Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Klimatyzacja


ALBINEK

Rekomendowane odpowiedzi

Audi 2.0 TDI 2005 r.nie działa ogrzewanie.Zdjełem węże od nagrzewnicy odpaliłem silnik wogóle nie idzie płyn tak jakby pompa nie podawała ale auto jak jeżdzi to się nie grzeje trzyma temp.90st.Podejrzewam pompe ale może to coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie....

Objawy:

- bak ciepłego nawiewu ze wszystkich dysz

- zimno w stopy przy dłuższej jeździe w zimne dni

- przeziębienie

Sprawdzenie:

- błędy na klimatroniku - brak

- płyn chłodniczy - w normie

- ruch (zimnego) powietrza z dysz przy zadanej wysokiej temperaturze w ustawieniach ogrzewania - prawidłowy

- górny wąż chłodnicy - gorący

- dolny wąż chłodnicy - lekko ciepły

Diagnoza:

- zepsuty termostat lub nagrzewnica

Rozwiązanie:

- wymiana termostatu

Rezultat:

- dmucha gorącym aż miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się za wcześnie pochwaliłem grzaniem, bo następnego dnia znów to samo. Trochę mnie dziwi, że po wyjechaniu z warsztatu grzało a dzień później już nie. Co prawda wymienili termostat na taki sam nieoryginalny twierdząc, że oryginalne warto montować tylko do diesel-i dlatego też nie posiadają oryginałów do benzyniaków.

Moje pytania do szanownych ekspertów to:

1. Czy to możliwe, że jeżeli górny wąż od chłodnicy jest ciepły a dolny nie to brak ogrzewania to jednak wina nagrzewnicy a nie termostatu?

- jeżeli tak to dlaczego zaraz po wymianie termostatu grzało?

2. Czy to prawda, że do silników benzynowych może nie mieć znaczenia oryginalność termostatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 2. Moim zdaniem w przypadku termostatu ma duże znaczenie czy jest ORI czy nie bez wzgledu na rodzaj silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko, że można go dogrzać na postoju na wyższych obrotach ok 2000/min. Cieplejsze powietrze leci wtedy do środka, a i dolny wąż robi się trochę cieplejszy... :confused4:

termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi 2.0 TDI 2005 r.nie działa ogrzewanie.Zdjełem węże od nagrzewnicy odpaliłem silnik wogóle nie idzie płyn tak jakby pompa nie podawała ale auto jak jeżdzi to się nie grzeje trzyma temp.90st.Podejrzewam pompe ale może to coś innego ?

Pompa nie pompuje plynu? Ja bym sprawdził przewody dochodzące do nagrzewnicy i zawory, czy sie otwierają. Na przeplyw plynu do nagrzewnicy nie ma wplywu termostat.

I jeszcze sprawdź poziom plynu w ukladzie chłodzenia. I go dobrze odpowietrz :cool1:

Dodam jeszcze tylko, że można go dogrzać na postoju na wyższych obrotach ok 2000/min. Cieplejsze powietrze leci wtedy do środka, a i dolny wąż robi się trochę cieplejszy...

Acha, no to za mało płynu w układzie lub mocno zapowietrzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stary ale przypadkiem trafiłem na niego szukając czego innego więc podam przyczynę .Zepsuta była pompa wodna.Wirnik kręcił się na ośce lużno.Pomoa wymieniona i ogrzewanie działa super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...