Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Odprowadzanie wody z podszybia.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć. Ostatnio wziąłem się za mycie podszybia. Okazało się, że woda mi tam stoi. Po demontażu aku wyszło, że gumowy spust jest zatkany. Wyczyściłem go i było ok. Dzisiaj po deszczu znowu to samo więc całkiem wywaliłem tę gumę. Przy tej operacji zauważyłem stojącą wodę po prawej za obudową ecu. Dopiero po jej dolaniu przelewa się i ścieka odpływem pod aku. Nie zmienia to faktu, że 3-4cm wody stoi tam cały czas dopóki samo nie wyschnie. Szukałem wkoło obudowy zatkanego odpływu ale tam nic nie ma. Czy w każdym aucie stoi tam woda? Wydaje mi się to dziwne ale może tak ma być?

Opublikowano

dzisiaj zauwazylem to samo u siebie . odpal karchera i psikaj pod obudowe ecu- tamtędy ta woda ma spływać ale zbiera sie tam syf

Opublikowano

przy ecu jest odpływ, od strony linki maski, taka mała dziurka pod obudową. trzeba jakimś drucikiem przepchać.

Opublikowano

O widzisz ja ta chyba dziurke karcherem odetkalem

Opublikowano
  • Autor

Jest już ok. Faktycznie woda jest odprowadzana pod obudową ecu. Po jej lewej stronie przy serwie idą dwa przewody, opuściły się za bardzo i zblokowały jakieś kwiaty wiśni. Podniosłem przepłukałem i schodzi do zera. Dzięki.


przy ecu jest odpływ, od strony linki maski, taka mała dziurka pod obudową. trzeba jakimś drucikiem przepchać.

Dziurki żadnej nie znalazłem. Od strony linki maski jest śruba która trzyma obudowę do podszybia i koło niej jest szczelina.


A skoro już mowa o podszybiu to wydaje mi sie czy warto wrzucić takie od polifta bo w znacznym stopniu ogranicza wpadanie tam dużych syfów? Pomijam już ładniejszy wygląd komory.

Opublikowano

Jest już ok. Faktycznie woda jest odprowadzana pod obudową ecu. Po jej lewej stronie przy serwie idą dwa przewody, opuściły się za bardzo i zblokowały jakieś kwiaty wiśni. Podniosłem przepłukałem i schodzi do zera. Dzięki.

przy ecu jest odpływ, od strony linki maski, taka mała dziurka pod obudową. trzeba jakimś drucikiem przepchać.

Dziurki żadnej nie znalazłem. Od strony linki maski jest śruba która trzyma obudowę do podszybia i koło niej jest szczelina.

A skoro już mowa o podszybiu to wydaje mi sie czy warto wrzucić takie od polifta bo w znacznym stopniu ogranicza wpadanie tam dużych syfów? Pomijam już ładniejszy wygląd komory.

jeśli chodzi o wrzucenie podszybia od polifta to pewnie że warto bo po pierwsze ładnie wyglada jak się otworzy maskę a po drugie to tak jak mówisz ogranicza wpadanie wszelkiego syfu ja zagladam w odpływy 2 razy w roku i praktycznie nie muszę tam nic robic bo jest czysto liście czy inne jakieś duperele zatrzymują się na podszybiu

Opublikowano

Mesiah, dobrze że założyłeś temat.

Też kiedyś widziałem że u mnie przy ecu stoi woda, ale myślałem że to norma a jednak jest stamtąd jakiś odpływ... jutro musze tam zajrzeć ;)

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen

Opublikowano

U mnie kiedyś też się zbierała woda przy obudowie kompa. Czyszczenie i grzebanie drutem pomagało tylko na jakiś czas. Rozwiązałem problem podkładając dystanse pod obudowę. Puszka poszła do góry i pod nią był swobodny przepływ wody. Od tej pory woda zawsze spływała.

Opublikowano
  • Autor

Jest to bardzo dobry pomysł. Jeśli zatka mi się jeszcze raz w niedługim czasie zrobię taki myk.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Au mnie w polifcie odpływ w podszybiu jest pod serwem, po zdjęciu osłony podszybia da się tam dotrzeć ręką między serwem a akumulatorem.

Trzeba namacać gumową rurkę odpływową wsadzić palucha, udrożnić i problem gromadzenia wody w podszybiu rozwiązany :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.