Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BRD] Dziwne klikanie w silniku


BananMczop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na poczatku powiem ze jestem nowym uzytkownikiem forum i za wszelkie bledy przepraszam.

Mam od jakis dwoch miesiecy A4 z silnikiem 2.0 170PS BRD rocznik 12.2006 przebieg no spory bo 245kkm wszystko udokumentowane ksiazka serwisowa historia w dekra ktorej jeszcze nie zdarzylem sprawdzic.

Problem jest taki ze jak odpalam auto zimne dochodzi jakies dziwne klikanie jakby od strony wspomagania. Gdy zlapie juz sobie temperaturke to klikanie jakby slabnie. Najbardziej jest slyszalne podczas ruszania. Mam bardzo malo czasu zeby jechac do polski zobaczyc co sie dzieje a na terenie niemiec wolalbym tego nie robic $$ :)

Nagralem 3 filmiki ktore to pokazuja moze ktos mi podpowie co to za przyczyna i na jaki wydatek mam sie szykowac.

Pierwszy filmik pokazuje odpalenie na zimnym i slychac to klikanie

Drugi podczas ruszania na zimnym silniku

A trzeci wczoraj nagrywany na cieplym przy temperaturze okolo 60 stopni.

Filmik tego nie pokazuje ale na zywo slychac delikatne pukanie.

Dodam jeszcze ze podczas mrozow musialem z 2-3 razy podgrzewac swiece i wtedy normalnie odpalil. za jednym razem dosc ciezko zaskakiwal.

Z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc.

Edytowane przez BananMczop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik nie ma łancucha na pompie oleju.

Kolego na 99% staneła wolnobieżka alternatora i napinacz z tego powodu skacze co powoduje taki dźwięk. Zdejmij tą osłonę na silniku,weź dlugi cięki śrubokręt i włóż go w żeberka obudowy alternatora zaraz za tym kołem pasowym i tam jest wirnik to srubokrętem sprubuj ten wirnik ruszyć w/g wskazówek zegara-ma sie swobodnie dać ruszyć-jesli nie ma możliwości ruszenia wirnika to tak jak pisałem-stoi koło pasowe alternatora -potocznie mówiac-sprzęgiełko lub zazwyczaj wolnobieżka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem to dzisiaj i powiem wam ze krecilem w prawo i bez problemu sie dalo ruszyc a w lewo ani drgnie.

Z tego co zauwazylem to lata tlumik drgan i napinacz. I teraz nie wiem czy wymieniac alternator czy co robic?

Edytowane przez BananMczop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi chodzi po głowie , że to może hałasować sprzęgiełko kompresora klimy . :whistling:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale brd nie ma napinacza z tłumikiem drgań. Może być uszkodzony również sam napinacz np sprężyna wewnątrz pęknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie pozostaje mi nic innego jak rozebrac to i sprawdzic gdzie sa jakies luzy?jak dlugo moge na tym jezdzic dopoki sie nieposypie? czy nie ma na to reguly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napinacz strzeli i pasek spadnie to tylko być dobrej myśali aby go nie wkręciło.stracisz wspomaganie ładowanie i klime...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie identyczne klikało przez kółko alternatora. Sprzegełko jednokierunkowe tego kółka niby działało, ale miało luz osiowy i stąd klikanie. Ściągnij pasek alternatora i sprawdź czy nie ma na tym kółku luzu osiowego. Jak będzie to usłyszysz to kliknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jakosmusi wytrzymac dwa tygodnie w miare mozliwosci bede malo jezdzil ewentualnie volvinka do pracy (cale 115 konikow :D ) a potem pojade na weekend do polski rozbiore i dam wam znac co i jak. I dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie to wygląda na amortyzatory sprzęgła kompresora klimatyzacji.

zdejmij pasek uruchom silnik. będzie wiadomo na 100% czy halas generuje naped osprzętu czy silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...