Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi lpg z niemiec - problem


AudiRock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj kupiłem, swoje pierwsze Audi A4 B6 Avant 1.8t z LPG.
Gaz był zakładany przez niemca w polsce. Gaz jest wbity w brief'a, oraz są papiery niemieckie na różne przeglądy instalacji itp.
Butla marki IRENE ważna do 2018.
Problem jest w tym że próbowałem dzisiaj zrobić przegląd ale facet nie chciał mi go zrobić. Ponieważ mówi że na dokumencie(polskim) producenta butli IRENE nie ma pieczątki TDT. Posiadam tylko taki dokument polski odnośnie gazu(wzór z net)
http://www.drypa.pl/cache/files/products/2e326e80e039040161361d5fb6024c26_7c9210cdbf74b1cb7ef12d151c2d1483.jpg
Nie wiem co dalej robić. Czy jechać do jednostki TDT i mi sprawdzą zbiornik i nadają nową homologację czy założyć nowy zbiornik?
Niemiecki przegląd już się skończył i strach jeździć. OC i tablice mam ważne.
Butla w kole rozmiar 650x270 73 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz oryginalny atest to z tyłu powinien być odbiór przez TDT razem z pieczątką,

jeśli nie ma to pozostaje tylko wymiana na nowy bo zbiorniki IRENE miały jakieś kłopoty,

zbiornik możesz wymienić Sam,nie musisz udawać się do żadnego gazownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu nie ma nic. Gościu z przeglądu widać że chciał iść na rękę, ale nie mógł odczytać numerów zbiornika przez łuszczącą się farbę i koniec końców zrezygnował.
Chyba będę musiał kupić nowy. Można wsadzić zbiornik o mniejszej średnicy, a takiej samej wysokości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważna jest wysokość zbiornika,bo do niej dobierany jest wielozawór w zbiorniku,

można też włożyć niższy zbiornik ale wtedy trzeba pokombinować z pływakiem w wielozaworze


jeśli będziesz zakładał zbiornik innego producenta to trzeba będzie zrobić nowe otwory w podłodze koła,

bo te po zbiorniku IRENE nie będą pasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką samą sytuację przerabiałem z kolegą teraz . Z racji tego że najbliższe TDT w Krakowie , brak możliwości jechania legalnie na kołach ( tzn. moglismy wziąć próbne , ale znów czas ) , koszta dojazdu , zdecydowaliśmy się szybko na wymianę na nówkę w 2 godziny ogarnięte . Koszt 590zł z wymianą ale butla 70L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wrzuć nową butlę będzie na 10 lat . W przypadku badania dają tylko na 5lat a potem bezwzględna wymiana.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile do takiej butli wchodzi gazu 70 litrów czy objętość to 70 ? a gazu mniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdej butli wchodzi około 80% gazu. Tak jest ustawiony fabrycznie pływak który steruje zaworem odcinającym. Można pływak podgiąć tak że odetnie dopływ gazu później ,tylko aby nie za dużo. wówczas zawór nie odbije. Taki zabieg zrobiłem u siebie i zyskałem 6 do 8 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile do takiej butli wchodzi gazu 70 litrów czy objętość to 70 ? a gazu mniej ?

Tak jak Jacek pisze, przy 56 litrach powinien odbić zawór, u mnie nie odbija ale dla bezpieczeństwa leje około 60 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy twojej butli 72 pojemność gazu 65 wydaje się normalnym zjawiskiem. Tak ma być. Ja mam zamontowaną 55 l. a tankuję 50 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało wchodzi, może zawór nieodpowiedni.

U siebie mam 67l i wchodzi na pusty 60l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...