Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bagażnik dachowy ,box


Wandej

Rekomendowane odpowiedzi

Witka. Sezon wakacyjny rusza. Jak wielu z nas ruszam też swoim autem na wakacje :wink: Jak wiemy a4 i wyjazd w 4 dorosłe osoby na wakacje to kiepskie połączenie.

Dlatego zdecydowalem się zakupić box. Mam sedana więc będą mi potrzebne specjalne belki do jego przymocowania. Przeglądałem allegro i takie belki można zakupić za około 300zł. Natomiast sam box np thule to ponad 1tyś zł :( Nie wiem czy ja źle szukałem czy to tyle kosztuje. Może macie jakieś na swoich autach? Wrzucajcie swoje doświadczenia temat dla potomnych :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tyle kosztuje ja za belki thule i do tego boxa thule dałem razem jakieś 2,5 tys. Pocieszające jest to ze kupujesz raz i masz już na zawsze ;-). Co do belek za 300 to podobno nie pasuje górna szyna do mocowania np bagażnika na rowery. Ja kupiłem za pierwszym razem belki jakieś za 150zl i po roku się rozsypaly. Masz jeszcze jedno wyjście wynająć box na czas wakacji. Nie znam co prawda cen wynajmu ale na pewno taniej będzie jak kupno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik - jak masz opory w zakupie Thule za kilka stówek czy WingBara za ok. 1000 zł kup ori bagażnik - np. tu:

http://allegro.pl/audi-a4-b6-avant-kombi-bagaznik-dachowy-oryginal-i5425474167.html

Pasuje idealnie - uważaj by w kpl. był kluczyk do mocowania ... jeśli nie to będziesz w metalowym musiał coś do kupić (torx z dziurką)

masz sedana - trochę większy problem, ale bywają i takie.

Boks - tu musisz sobie odpowiedziec jakie masz potrzeby, ja jeszcze się waham czy jest on mi potrzebny, gdyż trochę kosztuje a wielki pakunek pozostanie na lata i trzeba go gdzieś przechowywać. Ja wybrałem Thule Motion 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi potrzebny jest na 1 wyjazd do Chorwacji ale wiadomo przyda się i później. Tylko nie wiem czy będe miał sedana :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wypożycz, podjedź gdzieś to CI dobiorą :wink:

Jeśli chodzi o samego boxa, to myślę, że nie warto płacić aż tyle hajsu za Thule,

Kilka lat temu kupiłem boxa firmy Taurus, użytkuję go 2x w roku ładując dosyć hardcorowo - spełnia swoje zadanie w 100% a cena połowę niższa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Szukając na allegro natknąłem się na pare tańszych alternatyw. Piękne nie są ale nie mają być.

http://allegro.pl/bagaznik-box-boks-dachowy-inter-pack-atlas-carbon-i5082604356.html

Chociażby takie coś :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przykladowo warunki wypozyczenia sa chore i się nie kalkuluja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przykladowo warunki wypozyczenia sa chore i się nie kalkuluja

jakie?

u mnie np 10zł za bazę, 15 zł box / doba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na auto-boxy śląsk box razem z bazą 20-25zł/doba w zależności od pojemności boxa.


W Wawce powinno być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam w zeszłym roku się pytałem o koszty wypożyczenia ale odpuściłem (ale coś 20-25 zł i do tego kucja) -

Kiedyś przyglądałem się boxowi Inter Pack - wygląd i funkcjonalnie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi potrzebny jest na 1 wyjazd do Chorwacji ale wiadomo przyda się i później. Tylko nie wiem czy będe miał sedana :kwasny:

Curfa Endrju na chu Ci bagażnik na jeden wypad... po pierwsze daruj sobie odzież na zimne noce i dni bo raczej w sierpniu takowych nie zastaniesz choćbyś nie wiem co wymyślił :)

po drugie w podłogę z kołem zapasowym wpakowałem 6x 2 litrowych cool 4x 1,5 l wody i jakies 14 poł litrowych shweepsów..

i napewno pod sufit ale 4 dorosłe rodziny się zapakują biorąc płetwy, maski, ponton, lezaki.. więc nie ma chu tylko się pakuj lepiej :)

a nie golfy kurtki itp..

ja byłem teraz w czerwcu mówie jeszcze nie sezon wezmę bluzy spodnie koszule itp.. pół walizy bezużyteczna...

