Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubezpiecznie w leasingu - prosba o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, przymierzamy sie za jakis czas do zkaupu auta w leasingu operacyjnym. Koszt okolo 80000 brutto. Firma leasingowa nakazuje nam ubezpieczyc auto od kwoty netto, a nie brutto (najlepiej PZU). Jestesmy VAT'owcami co sie dziej w momencie szkody. Kasuje/kradna nam auto i musze zaplacic VAT? Nie mozna tego jakos ominac bo roznica w cenie polisy od kwoty netto czy brutto jest smieszna, a ja bede musial pokrywac za kazdym razem VAT takze przy kazdej naprawie nie objetej gwarancja. Wiem, ze wtedy mniej zaplace skarbowce, ale jednak nie chcialbym ich kredytowac. Od samochodu odliczamy 50% VATu bo bedzie sluzbowo/prywatny. Dziwna sprawa, bo jak mi np TU udowodni, ze nalezy mi sie odszkodowanke bez VAT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz ubezpieczenie od kwoty netto to TU nic ci nie udowadnia, poprostu wypłacają kwotę netto a ty musisz dopłacasz VAT i dostajesz na to f-rę którą w całości (w twoim przypadku w 50%) rozliczasz jako VAT. U mnie w firmie mamy auto z pekao leasing i obecnie przedłużaliśmy ubezpieczenie na kolejny rok i bank przysłał nam propozycję ubezpieczenie z 3 firm w trzech wariantach: netto, netto + 50%VAT, brutto. W naszym przypadku wybraliśmy drugą opcję (netto+50%VAT) bo samochód też używany jest w celach prywatnych. Jak będziesz wybierał leasingodawcę to warto zapoznać się z ich cennikiem "usług dodatkowych", my tego nie zrobiliśmy i np. ostatnio za mandat za parkowanie w strefie płatnego parkowania dostaliśmy rachunek 50zł od miasta + bank za "udzielenie informacji o użytkowniku auta" zainkasował 70zł netto. Podobna sprawa ma się z ubezpieczeniem, leasingodawca ma swoją "pulę" ubezpieczycieli" u których możesz zawrzeć umowę ubezpieczenia, jak chcieliśmy przejść do innego ubezpieczyciela to za taką zgodę od banku musielibyśmy zapłacić 150zł netto, a różnica w składce wynosiła 130zł, więc znowu lipa :(

Jeśli chodzi o leasingodawcę to nie polecam pekao leasing bo doją jak mogą, my się na nich zdecydowaliśmy po namowach naszego opiekuna (mamy u nich konto firmowe) i teraz tego żałujemy. Jedyny plus dla pekao, że dali nam leasing 102%

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...