Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ściąganie na prawo - pochylenie kół złe o 1 st.


leewang

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy,

Mam problem ze swoją A4 B6 Avant, ostatnio kupiłem nowe opony bo stare były wyząbkowane i starte od wewnętrznej strony.

Po założeniu opon od razu pojechałem ustawić zbieżność. Okazało się że zbieżność można ustawić ale kąty pochylenia są nie do ustawienia i pozostały na około -1 stopień od normy. Poniżej skan z ustawiania zbieżności:

EhfeXpk.jpg

Dwa dni temu zauważyłem że samochód lekko ściąga na prawo i cały czas muszę lekko kontrować kierownicą w lewo.

Teraz moje pytanie, co może być tego przyczyną? Czy całe przednie zawieszenie jest do wymiany? Czy może są jakieś szybkie sposoby na sprawdzenie co jest nie tak?

Szkoda mi nowych opon, żeby znowu się szybko zdarły.

Pomocy :(

Pozdrawiam

Edytowane przez leewang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściąga, bo masz przednią oś "przechyloną" na prawo. Sankami można lekko korygować pochylenie kół. Proponuje zweryfikować sanki względem pozycji 0 (oczka kontrolne). Prawdopodobnie masz sanki przesunięte w lewo.

Kolejna ważną sprawą są wahacze. Porównywałem kiedyś wahacze Lemforder z Febi, Kraft i jeszcze jakiś noname. Ani jeden nie pokrywał się długością, więc logiczne jest montować tylko produkty co są montowane na 1szy montaż, czyli Lemforder. Inna długość zmienia pochylenie koła.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czy przesunięcie sanek coś pomoże na dłużej czy to tylko chwilowa poprawa i muszę szykować się na wymianę wahaczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze coś pomoże. Pierw trzeba wszystko dobrze zdiagnozować (położenie sanek, producent wahaczy), a potem chwytać się roboty.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam problem z Audi,wymieniłem zawieszenie z przodu bo było wytłuczone,chodzi o wahacze,założyłem nowe Febi,teraz jest trochę lepiej ale to nie to co ma być
Brat ma takie samo Audi Avant i super mu się prowadzi na drodze i w zakręty wchodzi,a moje to tak z zakrętu wyrzuca i w ogóle strach szybciej jechać bo chodzi po całej drodze,nie trzyma się
Byłem na dwóch zbieżnościach i powiedziano mi że mam zły kat pochylenia prawego koła o -1 st i właśnie dlatego mi auto ściąga w prawo
Gość mi powiedział że możliwe że auto miało dzwona
Sprawdzali mi amortyzatory przód był 78% tył 67 %

Moje pytanie brzmi czy wymiana zwrotnicy coś pomoże? mogę jakoś sprawdzić czy zwrotnica jest przestawiona(ugięta) ? Najlepiej gdzieś auto oddać żeby to sprawdzili? czy przez ten kont tak może auto się prowadzić ?
Wydaję mi się że auto jest za miękkie ogólnie,przy mocniejszym stracie przód idzie w powietrze a tył siada nisko


Proszę o pomoc bo strach jeździć tym autem przy większych prędkościach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a sam zakładałeś całe zawieszenie? Zdarza się tak że niektórzy zmieniają wahacze na podniesionym aucie i wtedy też się tak dzieje;/ Geometria była robiona na dwóch osiach?

Popatrz również na opony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a sam zakładałeś całe zawieszenie? Zdarza się tak że niektórzy zmieniają wahacze na podniesionym aucie i wtedy też się tak dzieje;/ Geometria była robiona na dwóch osiach?

Popatrz również na opony:)

Tak sam zmieniałem,wszystkie wahacze zmieniałem na podniesionym samochodzie ale potem na końcu składania auto opuściłem i dokręcałem wszystko na kołach pod ciężarem własnym samochodu.

Geometria była robiona z przodu lewe i prawe koło,lewe wyszło znakomicie i prawe właśnie źle,gość ustawił mi kierownice prosto,ale co z tego jak jadę i auto ciągnie mi w prawo i muszę kierownice mieć troszkę w lewo,jak puszę kierownice to auto ciągnie w prawo

Opony zakładałem również inne,od kolegi pożyczyłem koła co u niego w ogóle auta nie ściąga,a u mnie ciągnie nawet na jego kołach

Nie mam pojęcia co może być,zamówiłem sprężyny obniżające 4szt Eibach bo moim zdaniem te są za miękkie i myślę że po zmianie chociaż tak pijane po drodze to auto nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Tylko teraz znaleźć dobrego fachowca od zawieszenia ...

W poniedziałek oddaje Audiczke do prostowania zwrotnicy, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem rozwiązany,zmieniłem sprężyny i już jest lepiej przy tym auto nabrało wyglądu i o niebo lepiej się prowadzi ;)
Zmieniłem opony i już nie ściąga w prawo ale w lewo delikatnie,ale myślę że po ponownej zbieżności będzie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, u mnie zwrotnica wyprostowana, kąty pochylenia, zbieżność praktycznie idealne, a auto dalej delikatnie ściąga na prawo.

Proszę o pomoc, co to może być? Gdzie jeszcze szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, u mnie zwrotnica wyprostowana, kąty pochylenia, zbieżność praktycznie idealne, a auto dalej delikatnie ściąga na prawo.

Proszę o pomoc, co to może być? Gdzie jeszcze szukać przyczyny?

zamień teraz koła miejscami ,możliwe że opona krzywo się przytarła i teraz ściąga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem zimówki nowe i to samo :(

Na oponach nie widzę żeby krzywo się starły, wcześniej przed naprawą kątów pochylenia to stare opony były bardzo starte od wewnętrznej strony. Teraz letnie równo się starły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem, z tym sciąganiem.
przy okazji wykryłem luzu na końcówkach drążków kierowniczych z lewej i prawej strony, za co się zabieram + tuleje na wahaczach przednich dolnych tylnych, bo już gume widać.||

kolega w megance miał problem ze ściąganiem samochodu, po wymianie drążka stabilizatora kierowniczego problem zniknął. Myślę że to to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, może faktycznie spróbuję wymienić ten drążek stabilizatora kierowniczego. Bo już nie mam pomysłów :(

Czy to jest to - drążek kierowniczy ?

http://www.motostacja.com/p/1929/5667/lemforder-drazek-kierowniczy-przod-audi-a4-b6-b7-drazki-kierownicze-zawieszenie-i-uklad-kierowniczy.html

Edytowane przez leewang
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sprawdź końcówki bo one często maja wpływ na ściąganie i do tego luzy na gumach niby geometria jest ok przy ustawianiu ale gdy wyjedziesz gumy się rozciągają i auto ucieka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to sprawdzić ? :) Bo byłem na szarpakach u dwóch gości i mówili że wszystko ok. Chyba że nie widać tego tak na pierwszy rzut oka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...