Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czarny dym


sleza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zauważyłem że auto zaczęło kopcić przy przyspieszaniu na czarno.Na postoju nie dymi , nie wiem czy robić wtryski czy szukać czego innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak se myślę, że fora i głupota na nich panująca to jest świetny nakręcasz biznesu dla mechaników i producentów części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to może być zbyt wiele różnych czynników, ale jak chcesz to tak możesz wymieniać wtryski skoro tak sądzisz :-)

Wg mnie nie potrzebnie, ale jak uważasz. Zapraszam do dobrego diagnosty w okolicy, zostaw mu kilka dych i będziesz wiedział od czego zacząć bez zbędnego wróżenia :-)

Edytowane przez QaDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany czy to wtryski,podejrzewam że kopcenie może być efektem dodania dodatku do paliwa.Wyjechałem 50L i zatankowałem - kopci trochę mniej.

Zrobię jeszcze raz tak samo i wtedy podejmę decyzję.Nawiasem mówiąc,wtryski i tak zrobię wraz z rozrządem i sprzęgłem,zamierzam go stuningować do ponad 300kM i ok 600NM. marcin4x4 -milczenie jest złotem.

Edytowane przez sleza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin4x4 -milczenie jest złotem.

Pewne rzeczy cenią się jeszcze bardziej, by Cie nie obrazić przemilczę które. Wybacz ale na każdym forum samochodowym, w każdej marce, w każdym typie turbo diesla, za problem czarnego bąka w pierwszej kolejności nikt nie obwinia wtrysków.

Odpowiadając na Twoje pytanie opcja druga.

zamierzam go stuningować

:decayed:

Na szybko policzmy: kiety ~3000 zł, wtryski ~7000 zł, sprzęgło plus regeneracja 2masu (~1000-1500 zł) plus robocizna czyli mamy jakieś 13-5 tyś zł Teraz zaczynamy tuning...

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 tys??? i w tym regeneracja dwumasu? To tak jakbys motor wyciagał do wymiany rozrzadu i uszczelniacza wału nie wyminil bo jeszcze nie cieknie tylko sie dopiero ślimaczy za 130 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kolego świece na sam początek mój tak samo dymił na czarno a świeczki były popalone .. później lukaj na olej i sprawdz na vagu jak twoje wtryski się mają może wtedy więcej się czegoś dowiesz nim zaczniesz zmieniać podzespoły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie w 2.0 tdi wydałem na regeneracji turbo dwumas sprzęgło hamowanie większe itp elementy przygotowujące do zwiększenia mocy i program z wycinka dpf około 11tys zł . A ty chcesz wtryski jeszcze i inne badziewie .

Edytowane przez rodzyn889
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś drugie zdanie?

Si, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem :P zapomniałem o dymie, więc przy pechu do ceny jeszcze trzeba dorzucić turbo.

Tu już nawet nie chodzi o cenę tylko na głupa wymianę czegoś co może być w 100% sprawne.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15k jest do zaakceptowania ,najwyżej kupię żonie skuter zamiast samochodu:)

Edytowane przez sleza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie w 10 sie zmieścisz, nie dramatyzujmy.

Z tuningiem tak (i to na luzie), ale nie z wymianą wszystkiego jak leci.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym pisał ze 3 wtryski ma wymienione niby

Hmm nie zauważyłem.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch tankowaniach wciąż kopci,choć trochę mniej. Wkurzyłem sie i kupiłem Allroda 2.7 w benzynie a starej oddałem a4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...