Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

17" czy 18"? Oto jest pytanie..

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie!

Stoję przed ogromnym problemem.. 17" czy 18"? Jakie macie wrażenia ze swoimi felgami? Niby 17" ma wysokość 45, a 18" 40mm i to niby mała różnica, ale jednak chyba odczuwalna. Da się na tym jeździć?

Miałem u siebie dosłownie na 100km 18" ale musiałem je zdjąć.. Już nie chce mi się pisać dlaczego :kwasny:

Obecnie mam 16" zimowe...

Opublikowano

żadne 45 mm żadne 40 mm , ten indeks to % szerokości opony 225/45/17 - wysokosc to 45% z 225mm

Bierz 18 :D

Edytowane przez Ans

Opublikowano

Spokojnie zakładaj 18 bez problemu da się na tym śmigać.Ja mam 18 i chetnie bym wymienił na 19.

Opublikowano
  • Autor

Martwi mnie tylko to czy się nie pogną..

Opublikowano

to nie bierz jakichś firmy krzak, ani żadnych podyeb i jeździj i ciesz sie wygladem i prowadzeniem :)

Edytowane przez Ans

Opublikowano

komfort zdecydowanie 17", 18 wygląd :)

spalanie także mniejsze będzie na 17.

Opublikowano
  • Autor

Chce oryginały AUDI felgi :) Tylko nie wiem czy 17 czy 18.. Chce miec komfort bo wszyscy wiedzą jakie mamy drogi :)


A czy na 18" opona 45mm nie będzie ocierać? Mam zawias s-line

Opublikowano

teraz mam 17" z oponą 50 i po ustawieniu zbieżności mieści się na styk. też mam zawias s-line.

a profil 50 bo jednak zawsze to jest więcej gumy do amortyzacji :D

Edytowane przez tracer123

Opublikowano

Ja mam 17" 225mm/45 , ale chętnie kupiłbym 18" ronal i do tego oponę 235mm/40, a 17 zostawiłbym na zimę ;)

Opublikowano
  • Autor

17" na zime? Ja bym sie zastanawial nad tym.. Wydaje mi sie, ze na zime to idealne sa 16" i opona 55 :)

Opublikowano

Ile ludzi tyle opini.

Każdy poleca co innego.

Zasada jest jedna, albo wygląd albo komfort.

Sam decydujesz na czym będziesz jeździł.

Opublikowano

Jak masz zawieszenie 1bv to na 18 cali bedzie twardo. Bardzo twardo

Opublikowano
  • Autor

Mam zawias 1BE

Opublikowano

Miałem u siebie dosłownie na 100km 18" ale musiałem je zdjąć.. Już nie chce mi się pisać dlaczego :kwasny:

Zakładaj 17 " i opony 215/50

Wygląd ok i komfort fajny.

Mam takowe i polecam.

Opublikowano

Zasada jest jedna, albo wygląd albo komfort.

Tu się nie zgodzę ;) miałem zawias 1BA i stał jak "koza", założyłem springi eibach prokit -40, auto siadło niżej (opona równo z błotnikiem) i nie straciłem na komforcie

Opublikowano

Ok, kwestia gustu a o tym się nie dyskutuje.

Dla jednych na 17" jest za miękko a dla drugich za twardo.

Koła podbiera się pod własne upodobania.

My możemy polecać różne konfiguracje ale czy spasi to właścicielowi ??? *

*- patrz pierwsze zdanie

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam,

Pozwolę się podpiąć pod temat, ponieważ uważam, że nie ma sensu pisać nowego...

U mnie o tyle sprawa jest prosta, że prawie zdecydowany jestem na koła: 235/45/17 mam zawias 1BV w avancie i teraz jeżdżę na pseudo-zimówkach 215/55/16 + dystans 15 mm

i powiem szczerze, że tylne koło chowa się jakieś 15 mm pod błotnik oczywiście nic nie obciera wszystko jest OK.

Sprawdziłem że zewnętrzna średnica opony 235/45/17 jest identyczna jak 215/55/16 ok 643 mm .

Moje pytanie brzmi: czy zmieści mi się to koło ? czy nic nie będzie obcierać?

Bardzo proszę o opinię osób, które miały podobne doświadczenia.

Opublikowano

Jeżeli chodzi o średnicę to oczywiście, że koło się zmieści skoro jest podobna w obydwu przypadkach ale czy nie będzie obcierać o zawieszenie lub z drugiej strony o błotnik to zależy od ET konkretnej felgi.

Opublikowano

Dokładnie musisz ET dobrać takie samo ,im mniejsze tym koło bardziej wystaje na zewnątrz chyba, najwyżej dystanse zdejmiesz.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.