Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dekory z włókna węglowego - listwy CARBON

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

W weekend majowy było troche wolnego i udało sie okleić dekory włóknem węglowym. Czekam jeszcze na żelkot i efekt końcowy po polerowaniu powinien być jeszcze lepszy ;)

Zrobiłem piankowe odlewy i oczyściłem dekory ze srebrnej farby żeby nie przebijały przez włókno.

Gotowe elementy pomalowałem żywicą i ułożyłem włókno węglowe.

Elementy włożyłem do szczelnego worka i odessałem powietrze.

Teraz czekam na żelkot i polerke a efekt końcowy powienien wyglądać jak na tej stronce:

http://ocarbon.com/gallery/audi/a4/b8/roman

w zakładce blog są dobre opisy i zdjęcia z etapów produkcji na których sie bazowałem ;)

20150501_103155.jpg

111829.jpg20150502_125720.jpg

20150501_204041.jpg

20150501_204446.jpg20150501_204308.jpg

20150501_142303.jpg

Edytowane przez herman85

Opublikowano

Fajny projekt i efekt:) Robiłeś wszystkie etapy jak w zakładce BLOG? Jaki to mniej więcej koszt wszystkiego?

Opublikowano

Wszystko fajnie ale nie czaję do czego jest potrzebna ta forma z pianki??

Opublikowano

hmm dobre pytanie

Edytowane przez wrzosu

Opublikowano
  • Autor

co do kosztów to około 300-400 zł nie licząc narzędzi które wykorzystywałem, czaaasu i wiedzy ojczulka na temat kompozytów (jego samoloty w tle)

a pianka potrzebna była jako usztywniacz do elementów kiedy były w próżni inaczej by mi elementy powykręcało no i łatwiej było układać węgiel i poprawki robić jak elementy były w formie

wkładałem element obłożony włóknem do worka i robiłem próżnie żeby zawinąć włókno węglowe na bokach i krawędziach

tu jest fajnie pokazane jak to wygląda po odessaniu powietrza:

http://blog.ocarbon.com/2013/01/b8-5-oem-carbon-fiber-trim-production/

ja zapomniałem zrobić zdjęcia, ale jeszcze nie wszystko skończyłem więc podrzucę później jeszcze troche zdjęć

Edytowane przez herman85

Opublikowano

piękna robota. Tak myślałem, że ta pianka ma dekor trzymać.

Opublikowano

Super :naughty:

Opublikowano

To jeszcze jak byś podrzucił gdzie najlepiej nabyć komponenty do tej zabawy to by był komplecik :wink:

Opublikowano
  • Autor

Panowie z http://primson-composites.pl/ doradzą wam jakie włókno węglowe i żelkot/żywice kupić, ja korzystałem z tkaniny węglowej 200g 3k twill.

Teraz próbowałbym z tkaniną 300g 6k twill, czyli bardziej gęstą bo 200 gramowa sie troche rozchodziła ale była tańsza ;)

Edytowane przez herman85

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Czekam na efekt końcowy, póki co wygląda obiecująco :) Próżnia z odkurzacza wystarcza czy mieliście pompkę jakąś? Jak temat Ci się ładnie uda to myśle że zamówienia się posypią ;) Powodzenia :)

Opublikowano
  • Autor

Czekam na efekt końcowy, póki co wygląda obiecująco :) Próżnia z odkurzacza wystarcza czy mieliście pompkę jakąś? Jak temat Ci się ładnie uda to myśle że zamówienia się posypią ;) Powodzenia :)

sam sie nie moge doczekać ;)

czekam jeszcze na żywice i polerowanie dlatego nie wrzucam nowych zdjęć,

mieliśmy pompe do odsysania powietrza bez tego ani rusz

pzdr

marcin

Opublikowano

Pikna sprawa !

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam wszystkich!

To mój pierwszy post i chciałem się grzecznie przywitać :)

Bardzo zaciekawił mnie temat poruszony przez herman85. Mam do Ciebie kilka pytań.
Jakiej żywicy używałeś? Czy udało Ci się już położyć żelkot? Jeśli tak to w ilu warstwach? Czym go nakładałeś? Czy na koniec po wyrównaniu żelkotu kładłeś klar?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam!

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witam,

Żywica RGL285 epoksydowa z utwardzaczem H286.

Ostatecznie zrezygnowaliśmy z żelkotu. Na carbon będzie szedł bezpośrednio lakier poliuretanowy 2 składnikowy nakładany pędzlem. Na razie robimy próby i 3 warstwy z międzyszlifowaniem robią fajny efekt, może w tym tygodniu uda mi się w końcu pomalować te dekory bo mam już spore opóźnienie ;)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

jak idzie produkcja?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

lakier już kupiony ale znowu delegacja mnie wstrzymała od roboty;/ niestety wlecze sie to niesamowicie może za dwa tygodnie zakończe temat ;)


no i coś udało sie porobić w końcu

szlifowanie po 3 warstwach lakieru:

20150921_132746.jpg

i po nałożeniu 4 warstwy:

20150921_134050.jpg

po wyschnięciu za jakieś dwa dni zostaje tylko polerka i montaż ;)

Edytowane przez herman85

Opublikowano

Super sprawa :) gratulacje, fajnie wyszło :) u siebie też zapodam jak znajdę trochę czasu :)

Opublikowano
  • Autor

polecam fajna zabawa ale baaardzo czasochłonna ;)

oto finalne efekty mojej pracy, elementy po polerce na wysoki połysk:

20150924_174554mh.jpg20150924_181515mh.jpg

Edytowane przez herman85

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

jaki finalny koszt?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

jaki finalny koszt?

koszt taki jak wyżej tylko doszła pasta polerska bo polerke DA już miałem bo wygodnie sie nią wosk nakłada ;)

sporo czasu zajęło mi szlifowanie ręczne wodnymi papierami ale efekt jest jak należy i będe jesze robił inne części w wolnym czasie

witam,

niebawem dalsza część sagi pt AUDI A4 B8 CARBON

tym razem zabieram sie za oklejanie:

- dekor przy dźwigni zmiany biegów

- panel deski rozdzielczej

- nakładka/spojler na tylną klape (http://allegro.pl/spoiler-nakladka-klapa-audi-a4-b8-sedan-r-styl-i5709837733.html)

w planach robota hokeja pod zderzakiem jak mi sie będzie chciało ;)

będe zdawał foto relacje na bieżąco

pzdr

marcin

zrobiłem ostatnio podejście do dekorów i.... niestety kompletna porażka

zastosowałem inne worki niż ostatnio i to był strzał w stope...

nie będe nawet zdjęć wrzucał hehe skończyło sie na zdzieraniu węgla z dekorów

kolejne podejście już niebawem ;)

do usłyszonka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.