Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzeszczące głośniki przy niskiej temperaturze


dawids2411

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam trochę wolnego czasu i chciałbym w końcu sie tym zająć mianowicie czytałem kilka tematów na temat przednich głośników w a4 b5 avant w systemie bose ale żadne z nich nie dotyczyło konkretnie mojego problemu a więc:

Przy niskiej temp mniej więcej d 18 st Celsjusza w dół przednie głośniki charczą gdy pod głoszę jest to mniej słyszalne ale najbardziej to trzeszczenie słychac przy przyciszonym radiu jednak gdy temperatura bedzie powyżej 18-20 st Celsjusza głośniki grają bez problemu bez żadnych odchyleń. Jest to audi z 2000r Avant system bose w zimę wgl się nie da słuchać tych przednich głośników jednak czym cieplej tym te charczenie bardziej ustępuję, dodam że tylne głośniki grają bez zarzutu.

Nie chce odkręcać tapicerki jeśli głośniki są do wymiany bo to podwójna robota więc pytanie do was czy macie jakieś diagnozy czy to mogą być zasniedziale kable ?, czy też wilgoć, czy też głośniki do wymiany ?, czy też moze wzmacniacz ?

z góry dziękuję


refresh nikt nic ?

Edytowane przez dawids2411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj przestaly grac przednie wlasnie ...tylne graja az milo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim sedanie z bose też trzeszczy ale tylko prawy przód i tylko jak jest chłodniej -_- może to kwestia radia albo wzmacniacza? Umnie siedzi concert

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem gdzies ze trzeba sprawdzic palcami jesli membrane głośnika sie nadusi i bd trzeszczeć to są one do wymiany u mnie tak sie działo wymieniłem na fi16 basowe i wszystko działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie cewki kończą swój żywot. Pozostaje regeneracja lub wymiana :)

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na super genialny pomysł i oddaje w poniedziałek głośniki do regeneracji. Koszt śmieszny bo gościu za dwa głośniki krzyknął mi 50zł.

Dam znać czy dało w ogóle radę je uratować i jaki jest ewentualny efekt po regeneracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też trzeszczały ale pół roku temu przeprowadziłem pewien zabieg i pomogło do dziś.....otóż wymontowałem głośniki i je "naoliwiłem'' strzykawką co by membrana nie trzeszczała i ocierała. :decayed: Dziś właśnie problem powrócił bo z przodu trzeszczą trochę (szczególnie jak gra cicho i szczególnie z lewej strony)...i nie wiem właśnie czy bawić się w to jeszcze raz czy wymienić głośniki na nowe, dodam że ten zabieg przeprowadzałem na trzech głośnikach (dwóch przednich i jednym tylnym-prawym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, działają super. Mogę dać namiary na gościa z gliwic

Czy mógłbyś podać te namiary? Wiele osób ma ten sam problem, kupno używanych głośników Bose w dobrym stanie i w akceptowalnej cenie graniczy z cudem.

Namiary na kogoś, kto solidnie regeneruje te głośniki, byłyby pomocne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, działają super. Mogę dać namiary na gościa z gliwic

Czy mógłbyś podać te namiary? Wiele osób ma ten sam problem, kupno używanych głośników Bose w dobrym stanie i w akceptowalnej cenie graniczy z cudem.

Namiary na kogoś, kto solidnie regeneruje te głośniki, byłyby pomocne. :)

500862088 Gliwice, Królowej Bony chyba 7. Nie znam niestety imienia i nie chcę tu ręczyć za jego rzetelność. Znalazłem ogłoszenie na okx, zadzwoniłem, umówiłem się. Dałem głośniki trzeszczące, a odebrałem nietrzeszczące :decayed: do dzisiaj grają idealnie, a nie oszczędzam ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony ślicznie dziękuję. Też przetestuję regenerację u tego człowieka.

A co do gwarancji - oczywiście, że nie możesz za nikogo ręczyć. Chodziło mi bardziej o to, że człowiek miał dostęp do części i wykonał robotę. Często jest tak, że gdy przychodzi do konkretów, zaczynają się schody: brak odpowiednich materiałów, niestandardowe wymiary cewek, membran, zawieszeń itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślicie chyba Koledzy, że ten człowiek używa takich samych materiałów jak seria.

Dobiera po prostu cewkę, która będzie pasowała i jazda. Pewnie jak trzeba też wymienić membranę i zawieszenie to nakleja nowe (bo zestawy naprawcze w tym wymiarze kosztują grosze). Ludzie się cieszą, a na to że taki zestaw nie ma już nic wspólnego z serią nikt nie zwraca uwagi.

Inna sprawa, że ten seryjny Bose to żaden 8 cud świata i w sumie za 50zł za parkę to nie opłaca się robić pomiarów itp. Byle banglało i klient był zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...