Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odprowadzanie wody z podszybia.


Mesiah

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Ostatnio wziąłem się za mycie podszybia. Okazało się, że woda mi tam stoi. Po demontażu aku wyszło, że gumowy spust jest zatkany. Wyczyściłem go i było ok. Dzisiaj po deszczu znowu to samo więc całkiem wywaliłem tę gumę. Przy tej operacji zauważyłem stojącą wodę po prawej za obudową ecu. Dopiero po jej dolaniu przelewa się i ścieka odpływem pod aku. Nie zmienia to faktu, że 3-4cm wody stoi tam cały czas dopóki samo nie wyschnie. Szukałem wkoło obudowy zatkanego odpływu ale tam nic nie ma. Czy w każdym aucie stoi tam woda? Wydaje mi się to dziwne ale może tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zauwazylem to samo u siebie . odpal karchera i psikaj pod obudowe ecu- tamtędy ta woda ma spływać ale zbiera sie tam syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ecu jest odpływ, od strony linki maski, taka mała dziurka pod obudową. trzeba jakimś drucikiem przepchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz ja ta chyba dziurke karcherem odetkalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już ok. Faktycznie woda jest odprowadzana pod obudową ecu. Po jej lewej stronie przy serwie idą dwa przewody, opuściły się za bardzo i zblokowały jakieś kwiaty wiśni. Podniosłem przepłukałem i schodzi do zera. Dzięki.


przy ecu jest odpływ, od strony linki maski, taka mała dziurka pod obudową. trzeba jakimś drucikiem przepchać.

Dziurki żadnej nie znalazłem. Od strony linki maski jest śruba która trzyma obudowę do podszybia i koło niej jest szczelina.


A skoro już mowa o podszybiu to wydaje mi sie czy warto wrzucić takie od polifta bo w znacznym stopniu ogranicza wpadanie tam dużych syfów? Pomijam już ładniejszy wygląd komory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już ok. Faktycznie woda jest odprowadzana pod obudową ecu. Po jej lewej stronie przy serwie idą dwa przewody, opuściły się za bardzo i zblokowały jakieś kwiaty wiśni. Podniosłem przepłukałem i schodzi do zera. Dzięki.

przy ecu jest odpływ, od strony linki maski, taka mała dziurka pod obudową. trzeba jakimś drucikiem przepchać.

Dziurki żadnej nie znalazłem. Od strony linki maski jest śruba która trzyma obudowę do podszybia i koło niej jest szczelina.

A skoro już mowa o podszybiu to wydaje mi sie czy warto wrzucić takie od polifta bo w znacznym stopniu ogranicza wpadanie tam dużych syfów? Pomijam już ładniejszy wygląd komory.

jeśli chodzi o wrzucenie podszybia od polifta to pewnie że warto bo po pierwsze ładnie wyglada jak się otworzy maskę a po drugie to tak jak mówisz ogranicza wpadanie wszelkiego syfu ja zagladam w odpływy 2 razy w roku i praktycznie nie muszę tam nic robic bo jest czysto liście czy inne jakieś duperele zatrzymują się na podszybiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mesiah, dobrze że założyłeś temat.

Też kiedyś widziałem że u mnie przy ecu stoi woda, ale myślałem że to norma a jednak jest stamtąd jakiś odpływ... jutro musze tam zajrzeć ;)

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś też się zbierała woda przy obudowie kompa. Czyszczenie i grzebanie drutem pomagało tylko na jakiś czas. Rozwiązałem problem podkładając dystanse pod obudowę. Puszka poszła do góry i pod nią był swobodny przepływ wody. Od tej pory woda zawsze spływała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo dobry pomysł. Jeśli zatka mi się jeszcze raz w niedługim czasie zrobię taki myk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Au mnie w polifcie odpływ w podszybiu jest pod serwem, po zdjęciu osłony podszybia da się tam dotrzeć ręką między serwem a akumulatorem.

Trzeba namacać gumową rurkę odpływową wsadzić palucha, udrożnić i problem gromadzenia wody w podszybiu rozwiązany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...