Skocz do zawartości
IGNOROWANY

hybrydowe turbo AVF


mnetzimny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie , mianowicie jak się sprawują przerobione sprężarki AVF-a na mocniejsze ?? Jak to jest z żywotnością takiej sprężarki przerobionej na częściach Meletta ??

Edytowane przez mnetzimny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyskasz trochę więcej PS na niej. Mam taką od DEV-a hybrydę i spisuje się dobrze. Za jakiś czas będę ją sprzedawał bo coś innego będę montował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywotność jak dobrze zrobiona to pojeździ długo a co do cześci mellett to nie są wcale takie dobre od kiedy otworzyli fabryke w chinach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest BRD, CAHA, GTB17 ... po co bawić sie w hybrydy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hybryda to porażka,mają wstawać jak seria a znam przypadek że jedzie od 2400 w AWXie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem od Dev-a ale była mocno ospła z dołu ... spanky zrobił co mógł ... ale późno się budziła. Generlanie byłem zadowolony, ale poszedł bym w coś ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyskasz trochę więcej PS na niej. Mam taką od DEV-a hybrydę i spisuje się dobrze. Za jakiś czas będę ją sprzedawał bo coś innego będę montował :)

a powiedz jaki wynik uzyskałes z turbiną od DEVa? jakiś wykresik:)

generalnie chodzi mi o to jak wyglada seria avf z wirusem (to akurat wiadomo) oraz jak wyglada z hybrydą, czy jest duza różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem od Dev-a ale była mocno ospła z dołu ... spanky zrobił co mógł ... ale późno się budziła. Generlanie byłem zadowolony, ale poszedł bym w coś ori.

pamietam , ale np. ostatnio mialem tez auto z hybrydą od Dev-a i budziła się prawie jak seria ...

https://www.facebook.com/edctuning/posts/802201659857796

nie ma reguły (takie są właśnie hybrydy) , stad polecam uderzac w coś sprawdzonego z oryginalnych turbosprężarek ...

Edytowane przez spanky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki spanky czyli faktycznie gra nie warta świeczki jesli ma sie sprawne ori turbo....

chce zapodać u siebie wirusa, mogłym już nawet teraz ale cały czas zastanawiam sie czy warto jakies graty zmieniac

eh nie ma połśrodków, albo grubo albo wcale....

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że ori ma obowiązek dobrze wstać ?

Czy gra nie warta świeczki... zależy co chcesz osiągnąć i kto co rozumie poprzez pojęcie hybrydy.

BTW: Może zamiast marudzić lepiej zmienić „dostawcę”

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ori to nie jest loteria ? Zwłaszcza używki ?

hybryda ma dużo mniejsze opory toczenia, dużo łatwiej ją napędzić dzięki czemu wstaje lepiej albo tak samo (jeśli dużo większa), ma mniejszą bezwładność czyli dużo lepszą reakcję na gaz (czytaj zero laga). Kute elementy zapewniają lepszą żywotność.

Modyfikacja geometrii robi na dole robotę, ma inny skok, powinna chodzić płynniej więc nie powinno być problemu z przeładowanymi.

To nie jest żadna loteria, no chyba że ktoś z 2 składa na stole jedną... ale to nie hybryda a fuszerka.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwie od jednego producenta - AWX/ARL, pierwsza kapitalnie ospała, druga całkiem dobra, budziła sie przy 1900rpm, góra całkiem całkiem, dlatego uważam że jest to loteria nawet jesli jedna firma robi dobrze to nie wiadomo do końca jak bedzie zachowywać sie podczas strojenia, mało który tuner poleca takie rozwiązanie. Jeden mit tylko sie nie sprawdził, zywotnosć, każdy gadałze kiepsko z tym, zrobiłem 70tys i sprzedałem dalej, nie miała luzów). W porównaniu do fabrycznych turbin jest to loteria i nie chodzi o to ile pochodzi, bo teraz nowe padają po niecałych 100tys, tylko o możliwosci podczas strojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybryda hybrydzie nie równa i nie jest to podstawą do ich krytykowania. Równie dobrze można powiedzieć że zawsze musimy kupić nową bo wiele firm nie potrafi poprawnie przeprowadzić regeneracji.

Przedwczoraj testowaliśmy turbo które fabrycznie wstawało przy 1800 rpm teraz wstaje przy 1500 bez korekt i pięknie trzyma górę. Turbo mimo odchudzenia napędu jest odczuwalnie cięższe, moje prawie dwukrotnie (BV50-54 z ASB).

EGT średnio spadło o ponad 50C.

Każde turbo ma przejażdżkę na maszynie więc wiadomo jak wstanie i jak się zachowa. Powtarzam, to nie jest żadna loteria, może się jedynie trafić lepsza / gorsza sztuka tak samo jak w przypadku oryginalnych.

Jak turbo jest zjebane to nie ważne czy ori czy hybryda i tak będziesz miał z nią problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maszyna a to co na strojeniu to dwie różne sprawy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w czym masz problem ? Konkretnie.


mało który tuner poleca takie rozwiązanie

Jakąś nie zauważyłem, nawet Ci forumowi cisną hybrydy. Weź też pod uwagę że niektórzy nie mają wyboru bo „fabryczne” już się skończyły.

Powiedzenie „złej baletnicy to i koszula nocna przeszkadza” zapewne znasz.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak cisną że mało kto zakłada a wybór przeogormny w hybrydach jest przecież, a w przypadku 2,7 to masz jeszcze z 3,0 mozliwosć założenia :wink:

Ja juz nie mam problemu, rok temu go zmieniłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie piszę że go masz, nadziałeś się dwa razy bo ktoś zwiększył tylko pojemność turbo (założenie) wstawało późno i pewno miało tendencję do przeładowań więc zamiast radochy zrobił się problem. Idąc takim tokiem rozumowania chiptuning też jest zły bo wiele osób się przejechało na „fachowcach”.

Dlatego wyżej napisałem że warto sprecyzować kto co rozumie poprzez hybrydę, każdy chce zarobić a klient zawsze chce tanio.. efekt znany.

Mało kto zakłada bo taniej kupisz większe turbo, w niektórych przypadkach dużo taniej (nawet 50%)

BV50 / GTB2260 też się kończy,

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym rzecz że to drugie turbo było OK, wstawało wczesniej niz seryjny AWX... ale nie jest to droga do sukcesu w przypadku tak małych turbinek :wink: A zamiast gtb moze jakaś loche z pB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe turbiny też zyskują, nie ograniczaj się do VAG'a. Nie każdy ma taki wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...