Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] B7 3.0 TDI po 2006 kontra 330xd po 2006


Gość mmcv

Rekomendowane odpowiedzi

TEMAT DOTYCZY TYLKO NOWYCH BMW I NOWYCH AUDI PO 2006 roku !! chodzi o silniki a4 233KM i 330xd 231

Prosze odrazu nie jechac po mnie za 330xd:) :cool1: :cool1: :cool1: .Uwazam ze BMW to swietny samochod podobnie jak AUDI :good:

do rzeczy :)...

Prosze o porownianie slabe mocne strony , ktos jezdzil oboma autkami ? Mial okazje sie scigac gdzies na trasie? jakie opinie itp . niezawodnosci itd.

Osobiscie uwazam marke BMW za cos kultowego , aczkolwiek sam jezdze AUDI bo uwielbiam te samochody (wprawdzie przy zakupie mialem watpliwosci czy jednak nie 330d 204ps :gwizdanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba auta i silniki sa fajne.

ja wybralem Audi bo mi odpowiada bardziej pod kazdym wzgledem.

ale to wszystko subiektywne oceny, nie jezdzilem 330 tylko 530 i porownywalem ja do a6 3.0tdi.

a6 wygrywa pod kazdym wzgledem.

jezdzilem tez w krotkich odstepach czasu a4, trojka, i leksusem is250 i pomimo ze leksus jest najbardziej nowoczesny, zbajerowany i fajny sliczny to subiektywna frajda z jazdy znowu jest po stronie audi.

jedyne co OBIEKTYWNIE I NIEPODWAZALNIE jest lepsze w audioli to Quattro. ten naped to mistrzostwo swiata i okolic a naped X w BMW to pomylka i porazka. dlatego jestem zdania ze jak bmw to tylko tyl naped.

reszta zalezy od gustu i sympati dla konkretnej marki. mi np bardziej pasuje v6 audi niz rzedowka w bmw. stylistyka bmw skonczyla sie dla mnie na E46, te nowsze trojki, zwlaszcza w srodku kompletnie mi nie pasuja.

jakbym mial wybierac samo wnetrze to i tak leksus bije oba te modele na glowe;] ale lubie prostote i subtelnosc wnetrza b6/b7 bo jest ponad czasowe i nie przesadnie futurystyczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie o cos takiego mi chodzilo... :hi::notworthy:

Hmm zastaniwam sie nad stwierdzeniem ze a6 w Q (ciezszy samochod) bije bmw 530d ...- ktory model ten 231 km? Jest to dla mnie troche zaskoczeniem bemka ma wiekszy moment i podobna moc, sadzilem ze tu osiagi beda po stronie bawarczykow.

Co do napedu X ciekawe stwierdzenie ze jest do niczego-ktos ma jakies doswiadczenia ?? chetnie sie dowiem . Ja skad inad - zaslyszane moga byc ploty - wiem ze to bardzo dobry naped. Sam tylni jest rewelacyjny ale czasem nie praktyczny i niebezpieczny .

[br]Dopisany: 24 Październik 2008, 10:34_________________________________________________p.s. znalazlem taka wypowiedz w sieci ktora troche przeczy temu co mowisz o napedzie X. ale oczywiscie moze byc wyssana z palca - nie jest to z zadnego testu a z opowiesci dziwnych tresci :

"Drugi kolego, jezeli chodzi o porownanie Xdrive, to jednak naped 4x4 to obecne xdrive lepiej radzi sobie w niektorych sytuacjach w innych jest wyrowna poprzeczka. Bylem na prezentacji xdrive, gdzie przyjechal pewien Pan Audi A6 Allroad quatro. Przed salonem byla pochylnia z rolkami ma os, lub na jedno kolo. Owy Pan smial ise co to jest za test i poprosil o mozliwosc wjazdu Allroaudem... Sprawa wygladala tak,z eauto stalo wryte, poniewaz quatro potrafi przeniesc moment jedynie pomiedzy przednia osia a tylna lub stale 4x4. Xdrive rozni sie tym,z emoze caly moment przeniesc na jedyne kolo, ktore posiada przyczepnosc:)

Co do X6 tylny dyferencjal ktory niedosc, ze potrafi plynnie dozowac moment pomiedzy kolami (stosowany w Lancer EVO IX oraz X) to jako jedyny samochod na swiecie potrafi realizowac zadania kontroli trakcji poprzez zwiekszanie momentu przeciwleglego kola. Przypomne tym ktorzy albo nie pamientaja lub nie posiadaja, ze standardowe ESP hamuje kola, co przenosi sie na zmniejszona dynamike jazdy- niski komfort. Zaciekawionym polecam poszukac i poczytac.."

