Jump to content
IGNORED

światła przeciwmgłowe potrzebna pomoc w drobnej modyfikacji

marionozzo

Recommended Posts

Witam serdecznie ziomale wiosna ciepełko słonko świeci a ja na mijania o nie nie mam lampy boscha a co za tym idzie przeciwmgłowe w lampach jak każdy wie zapalają się po przekręceniu stacyjki na poziom 2 wciśnięciu guziczka od przeciwmgielnych przód i oczywiście zapaleniu pozycji.

Chcę to przerobić w następujący sposób aby zapalały się po wciśnięciu guzika i po przekręceniu stacyjki bez pozycji czy ktoś wie jak to wykonać.

Przejrzałem całe forum już kiedyś pytałem ale nic z tego nie wynika

co? gdzie? podłączyć zasilanie po zapłonie aby światełka się uruchamiały bez potrzeby pozycji przerabiał już to ktoś z góry dzięki za cenne podpowiedzi

pin 15 + po zapłonie do szaro- żółtego we włączniku halo przez bezpiecznik 15A.

pin 15 + po zapłonie do szaro- żółtego we włączniku halo przez bezpiecznik 15A.

pin 15 ?? skąd ten pin z góry dzięki już mi dużo pomogłeś w końcu konkretna i rzeczowa odpowiedź

Skądkolwiek, ze stacyjki czy z nad nóg kierowcy, zwykle to chyba czarny.

Wydaje mi się że już tak próbowałem i to nie działało bo do tematu podchodziłem już z 3 razy bo po drodze na pewno jest przekaźnik od przeciwmgielnych najlepiej by było tak mi się wydaje zlokalizować przewód który idzie z manetki kierownicy od postoju i go wypiąć a zamiast niego wpiąć właśnie ten plus po stacyjce ale jutro tak spróbuje jak piszesz

Racja, biało czarny przewód wychodzący z manetki, ale nie jestem pewien czy to wszystko.

Biało czarny z manetki zasila przekaznik fogów.

Edited by karolas123321

Możesz też wyjąć postojówki ;)

Jak to ogarniesz to daj znać jak to wykonales

Też sie zastanawiam czy nie zrobie tak jak by i halogeny beda robiły za mijania. tylko że ja mam po lifcie i halo są w zderzaku.

Są też różne auta ktore też maja halo zamiast mijania

Szkoda, że chęć bycia fajnym rozbija się o górę lodową zwaną legalnością.

Niestety chce jeździć na dziennych z przeciwmgielnych bo tak jest dla mnie praktyczniej założę ledy zamiast ori chyba h1 tam siedzą i w d*pie mam legalność tak będę jeździł bo tak mi się podoba i nie muszę montować wieśniackich dziennych a na drogie mnie nie stać. I co się stanie zabiorą mi dowód to zabiorą moja sprawa. Swoją drogą ile ludzi jeździ na xenonach z zwykłych lampach co mądrzejsi kupują lampy z soczewką jak się boją co przezorniejsi dokładają jeszcze spryski a co tam dam 150 zł i może się nie przypieprzą a ci co myslą że złapali boga za nogi dołożą imitację układu samopoziomowania ale to wszystko to h.... co orginał to orginał i tyle.A chce przykombinować skoro kabelki są instalacja jest to można przepiąć jeden kabelek i w ciągu dnia zamiast

110 W można zużyć 10 na led oszczędzając odbłyśniki i tyle w teju kwesti.

A to spoko. Powodzenia ;)

Jeśli już chcesz to robić tanio bo masz samochód za 5-10tysi i cię nie stać na legalne ledy za max 100zł lub coś porządnego, ale za 900zł to może zamiast nielegalnej wiochy zrób to porządnie, ori i legalnie.

http://www.audiworld.com/tech/elec123.shtml

Edited by soulmaster3m

Niestety wczoraj wydłubałem całą sobotę podawałem napięcia tu i ówdzie i działy się dziwne żeczy ale nie chciało to działać poprawnie niestety zrobię to tak że pociągnę przewody do h1 w halogenach i przez przekaźnik po zapłonie zamontuję dzienne wyłączane z guzika a na orginalnych przewodach założe diody zaporowe żeby instalacja nie dostawała napięia od tyłu i tyle bo innego wyjścia nie widzę chyba że ktoś to już przerobił u siebie i wie co i jak.

Dowodu Ci nie zabiorą. Mogą za to zostawić ci mandat 200zl + 2pkt

Za używanie przeciwmgielnych niezgodnie z przeznaczeniem + brak włączonych świateł mijania/dziennych.

Za te cenę masz okrągłe magnetti marelli które świetnie wyglądają kolo przeciwgielnych w polifcie.

Robiłeś taki zabieg? Planowałem i od dłuższego czasu nie mam czasu się za to zabrać a chciałbym zobaczyć jak to wygląda.

Nie rozumiem czemu to ma służyć? Zwrócenie uwagi ( w pierwszej kolejności policji) Lepiej zapodać coś legalnego.

Kiedyś się w to pobawiłem w aucie rodziców.

Z alternatora szło zasilanie do przekaźnika (na przewodzie oczywiście bezpiecznik). Przewód "rozłączny" podpięty do postojówek. Z przekaźnika dalej zasilanie na halo. Na oryginalnych/fabrycznych przewodach dioda. Odpalamy silnik->halo świeci, włączamy postojówki->halo gaśnie. Działało przez pół roku, po czym trafiły okrągłe DRL- magnetti marelli, które działały niemal dokładnie jak te halo, tylko był na LED-ach, i miało homologacje. I tak hula od 2 lat.

Edited by yuhri

No fajnie, ale foto masz jak się prezentuje dubel drl i fog obok siebie?

Drl jest zamiast fogow. Myślałem o takim zestawie fog+drl w kratce ale o ile umiem lutowac, bawić się klejem na ciepło itd, o tyle szpachla, wlokno i zywica itp sa mi obce:-| ale myślę że dobrze by to wyglądało, może ktoś vt zrobi z takim modem...

Pisząc "...które świetnie wyglądają kolo przeciwgielnych w polifcie." myślałem, że masz dubla zrobionego.

DRL zamiast fogów to oczywiste, że będzie dobrze wyglądać.

Już gdzieś to wklejałem.

To tylko przymiarka, ale daleko aż będzie wyglądać jak na poniższych zdjęciach.

14001295002_6740fab716_b.jpg2014-04-19 15.54.05

14004939014_16bdf3b11f_z.jpg02

14001301332_bc376f9ef4_z.jpg01

14024508093_17c3920134_b.jpg03

14004496295_75ff8f95d2_b.jpg15

13981393646_1fd9f3bab1_z.jpg14

Edited by soulmaster3m

lipa to wygląda. Jak choinka a mamy środek lata :wink: