty co jakiś czas, bo np wpadnie fmic ;)

Chętnych pewnie by się znalazło. Czasami jakiegoś sofcika robię to ludzie pytają.

Zasadnicze pytanie jaka cena??

Robisz sofcika powiadasz... dobrze wiedzieć! Co do ceny, to dam Ci znać jak podliczę wszystko, ale na pewno byśmy się dogadali, bo to zależy od 1 czy 2 gniazd na sondę, poler czy surowy :) Spoiny zdecydowanie nie odbiegają tym dostępnym na forum, a nieskromnie napiszę, że niektóre zdjęcia naprawdę szału nie robią i u mnie to wygląda lepiej.. :)

Jak dla mnie to na duży plus.

Podziękował :naughty: , zobaczymy jak z kolorem auta będzie to grało, ale myślę, że może nawet lepiej.. :) Możesz zalajkować fanpage koleżki :Dhttps://www.facebook.com/malujemysamochody/

Edytowane przez toman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bo jeśli hybryda, to jeszcze kilka rzeczy trzeba ogarnąć, a nie chciałbym bawić się w korekty co jakiś czas, bo np wpadnie fmic

E-tam. :D Turbo i dodatkowo wtryski (koszt nie duży) i można dłubać. Po dołożeniu FMIC nie trzeba robić korekty.

Jakie masz turbo K03-029? Jeśli tak to wymiana wtrysków i ponad 200KM można zrobić na zdrowym. :D


bo to zależy od 1 czy 2 gniazd na sondę

Sondę to najlepiej wyłączyć, a nie jeszcze pchać w DP. :D


Spoiny zdecydowanie nie odbiegają tym dostępnym na forum, a nieskromnie napiszę, że niektóre zdjęcia naprawdę szału nie robią i u mnie to wygląda lepiej..

Dobra cena i można robić grupówkę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam seryjne K03-029 niestety.. ale przynajmniej już w dobrym stanie :) Do codziennej jazdy dobre i ~200 KM ale przez jakiś czas, dopóki dupsko się nie przyzwyczai :)

Miałem uderzać w hybrydę, ale wygląda na to, że zacznę od programu na moim k03. DP jest, TIP zrobię niedługo, wtryski to nie problem.. tylko nie wiem czy TIP robić pod seryjną puchę, czy lepiej jakiś stożek/grzybek? :)

Pytanie z sondą raczej retoryczne, sam nie wiem po co zrobiłem na dwie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...