Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b5 1.8T Przełączalne mapy podczas jazdy


iciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przygotowuje się pod rezanie mojego audika i w związku z tym mam pytanie czy spotkał się ktoś z tunerem który potrafiłby zrobić tak aby w samochodzie można było przełączyć ECU z serii na koks i spowrotem podczas jazdy?

Widziałem takie coś na filmikach a nigdzie nie idzie się nic dokopać na ten temat, a byłaby to fajna sprawa w wielu sytuacjach... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jakie ECU posiadasz :) może być np tego typu przełączanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jakie ECU posiadasz :) może być np tego typu przełączanie :wink:

Właśnie coś takiego by mnie właśnie urządzało dałboby rade to zrobić w a4 b5 2000r 1.8t?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jaki sterownik. niektore maja za malo pamieci na takie "ficzery" jak dwie mapy ;) zawsze mozna to obejsc odcinajac zasilanie n75 - przy wylaczonym zasilaniu auto bedzie jechalo po samym WG. to jest rozwiazanie hardkorowe i w zadnym wypadku nie polecam i nie zachecam do takich zabaw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej Ci będzie dokupic urządzenie do tego bo z tego co wiem to nie ogarniesz tak.... Jest bajer w ktorym mozesz miec kilka map i ma wyswietlacz... :) Duzo b5 2,7bi to ma jak maja po 800 km [emoji14]

A skad jestes tak w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jakie ECU posiadasz :) może być np tego typu przełączanie :wink:

Właśnie coś takiego by mnie właśnie urządzało dałboby rade to zrobić w a4 b5 2000r 1.8t?

Jak masz możliwość rozebrania ECU i zrobienia foty wnętrza jego wtedy dam odpowiedz czy przerobie go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Katowic jestem acha to fajnie że byłaby taka opcja tylko jeszcze pytanie jak to skonfigurować aby LPG pracowało z jedną i drugą mapą możę dwa kompy od sekwencji ale to trochę chaotyczne rozwiązanie...


Miałem już kupić a4 b5 z quattro 1.8t ale okazał się szrot i chyba kupię 1.8t ale bez quattro:D

adrian998998 To z jakim komputerem mam szukać abyś mógł mi zrobić taki patent?:D

Czy musiał bym kupić B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Głównie chodzi o te kompy co idą się programować po złączu. np B5 AWT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha czyli te w poliftowych chyba już wszystkie idzie czy muszę szukać silników z konkretnymi oznaczeniami?


Acha czyli te w poliftowych chyba już wszystkie idzie czy muszę szukać silników z konkretnymi oznaczeniami?

I pytanie czy masz pomysł jak rozwiązać problem z gazownią tak żę jak dopieszczę furkę i mam w planach zrobić 250 koni i 350 niutków z dołu żeby korby wytrzymały i do tego sekwencyja taki jest plan i pytanie czy ogarnęli byśmy gazuwe żęby chodziła też na obydwu mapach:D


Acha czyli te w poliftowych chyba już wszystkie idzie czy muszę szukać silników z konkretnymi oznaczeniami?


Acha czyli te w poliftowych chyba już wszystkie idzie czy muszę szukać silników z konkretnymi oznaczeniami?

I pytanie czy masz pomysł jak rozwiązać problem z gazownią tak żę jak dopieszczę furkę i mam w planach zrobić 250 koni i 350 niutków z dołu żeby korby wytrzymały i do tego sekwencyja taki jest plan i pytanie czy ogarnęli byśmy gazuwe żęby chodziła też na obydwu mapach:D

Wydaję gdyż jest to ciekawy pomysł i zagryzka gdyż nikt chyba jak na razie na taki czymś nie jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lpg opiera sie przeciez na czasach wtrysku z benzyny wiec nie ma zadnego problemu zeby jezdzic na 10 mapach. To nie ma zadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG się samo nie dostroi. Będzie dobrze na tej mapie do której będzie ustawiona instalacja na innych będą rozjazdy składu mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po przełączeniu na drugą mapkę musi automatycznie wyłączyć sterownik LPG czy nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub tak myślałem aby zamontować dwa kompy od gazu np stag 300 isa2 dostrojone pod obydwie mapy benzynowe seria i koks np tylko jak zrealizować aby automatycznie się same przełączały?

Jakieś pomysły?;D

Edytowane przez iciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej żebyś miał gaz ustawiony pod tą mapę do jazdy na codzień? A podczas zmiany mapy na tą "sportową" odcięcie gazu i przełączenie na benzyne? Bo jak chcesz robić 250km+ to wiązało by się to z wymianą reduktora jak i wtryskiwaczy gazowych, żeby ogarnęły taką moc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej żebyś miał gaz ustawiony pod tą mapę do jazdy na codzień? A podczas zmiany mapy na tą "sportową" odcięcie gazu i przełączenie na benzyne? Bo jak chcesz robić 250km+ to wiązało by się to z wymianą reduktora jak i wtryskiwaczy gazowych, żeby ogarnęły taką moc :)

No masz rację ale wydajniejszy zestaw wtryski reduktor słabszą mapę też chyba obrobi zgadza się?

Edytowane przez iciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale na gazie bedziesz miał te 5-10% straty mocy.. I nie mówię tego bo jestem przeciwnikiem gazu, po prostu trzeba by miec na prawde solidne i drogie graty do gazu zeby nie bylo różnicy :)

A i samą benzyne łatwiej Ci bedzie wystroić.

Dlatego ja bym Ci polecał gaz zostawić sobie na codzień, a do upalania benzyne tylko :)

No chyba że wrzucisz instalacje z ciekłym wtryskiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się z tym zgodzę ale są ludzie co mają mocniejsze mody i robią tysiące kilometrów na lpg:D

A fajnie by było mieć coś czego nikt jeszcze niema a nie iść po prostu na łatwizna więc dalej czekam na propozycje jak to rozgryść:D i sam też kombinuję:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam bo musze - mowisz ze chcesz 250KM. W takim razie po co ci przelaczanie map? Jaki to ma sens? Lpg bez problemu ogarnie w calym zakresie te 250KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam bo musze - mowisz ze chcesz 250KM. W takim razie po co ci przelaczanie map? Jaki to ma sens? Lpg bez problemu ogarnie w calym zakresie te 250KM.

No tak ale jak kto inny będzie jechał tym autkim to lepiej żeby nie miał 250 koni pod nogą:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...