Teraz troche faktow.

http://www.auto-swiat.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=20009&Strona=1

Widac ze BMW z XDrivem rowniez bardzo dobrze sobie radzi nie jest to jakis syf. Mowa tu jest o nowym audi z 2008 r i bmw ktore produkowane jest w tym samym stanie od 2006... -chyba ze sie myle, bo po lifcie i zmianach jest od jakos drugiej polowy 2008.

prosze o komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym 530 vs a6 to moze za ostro powiedzialem bo piątka to naprawde zacne auto.

po prostu mi bardziej podchodzi audi. nawet jezeli minimalnie osiagi sa po stronie beemwu.

co do napedu. to pierwsza tak dobra opinia o napedzie x ktora slyszalem.

pewnie prawda jest gdzies po srodku a moze wynika to z modyfikacji napedu w ostatnich modelach. bo testy ktore widzialem - czyli rolki na tylnych kolach i brak reakcji ze strony BMWu dotyczyly chyba starszego modelu. nie moge wlasnie namierzyc tego filmiku. ale ciagle szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez mi sie tak wydaje ale ...kicia tez mowil(watek o wszystko o 3.0tdi) ze dobrze ten naped sobie radzil w zimie i ze mozna bylo zdrowo poszalec.

Nie chce faworyzowac ktoregos z samochodu mimo ze jest to forum audi :)

Ja np bardzo lubie audi ale ...chyba bawarki sa trwalszymi i lepszymi technicznie konstrukcjami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba bawarki sa trwalszymi i lepszymi technicznie konstrukcjami

No średnio średnio , w firmie mam Bety i Audi , jak bym ci podliczył koszt napraw to beta wypadnie baaaardzo źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek widze, że cię już nosi.

Jednego sezonu do końca nie pojeździłeś jeszcze swoim 2,5 TDI ;)

Nosi nosi :) tutaj niejezdze wogole niestety... ale jak zawitam do domku to daje w piz*...do oporu :)

(chce znac tylko wady i zalety, nic wiecej ... beta to tez piekny samochod)

No średnio średnio , w firmie mam Bety i Audi , jak bym ci podliczył koszt napraw to beta wypadnie baaaardzo źle.

jakie elementy najczesciej psuja sie w 3.0 BMW bo Audi to wiem;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba bawarki sa trwalszymi i lepszymi technicznie konstrukcjami

No średnio średnio , w firmie mam Bety i Audi , jak bym ci podliczył koszt napraw to beta wypadnie baaaardzo źle.

to zależy kto siedzie w danym aucie....jak się dba to się ma....ja też jeźdże a4 ale jedynym autem które jest dla mnie idealne pod każdym względem jest BMW.....może i seryjne bmw nie trzyma danej mocy po kilku latach ale silniki w bmw są fanomenalne....miałem okazję użytkować 3 bmw e36 320. 325 i jeszcze jedno 325 i o tym silniku mogę mówić tylko same zalety. 2.8 audi a 2.8 bmw to jest odczuwalna różnica na korzyść Betki :wink4:. Pozdrawiam fana BMW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego bylem na testach nowego BMW rocznik 2007 i wlasnie mial poprawiony naped i dokladnie 3 kola na rolkach jedno ma przyczepnosc i auto startuje z tego co pamietam tylko jedno auto jeszcze z tej pulapki wyjechalo procz bmw. co sie psuje w bmw ? zawieszenie co dwa lata jak ktos nie oszczedza auta wachacze wymieniasz i smigasz . jedyna wada jaka moge wytknac bmw to cena czesci do x E46 to jeszcze byl ewenement na europe i wszystkie czesci na zamowienie i cena x 3 :confused4: nawet głupie klocki hamulcowe sa inne do 330xd a 330d moim zdaniem to przegiecie troche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...