Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BPW] Kontrolka check engine - MIL.


topola222

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie wiem że ten temat już na pewno był poruszany ,ale nie mogę go namierzyć i dlatego prosze o pomoc!!! zapaliła mi się kontrolka check po odłączeniu ako znikneła ale znowu powróciła wszystko działa jak należy auto ma moc i chodzi wzorowo!!! bardzo proszę o jakieś info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bez komputera ciężko coś bliżej powiedziećwiem wiem ale dzięki za szybką odpowiedz muszę koniecznie szybko podłączyć pod kompa i zobaczymy ,ale jak czytam o tym to nie ciekawie to się przedstawia zreszta zobaczymy ,ale dzięki

wiem wiem muszę podłączyć na czasie!! myślałem że cos ktoś podpowie!!!ale bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stresuj się na zapas. Miałem tak kiedyś w Avensis że błąd znikał po odpięciu akku. Okazało się że czasem sonda się przycinała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stresuj się na zapas. Miałem tak kiedyś w Avensis że błąd znikał po odpięciu akku. Okazało się że czasem sonda się przycinała.

dzięki bardzo za info jak coś mi wyjdzie na komie to dam odpowiedz co i jak

Edytowane przez topola222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro sie zapalila kontrolka MIL, znaczy cos tam sie wydarzylo.

tylko vag podpowie. i uwaga na kasowaczy bledow. zanim sie blad wykasuje, trzeba zapisac jego nr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam właśnie sprawdziłem na kompie o co chodzi pokazoło błąd sonda lambda tylko że nie wiem jeszcze czy siadła czy tylko przewód nie łączy muszę to sprawdzić jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej będzie do wymiany. Niektóre sondy "oddychają" przez te przewody :)

Tak tak... Też w to nie wierzyłem na początku ale część sond pobiera powietrze referencyjne poprzez przewody podłączeniowe dlatego lutowanie ich i owijanie izolacja fałszuje wskazanie sondy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym jest.

Kiedyś nie było w dieslach ale w erze wszędzie napchanej elektroniki tu też się pojawiła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecność sondy lambda w dieslach wymusiło zastosowanie DPF-a, to jego sterowanie wymaga dokładnej kontroli zawartości tlenu w spalinach :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej będzie do wymiany. Niektóre sondy "oddychają" przez te przewody :)

Tak tak... Też w to nie wierzyłem na początku ale część sond pobiera powietrze referencyjne poprzez przewody podłączeniowe dlatego lutowanie ich i owijanie izolacja fałszuje wskazanie sondy :)

dokładnie masz racje,dobrze słyszałeś -dzieje sie tak w przypadku gdy jest nieszczelna otulina przewodu lub była ingerencja w naprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam to znowu ja czy ktos ma pomysł która sonda lambda jest do wymiany


witam to znowu ja czy ktos ma pomysł która sonda lambda jest do wymiany

dobra juz wiem wszystko jest jedna bo ktos mnie wprowadził w błąd!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...