Skocz do zawartości
IGNOROWANY

bardzo mocne wibracje 1800-2200 obrotów


mlodziak22

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jak w temacie mam bardzo duże wibracje które są bardzo odczuwalne na fotelu kierowcy .

wibracje zaczynają się od 1800 ,a gdy jest ok 2200 obrotów wibracje ustają , tak samo jak wcisnę sprzęgło.

sprzęgło kpl rok temu wymienione. poduszki nowe zamiennik.Obawiam się mogą być to pd, chociaż nie mam żadnych niepokojących objawów. Raz na kilka dni w czasie jazdy szarpnie silnikiem . Od czego zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale obrotów jest narastanie momentu obrotowego i stąd te wibracje. u mnie po modach maks moment jest teraz w okolicach 3000 obr. i tu teraz występują wibracje(przed też w ok 2000 obr), dwumas(ogólnie cały układ napędowy) nie ogarnia i stąd te drgawki.

Sprzęgło komplet z 2m LUKa kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wibracje były owszem, ale znośne. Teraz niedość, że są bardzo duże wibracje w tym przedziale, to jeszcze na zimnym szarpie przy ruszania, a jak się troszkę rozgrzeje to mocny drży przy ruszaniu.

Sprzęgło Luka kupione tutaj na forum. Na kartonie pisze, że m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wibracje masz od zawsze jak auto posiadasz, czy się pojawiły, nagle czy stopniowo narastały w czasie eksploatacji ?

Na biegu jałowym silnik pracuje równo ?

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wibracje pojawiły się z czasem . Zrobiłem nim 70kkm. Na jałowym pracuje normalnie, ale po zmianie poduch na zamiennik pierwsze co , to zauważyłem dużo większe wibracje w środku (na biegu jałowym) i tak jakby silnik twardo pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskocz do kanału i sprawdz poduszki pod silnikiem i pod skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszkę pod skrzynią wymieniałem dobry rok temu na LM ,a pod silnikiem kilka miesięcy temu tylko ,że zamiennik.


Co ciekawe gdy jest zimny szarpie przy ruszaniu, ale tych wibracji nie ma, ale gdy jest już ciepły to mocno drży przy ruszaniu i wtedy występują wibracje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej jakoś nie załapałem, problem stanowią poduchy w zamienniku :naughty:

Poduchy główne tylko i wyłącznie ori, nowe albo używki , żadnych zamienników :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za poduchy dałem 450zł kupione na forum od użytkownika POVAGUSPISZ jakoś tak , na getem były po 900zł jak się dowiadywałem i żałuje że kupiłem zamiennik. Poduchy czy sprzęgło ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie gadanie febi, Lem i inne tego pokroju dają rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dają radę , tylko trzeba się przyzwyczaić , że takiego komfortu jak na ori już nie uświadczysz. :decayed:

Kolega zresztą sam się przyznał , że problem zaczął się po wymianie poduch, ciekawe co go skłoniło do tej wymiany :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca mnie zapewniał, że niczym nie odbiagaja od ori, sprawdzony temat itp. Więc się zdecydowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ze starymi było nie tak, że wymieniałeś obie na nowe ? :naughty:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corteco jeszcze ujdzie ale Hans pries ? jesu... pewnie cala gumowa bez oleju w srodku ...

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b5 zmienialem kiedys poduszki. Kupiłem zamienniki bo taż mowili ze bedą git. Szybciej wyleciały niż zostały zamontowane, drgało całe auto. Kupiłem lemfordera i problem znikł,roznica nie ziemska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...