Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AWX] Wysokie zużucie paliwa


kamiloe

Rekomendowane odpowiedzi

audi a4b6 1.9 silik awx skrzynia 5 od pewnego czasu pali coraz więcej niestety komputer pokladowy cos sie zepsul i mi nie pokazuje mi spalania i ile mogę zrobic na baku. Na 20 l zrobię okolo 200/230 km uważam ze to strasznie malo w czym moze być problem ktoś cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.o ja za 100 zł zrobiłem ponad 400 i jeszcze coś tam mam (1 kreska od rezerwy).

10l na 100 to troszkę za dużo no chyba, że masz strasznie ciężką nogę...

Edytowane przez Musafa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podpięcie pod kompa coś pomoże lecz wątpię...

Kopcenie nie musi oznaczać dużego spalania..

A może tylko wskazówka wariuje i nie pokazuje jak powinna.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie raczej nie jak juz zejdzie na czerwone zapala sie rezerwana fis czyli jeszcze okolo 80/90 km pewngo dnia przestal dzialac komputer i nic nie pokazuje te wartości sredniego spalania 0.0 na baku 2000km tk pokazuje. Myślę ze to nie ma nić wspólnego z tak duzym spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie myle ale to chyba walniety licznik jest bo tez mam AWX i przy ciezkiej nodze 7 litrow to jest max co wezmie . Pozatym ten zasieg 2000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez diagnostyki komputerowej się nie obejdzie, póki co można sobie snuć opowieści.

wymagana diagnostyka licznika a także logi i ew błędy ECU.

poczytaj na forum nt. diagnostyki lub poszukaj kogoś w rejonie np. lokalne spoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co bym sprawdził , to temperaturę silnika widzianą przez ECU silnika po nocy w porównaniu z temperaturami paliwa i powietrza doładowującego.

Nie powinna odbiegać od pozostałych o więcej niż kilka stopni.

Sprawdź też też temperaturę motorówki na rozgrzanym, powinna oscylować w okolicach 90 st C ( +/- ok.7-8 st.C). :decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plnuję zwiększenie mocy w najbliższym czasie więc muszę odstawić samochód do kogoś ogarniętego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi a4b6 1.9 silik awx skrzynia 5 od pewnego czasu pali coraz więcej niestety komputer pokladowy cos sie zepsul i mi nie pokazuje mi spalania i ile mogę zrobic na baku. Na 20 l zrobię okolo 200/230 km uważam ze to strasznie malo w czym moze być problem ktoś cos?

Zależy jak I gdzie jeździsz. Ja np głównie jazda miejska. Jeżdzę dynamicznie, i nie schodzę poniżej 10l. Na FISie 10,5. Spalanie adekwatne do stylu jazdy. Auto po delikatnym wirusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie z tym że ciągle jeżdżę po mieście i do pracy 3km i na 20L robię około 230km zanim zapali się rezerwa, według fis spalanie średnie oscyluje w granicy 8,2L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się mocno starać, żeby taki wynik osiągnąć :decayed:

Gdy temperatura silnika jest właściwa silnik pracuje w zakresie 2-4k obr. :D

Spalanie może wysokie, ale auto odmulane i dzięki temu nie wiem co to notlauf :D

Edytowane przez ziko02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko, ja pięć lat temu taki wynik zrobiłem w trasie, tylko że hamulce po tym poszły na złom :):decayed:

Dzisiaj ciężko by było taki wynik powtórzyć, nie dla tego że się zestarzałem lub auto słabiej jeździ, tyko przez wszechobecne pały i nieżyciowe prawo, w naszym ukochanym policyjnym państwie :P:naughty:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo póżno załącza sie mam sprawdzic stan walka i stan pompke. Nie jest dobrze.
http://www.hot.jpg.pl/zdjecie,204156,wykres.html

Edytowane przez kamiloe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kolego jakie pokonujesz trasy.

Jak jeździsz tylko po mieście w dodatku na krótkich odcinkach, stojąc w korkach to może ci spalić 10l na 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodze się z tym dziś po hamowni jstem rozczarowany teraz musze zlokalizować przyczynę dlaczego turbo dopiero od 2 tys zaczyna brać i sprawdzic stan walka Okazalo się że aby 119 km pod maska :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodze się z tym dziś po hamowni jstem rozczarowany teraz musze zlokalizować przyczynę dlaczego turbo dopiero od 2 tys zaczyna brać i sprawdzic stan walka Okazalo się że aby 119 km pod maska :(

No to do dzieła kolego ;)

Oby nie była to jakaś poważna awaria

Rozumiem że po naprawie planujesz jakieś zwiększenie mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...