Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak obniżyć Quattro


banan775

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam pytanie, posiadam Audi a4 b5 quattro z silnikiem 1.9 tdi. Chciałbym odrobine obnizyc swój samochód (-40). Myślałem o zakupie uzywanych sprężyn obniżających, ale dotychczas dzwoniac do ludzi którzy takie oferuja nie sa mi w stanie powiedziec czy te z ośki ( takich jest najwiecej ) pasują do quattro. Chciałbym właśnie spytać jak jest z tymi spręzynami, bo nie ukrywam w temacie zawieszeń jestem troche na bakier, a chciałbym żeby moja "Adźka" ładnie wyglądała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pasują zamiennie, w Q z tyłu jest inne zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie zobrazowałby mi ktoś róznice miedzy Ośka a Quattro? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkiem inne sprężyny, ponieważ amortyzator wraz z jego mocowaniem górnym także jest inny.

Generalnie sprężyna w quattro jest tak mocowana, że dochodzi prawie do dolnego "ucha" na amortyzatorze, a w ośce dolna krawędź sprężyny jest gdzieś w połowie amortyzatora.

Sam amortyzator z ośki na górze jest zakończony trzpieniem a Quattro ma "ucho" na obu końcach.

Musisz niestety szukać sprężyn przeznaczonych do wersji z Quattro.

Wpisz sobie w wyszukiwarce choćby " tylny amortyzator a4 b5 quattro" i "tylny amorytzator a4 b5". Różnice są widoczne gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkiem inne sprężyny, ponieważ amortyzator wraz z jego mocowaniem górnym także jest inny.

Generalnie sprężyna w quattro jest tak mocowana, że dochodzi prawie do dolnego "ucha" na amortyzatorze, a w ośce dolna krawędź sprężyny jest gdzieś w połowie amortyzatora.

Sam amortyzator z ośki na górze jest zakończony trzpieniem a Quattro ma "ucho" na obu końcach.

Musisz niestety szukać sprężyn przeznaczonych do wersji z Quattro.

Wpisz sobie w wyszukiwarce choćby " tylny amortyzator a4 b5 quattro" i "tylny amorytzator a4 b5". Różnice są widoczne gołym okiem.

Ok bardzo dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z doborem sprężyn używek?Znalazłem na olx sprężyny takie jak moje,tylko ze maja jeden ten sam numer.Drugi numer różni się końcówką.Będzie różnica?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...