Skocz do zawartości
IGNOROWANY

światła przeciwmgłowe potrzebna pomoc w drobnej modyfikacji


marionozzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ziomale wiosna ciepełko słonko świeci a ja na mijania o nie nie mam lampy boscha a co za tym idzie przeciwmgłowe w lampach jak każdy wie zapalają się po przekręceniu stacyjki na poziom 2 wciśnięciu guziczka od przeciwmgielnych przód i oczywiście zapaleniu pozycji.

Chcę to przerobić w następujący sposób aby zapalały się po wciśnięciu guzika i po przekręceniu stacyjki bez pozycji czy ktoś wie jak to wykonać.

Przejrzałem całe forum już kiedyś pytałem ale nic z tego nie wynika

co? gdzie? podłączyć zasilanie po zapłonie aby światełka się uruchamiały bez potrzeby pozycji przerabiał już to ktoś z góry dzięki za cenne podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pin 15 + po zapłonie do szaro- żółtego we włączniku halo przez bezpiecznik 15A.

pin 15 ?? skąd ten pin z góry dzięki już mi dużo pomogłeś w końcu konkretna i rzeczowa odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skądkolwiek, ze stacyjki czy z nad nóg kierowcy, zwykle to chyba czarny.

Wydaje mi się że już tak próbowałem i to nie działało bo do tematu podchodziłem już z 3 razy bo po drodze na pewno jest przekaźnik od przeciwmgielnych najlepiej by było tak mi się wydaje zlokalizować przewód który idzie z manetki kierownicy od postoju i go wypiąć a zamiast niego wpiąć właśnie ten plus po stacyjce ale jutro tak spróbuje jak piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, biało czarny przewód wychodzący z manetki, ale nie jestem pewien czy to wszystko.

Biało czarny z manetki zasila przekaznik fogów.

Edytowane przez karolas123321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie zastanawiam czy nie zrobie tak jak by i halogeny beda robiły za mijania. tylko że ja mam po lifcie i halo są w zderzaku.

Są też różne auta ktore też maja halo zamiast mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chce jeździć na dziennych z przeciwmgielnych bo tak jest dla mnie praktyczniej założę ledy zamiast ori chyba h1 tam siedzą i w d*pie mam legalność tak będę jeździł bo tak mi się podoba i nie muszę montować wieśniackich dziennych a na drogie mnie nie stać. I co się stanie zabiorą mi dowód to zabiorą moja sprawa. Swoją drogą ile ludzi jeździ na xenonach z zwykłych lampach co mądrzejsi kupują lampy z soczewką jak się boją co przezorniejsi dokładają jeszcze spryski a co tam dam 150 zł i może się nie przypieprzą a ci co myslą że złapali boga za nogi dołożą imitację układu samopoziomowania ale to wszystko to h.... co orginał to orginał i tyle.A chce przykombinować skoro kabelki są instalacja jest to można przepiąć jeden kabelek i w ciągu dnia zamiast

110 W można zużyć 10 na led oszczędzając odbłyśniki i tyle w teju kwesti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to spoko. Powodzenia ;)


Jeśli już chcesz to robić tanio bo masz samochód za 5-10tysi i cię nie stać na legalne ledy za max 100zł lub coś porządnego, ale za 900zł to może zamiast nielegalnej wiochy zrób to porządnie, ori i legalnie.


http://www.audiworld.com/tech/elec123.shtml

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wczoraj wydłubałem całą sobotę podawałem napięcia tu i ówdzie i działy się dziwne żeczy ale nie chciało to działać poprawnie niestety zrobię to tak że pociągnę przewody do h1 w halogenach i przez przekaźnik po zapłonie zamontuję dzienne wyłączane z guzika a na orginalnych przewodach założe diody zaporowe żeby instalacja nie dostawała napięia od tyłu i tyle bo innego wyjścia nie widzę chyba że ktoś to już przerobił u siebie i wie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowodu Ci nie zabiorą. Mogą za to zostawić ci mandat 200zl + 2pkt

Za używanie przeciwmgielnych niezgodnie z przeznaczeniem + brak włączonych świateł mijania/dziennych.

Za te cenę masz okrągłe magnetti marelli które świetnie wyglądają kolo przeciwgielnych w polifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś taki zabieg? Planowałem i od dłuższego czasu nie mam czasu się za to zabrać a chciałbym zobaczyć jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu to ma służyć? Zwrócenie uwagi ( w pierwszej kolejności policji) Lepiej zapodać coś legalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się w to pobawiłem w aucie rodziców.

Z alternatora szło zasilanie do przekaźnika (na przewodzie oczywiście bezpiecznik). Przewód "rozłączny" podpięty do postojówek. Z przekaźnika dalej zasilanie na halo. Na oryginalnych/fabrycznych przewodach dioda. Odpalamy silnik->halo świeci, włączamy postojówki->halo gaśnie. Działało przez pół roku, po czym trafiły okrągłe DRL- magnetti marelli, które działały niemal dokładnie jak te halo, tylko był na LED-ach, i miało homologacje. I tak hula od 2 lat.

Edytowane przez yuhri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drl jest zamiast fogow. Myślałem o takim zestawie fog+drl w kratce ale o ile umiem lutowac, bawić się klejem na ciepło itd, o tyle szpachla, wlokno i zywica itp sa mi obce:-| ale myślę że dobrze by to wyglądało, może ktoś vt zrobi z takim modem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "...które świetnie wyglądają kolo przeciwgielnych w polifcie." myślałem, że masz dubla zrobionego.

DRL zamiast fogów to oczywiste, że będzie dobrze wyglądać.

Już gdzieś to wklejałem.

To tylko przymiarka, ale daleko aż będzie wyglądać jak na poniższych zdjęciach.

14001295002_6740fab716_b.jpg2014-04-19 15.54.05

14004939014_16bdf3b11f_z.jpg02

14001301332_bc376f9ef4_z.jpg01

14024508093_17c3920134_b.jpg03

14004496295_75ff8f95d2_b.jpg15

13981393646_1fd9f3bab1_z.jpg14

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...