Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AWX szarpie przy przyspieszaniu, "kuleje" na postoju


LIFTCAR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam nadzieję , że w odpowiednim miejscu zainstalowałem swój temat.

Jak w tytule -mam problem z szarpaniem przy dynamicznym przyspieszaniu (powyżej 2000obr/min)

Usterka daje o sobie znać również na postoju - silnik pracuje niby prawidłowo ale ma nieregularne szarpnięcia które są odczuwalne w kabinie.

Zacznę może od początku:

Auto stało ok 1,5 roku . Z miejsca wymieniłem filtr paliwa, powietrza i silnik bez problemu wystartował, pracował poprawnie przez ok 1000km.

Nie wiem czy może to mieć związek ,ale usterkę zarejestrowałem tego samego dnia po zatankowaniu zwykłego ON na Orlenie.

Dolałem więc drugie tyle ON Ultimate na BP ale to nic nie zmieniło.

Zmieniłem przepływkę (stara miała odchyły)

Zacisnąłem wsuwki kostek przy pompowtryskach + kontakt spray.

Pompowtryski (na kompie widać że są korekty ale niby nieznaczne 2 na + i 2 na -).

Dwumasa ok (potwierdzili to mechanicy)

Nie kopci, oleju nie przybywa, normalnie odpala, zero błędów na kompie.

Gdy jadę " po dziadkowemu" czyli delikatnie na gaz + zmiany biegów to i pod 140km/h mogę osiągnąć i nic nie szarpie ale w w/w przypadkach niestety usterka się ujawnia.

Może jest ktoś, kto podpowie coś mądrego w temacie, co pomogłoby mi uporać się z tym f*ck up-em?

Czy logi w tym przypadku okazałyby się początkiem wybawienia?

Może czyszczenie pompki, smoka w zbiorniku?

Jakieś inne cenne sugestie?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie po tym 1000km doszłeś do rezerwy, i zanim zatankowałeś, to pompa pociągła wyleżane syfy z dna.....

Pompowtryski (na kompie widać że są korekty ale niby nieznaczne 2 na + i 2 na -).

powyżej 2 to już problemos, ale to pewnie kwestia ukłądu paliwowego.

jak przyśpieszasz spokojnie, to silnik nie potrzebuje tak dużo paliwa. a jak depniesz to wygląda że coś jest przytkane i przepływ nie jest 100% drożny.

najlepiej byłoby przepłukać bak + nowy filtr paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydały by się logi z grupy 13 na biegu jałowym i grup 18 oraz 23 w momencie kiedy przerywa :decayed:

Zmierzył bym też ciśnienie paliwa na króćcu pomiarowym tandem-pompy na biegu jałowym i w czasie kiedy przerywa. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdził bym kable zapłonowe .

:facepalm:

Liftcar, zrób te logi, może coś wylezie bo sam zachodzę w głowę co jest nie tak.

A że mamy AWXy to tym bardziej mnie to gnębi.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem rewizję z zbiorniku.

Nic niepokojącego nie zauważyłem. W pompie na dnie zbiorniczka kilka syfków i nic po za tym.

Zastanawiam się tylko czy nie wymienić filtra paliwa jeszcze raz - (zamontowałem deckermana a słyszałem,że to nie najlepszy wybór)

Co do logów - sam nie mam możliwości i aż takiej wiedzy co i jak , dlatego poszukam kogoś w okolicy kto pomoże w tym temacie i postaram się wrzucić tu do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup knecht, bosch albo mann.

To przerywanie to może być wina pompek, jednak najpierw sprawdź ciśnienie na tandem pompie, wymień jeszcze raz filtr paliwa i zrób logi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do logów - sam nie mam możliwości i aż takiej wiedzy co i jak , dlatego poszukam kogoś w okolicy kto pomoże w tym temacie i postaram się wrzucić tu do oceny.

Jutro masz spota w Zamościu o 15.00

Jakbyś dojechał to ktoś by ci z tym pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup knecht, bosch albo mann.

To przerywanie to może być wina pompek, jednak najpierw sprawdź ciśnienie na tandem pompie, wymień jeszcze raz filtr paliwa i zrób logi

Każdy mówi coś innego - wczoraj usłyszałem ,żeby nie kupować knechta.

