Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd ABS, Air Bag i (o) czyli chyba klocki-hamulce?


niejakub

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nabyłem jednak moje pierwsze Audi, jest to a4 b5 '99 1,6 ben. Tu daję w razie czego vin: WAUZZZ8DZXA216931

Teraz tylko przegląd i mogę spokojnie jeździć, jednak mam kilka pytań: Czy naprawiać samemu czujnik, ten co jest przy pompie abs (podobno to on się zepsuł i wywala błąd i nie wiem czy go otwierać czy nie) auto nie było bite i ma na 100% 240.000km przejechane. Świeci Air Bag -czy słusznie ktoś doradzał szukać przyczyny w fotelu kierowcy? W Audi jetem zielony niestety :) Pozdrawiam! Radio naprawiłem, bezpiecznik był spalony (po zakupie 600km do domu na cicho jechałem...), gdyby ktoś coś widział, posłucham. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o air bag to najczęściej jest przyczyną kostka pod siedzeniem.musisz się podłączyć kompem inaczenej nic nie zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jakis tani kabel obd2 i bedziesz szczesliwszy. Vaga znajdziesz w necie jak co to ci przesle ;-) tez mam b5 od 9 lat tylko w 1.9tdi i niestey przez glupi pasek od alternatora polecial mi rozrzad. :-( i silnik trup. Wpierw sorobuj skasowac jak nie pojdzoe to wtyczka pod siedzeniem jak pisal kolega

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziło mi dwóch gości, że muszę wymienić prawy tylni pas bezpieczeństwa (podobno przez to świeci air bag). Abs świeci z powodu czujnika w prawym kole, zakupiłem tą część oraz pas. Mam jeszcze jedno pytanie: Sprzęgło bierze już bardzo wysoko, więc zamówiłem u mechaniora części, a on mi dzwoni że jeszcze dwumasa do tego... Nie wiedziałem że w benzynie takie coś jest i to w moim modelu. Czy może mi ktoś powiedzieć jaki mam dokładnie model silnika po vinie? Mam nadzieję że mechanik nie leci w kulki z tymi częściami (nie mam praktycznie żadnych objawów kończącej się dwumasy!)

auto polift, vin: WAUZZZ8DZXA216931

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło w b5 bierze wysoko i to większość tak ma. Co do czujnika to może wystarczyło go prawidłowo ostawić ( 0.6-0.8mm) od koronki.Air bag sprawdź wagiem jaki dokładnie błąd. Będzie wiedzieć gdzie szukać. Jeśli nie kostka pod siedzeniem to może kostka w napinaczu pasa nie łączy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło bierze bardzo wysoko, tak jakby ostatnie dosłownie 2-3 cm od góry. Sprawdziłem przed chwilą pas i... była wypięta wtyczka. Teraz kontrolka airbag gaśnie po odpaleniu i po chwili się zapala ponownie. Abs-u nie ogarnę sam i sprzęgła, nie mam jak nawet auta podnieść o umiejętnościach nie wspominając. Niestety jestem zagranicą, więc koszty będą jakie będą.

Radio "naprawiłem" czyli zrobiłem super łapki do wyjęcia z noży kuchennych i wymieniłem bezpiecznik, akurat to było to więc trafiłem.

Edytowane przez niejakub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez wystarczy kabel wymienic wiec zdejm tylko kolo skoro wiesz ktory abs nawala i wymien. Po cholere auto chcesz dzwigac. Gdzie jestes za granica ? ;-)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko zrobione, w pasie jakieś zwarcie było, czujnik wymieniony, sprzęgło itd również wymienione. Jestem teraz w Norwegii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...