Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie zawieszenie dobrać?


quattro87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nadszedł czas wymiany zawieszenia w aucie. (A4 B5 1.8 125KM quattro 95r sedan)
Jakie polecacie? obecnie było sztywne i lekko obniżone. koła R16 205/55, i w tej sytuacji próg był na wysokości ok 25-30cm od asfaltu.
Nie ważne jakie było. Chciałbym żeby było sztywne i również lekko obniżone, żeby nie stał jak koza.
Co wybrać? jaka firma? gwint czy nie? jest to moja pierwsza wymiana zawieszenia i nie chciałbym sobie strzelic w kolano firmą typu Kraft.

Z góry dziękuję za opinie i porady.


Co możecie doradzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markowa używka KITowa typu H&R, Koni, Weitec, Vogtland, chociaż ten ostatni nie będzie za twardy jak również Eibach. Z Gwintem podobnie. Z budżetowych opcji gwint nowy miękki MTS lub twardy TA lub znowu markowa używka i raczej przy tym forumowicze będę stali :) Markowy używany gwint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdź tloczyska czy nie mają wzerow czy równo wychodzą.. Patrz na uszczelnienia czy nie syczy gaz i czy nie śmierdzi olejem czy są suche itd tak w skrócie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale gaz nie uchodzi . Albo jest , albo go niema . Gaz ma takie właśnie właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy że decyduje się na gwint h&r. Od oski jest taki sam jak w quattro? Wymieniam tylko sprężyny i amortyzatory? Czy wahacze tez dobrze było by wymienić? Ogólnie co powinien zawierać kompletny zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarda budżetówka, ludzie jeżdżą, bo tani.. Jakości H&R po tym nie oczekuj, ale moim zdaniem na zwykłe odpychanie da radę, tyle że podobno mocno twardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod ten temat bo tak samo jak kolega quattro87, również potrzebuję wymienić zawieszenie. jestem świeżo po wymianie układu hamulcowego, w zeszłym roku felgi 17' szerokie 8' opony 225/45/17. cały komplet wahaczy, amortyzatory, sprężyny, wszystko.. a że na wymianę mam jakieś 3 miechy gdyż kontuzja nie pozwala mi prowadzic samochodu w tej chwili, więc chcę nazbierać jak najwięcej informacji co kupić. Od razu mówię, wszystko nowe żadne używki, nie wiem czy miekkie czy twarde, średnio się na tym znam, chcę by było jak najlepiej. budżet 2000-3000zł. Auto jak w profilu. z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supersport lub ap nowy w takim budzecie

Gwint naturalnie, zaden kit ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supersport lub ap nowy w takim budzecie

Gwint naturalnie, zaden kit ;)

ale bierzesz pod uwagę, że w tych 3000zł jeszcze komplet wahaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, chłopaki pisali o kitach i gwintach więc założyłem ze o to pytasz :) kolego myśle że dużo musisz poczytać bo nie napisałeś do końca czego oczekujesz

zacznij tutaj:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/15016-all-b5-master-sport-opinie-i-test-online-wahaczy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, chłopaki pisali o kitach i gwintach więc założyłem ze o to pytasz :) kolego myśle że dużo musisz poczytać bo nie napisałeś do końca czego oczekujesz

zacznij tutaj:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/15016-all-b5-master-sport-opinie-i-test-online-wahaczy/

trochę czytałem a, że średnio się na tym znam to tak ogólnikowo określiłem o co mi chodzi. Ale dzięki za info:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacze jakiej firmy polecacie?

też jestem na etapie kupna wahaczy i nie wiem jak pozwala Ci budżet ale po wnikliwych analizach opinii użytkowników tego forum zdecydowałem się na Lemfordery, cena ok 1400-1500zł za komplet

a tak po za tym, to zestaw amorów ze sprężyn ami BIELSTEIN B12 - sprężyny eibach pro kit. jakis za lub przeciw? bo wstępnie się na nie zdecydowałem. jakby mi ktoś pomógł przy wyborze konkretnego modelu, tzn mają różne oznaczenia(numery) i nie wiem który do mojego, będzie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1be, 1ba ?jakie różnice? gwint czy nie? jakie bedzie najlepsze? ma być sztywne (nie mega twarde ani miękkie) i obniżone jak mniej więcej S4
Czytałem mnóstwo porównań i się pogubiłem. Jaka będzie różnica między nimi?


gwint nie będzie za twardy? kit będzie komfortowy i sztywny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bilstein b8 sprezyny sline felge 19 i jest ogólnie ok wam raz nie za twardo ani nie miękko tyle ze w a4 b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce byc nie miły ale zanim zadacie jakies pytanie poszukajcie bo tematów jest masa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...