Pewnie dla uspokojenia sumienia kupię boscha lub manna.

Pierwsza pompka ponoć dość sporo koryguje ale wg mechanika- nie na tyle,by robić takie numery.

Co do logów - sam nie mam możliwości i aż takiej wiedzy co i jak , dlatego poszukam kogoś w okolicy kto pomoże w tym temacie i postaram się wrzucić tu do oceny.

Jutro masz spota w Zamościu o 15.00

Jakbyś dojechał to ktoś by ci z tym pomógł.

jutro nie będę mógł tam pojechać.

w tygodniu w LTM kogoś poszukam.

Kolega zasugerował mi dziś,że może czujnik położenia wału(kolejny potencjalny winowajca usterki) opiłków nazbierał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy mówi coś innego - wczoraj usłyszałem ,żeby nie kupować knechta.

Chyba mam takowego, jakoś działa.

może czujnik położenia wału(kolejny potencjalny winowajca usterki) opiłków nazbierał .

Warto zajrzeć, a może akurat.

Cholerna elektronika, jak coś siądzie i komp nie pokaże to potem szukanie igły w kupie gnoju :decayed:

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś do japończyków na gwarancji ładowaliśmy knechty i też jeździły bez zarzutu.

Ile osób,tyle opinii, jednak nie wykluczone,że gdybym nawet miał wrzucony ori, to i on mógłby dać d... w tej sytuacji (o ile to wina syfu w filtrze).


może czujnik położenia wału(kolejny potencjalny winowajca usterki) opiłków nazbierał .

Warto zajrzeć, a może akurat.

Cholerna elektronika, jak coś siądzie i komp nie pokaże to potem szukanie igły w kupie gnoju :decayed:

zajrzeć warto,ale trzeba mieć kosmiczny klucz (chyba 16 kańciasty) ;-)

Edytowane przez LIFTCAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zajrzeć warto,ale trzeba mieć kosmiczny klucz (chyba 16 kańciasty) ;-)

Jak brak to imadło i pilnik, :decayed:


Kiedyś do japończyków na gwarancji ładowaliśmy knechty i też jeździły bez zarzutu.Ile osób,tyle opinii,

Nowy czy to Man czy Knecht ma spełnić swoją rolę.

Nie szukałbym w filtrze przyczyny problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdził bym kable zapłonowe .

W dieslu ??? :kox::decayed:

soryy poleciałem z rozpedu i nie spojrzałem :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu, mam podobny problem, mianowicie podczas przyspieszania na 3,4,5 biegu auto szarpie, na komputerze błędów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi jest po wymianie filtra paliwa na którym zostało przejechane 3tys.km. Podejrzewam wine paliwa a jeżdże od paru lat tylko na Vervie z orlenu i chyba czas zmienić stacje:/

Po zmianie filtra wszystko wróciło do normy:)

Edytowane przez fiskuzz139
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym chciałbym zakomunikować, iż usterka póki co usunęła się sama. :dance:

Przedwczoraj podjechałem do kolegi, wyciągnął czujnik położenia wału ale nic tam nie znalazł.

Następnie wyjął filtr paliwa , wylał z niego ropę, również zero podejrzeń, więc włożył go ponownie..

Auto szarpało dalej jak przeklęte. Już nawet wstępnie podejrzenie zostało rzucone na pompowtrysk.

Wczoraj znalazłem wolną chwilę, więc uruchomiłem dławiącą strzałę i "gnam" na zrobienie logów i dalsze badanie usterki, aż tu nagle -auto zaczęło najnormalniej w świecie przyspieszać i przestało się trzepać :banan:

Przejeździłem tak wczorajszy i dzisiejszy dzień i póki co nic się niepokojącego nie dzieje.

Jeśli usterka (tfu tfu) powróci - wrócę do tematu z logami i diagnozą.

Tymczasem pozdrawiam zainteresowanych tematem.

I jeszcze jedno: Na wszelki wypadek zmieniam stację benz.

Edytowane przez LIFTCAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że coś tam nie łączyło,

W końcu długo stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...