a jechałem z rocznym dzieckiem uwierz mi jeszcze więcej gratów do zabrania i się zmieściłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi potrzebny jest na 1 wyjazd do Chorwacji ale wiadomo przyda się i później. Tylko nie wiem czy będe miał sedana :kwasny:

Curfa Endrju na chu Ci bagażnik na jeden wypad... po pierwsze daruj sobie odzież na zimne noce i dni bo raczej w sierpniu takowych nie zastaniesz choćbyś nie wiem co wymyślił :)

po drugie w podłogę z kołem zapasowym wpakowałem 6x 2 litrowych cool 4x 1,5 l wody i jakies 14 poł litrowych shweepsów..

i napewno pod sufit ale 4 dorosłe rodziny się zapakują biorąc płetwy, maski, ponton, lezaki.. więc nie ma chu tylko się pakuj lepiej :)

a nie golfy kurtki itp..

ja byłem teraz w czerwcu mówie jeszcze nie sezon wezmę bluzy spodnie koszule itp.. pół walizy bezużyteczna...

a jechałem z rocznym dzieckiem uwierz mi jeszcze więcej gratów do zabrania i się zmieściłem :D

Ryju zobacz że mam sedana :decayed: Więc wejdą 4 spore torby i nic więcej. a Chciałem jeszcze lodówkę zabrać i dumachne leżaki i dmuchany ponton :decayed::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie nadmuchają i ponton gotowy :decayed:

W sumie to nawet nie muszą, bo skoro jedziesz, to ponton na pokładzie hehe

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie nadmuchają i ponton gotowy :decayed:

W sumie to nawet nie muszą, bo skoro jedziesz, to ponton na pokładzie hehe

Fak ju :decayed: Waże tylko 96kg :decayed: Po za tym tonę jak kłoda :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Waże tylko 96kg :decayed:

Czyli ruch w interesie jest :grin::grin:

Obadaj kwestię wypożyczenia, skoro planujesz zmianę auta (podobno na 2.5 TDI :naughty: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj spokoj zmieścisz się trza tylko dac prykaz walizki samolotowe jak na bagaż podręczny i napewno każdy się do tego ogarnie ;)

ps tam nie będziesz tonął jak kłoda ;) i weź gogle albo zatyczki na nos bo nie popływasz za wiele.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej chłopaki kolega ma ALTa jeszcze dyche oleju musi wziasc...

nie moglem sie powstrzymać :polew:

a wracają do tematu nie warto na raz kupować, ja bym wypozyczyl tym bardziej ze planujesz zmiane na jakies kombi

Edytowane przez habcio19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej chłopaki kolega ma ALTa jeszcze dyche oleju musi wziasc...

nie moglem sie powstrzymać :polew:

a wracają do tematu nie warto na raz kupować, ja bym wypozyczyl tym bardziej ze planujesz zmiane na jakies kombi

Ja 1700km bez dolewki :guma:

Krzysiek czyli mówisz że spodenki koszulki i bielizna? Turzol mówił że totalnie nic nie trzeba brac z domowych narzędzi,chaty wyposażone jak do mieszkania na codzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej chłopaki kolega ma ALTa jeszcze dyche oleju musi wziasc...

nie moglem sie powstrzymać :polew:

a wracają do tematu nie warto na raz kupować, ja bym wypozyczyl tym bardziej ze planujesz zmiane na jakies kombi

Ja 1700km bez dolewki :guma:

Krzysiek czyli mówisz że spodenki koszulki i bielizna? Turzol mówił że totalnie nic nie trzeba brac z domowych narzędzi,chaty wyposażone jak do mieszkania na codzien

no dokładnie spodenki koszulki bielizna, i jedna para skarpetek bo ja wziałem na każdy dzień i na cholere to nie wiem bo załozyłem dopiero jedną jak już wracaliśmy do domu ;) no i jedną bluzę na długi rękaw wrzucisz sobie do auta na drogę ;)

a w domu jest absolutnie wszystko płyny, proszki, sztućce gary talerze kubki zmywarka, microfala lodówka, nawet sól i pieprz ;) pierwszego dnia lecisz do lidla w makarskiej ( na koncu wioski) kupujesz żareło i żyjesz jak król ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...