Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BEX] 1.8T SEDAN LZ3M MISANO RED 2x S-LINE ,BIX,EIBACH,BBS SPEEDLINE 19",FMIC,DP,S4


Maciornik

Rekomendowane odpowiedzi

c23ff73c28386772med.jpg9f2c33559f13707amed.jpg4b4908cf654b4ba3med.jpg

Witam :hi:

Czas przedstawić moje pierwsze autko na forum. Jest to B6 Sedan 1.8T BEX z roku 2004, z zawiechą 1BV oraz S-line zew. i wew,, w kolorze LZ3M - MISANO RED. Przebieg w chwili przyjazdu to ok. 187 tyś km. Samochód kupiłem w Anglii w październiku 2014 jaki lekko uszkodzony z przodu (do wymiany były chłodnice wody i klimy, wymieniłem również pas bo był lekko krzywy przy zamku maski, maska no i grill), początkowo miał być rozebrany na części, ale jak tylko zobaczyłem jego stan techniczny, wizualny, książkę serwisową prowadzoną do 2 tyś km wstecz i te wszystkie faktury tylko z ASO to już wiedziałem, że go nie rozbiorę bo szkoda tak zadbanego auta z pewną historią... Próbowałem go sprzedać w całości ale chętnych nie było więc stał pod chmurką do marca. Szukałem innego samochodu, a mianowicie A6 - ale że nie było żadnej spełniającej moje kryteria, a chciałem w końcu mieć czym jeździć postanowiłem zrobić je jako tymczasowe dla siebie, a w między czasie szukać dalej wymarzonej A6... Ale stało się inaczej - przestałem szukać A6 i postanowiłem, że A4 zostanie jednak na dłużej bo mi przypadła do gustu :kox: A już miałem wcześniej styczność z B6 bo brat ma już 5 rok swoje, więc trochę się pojeździło.

Pod koniec marca zawiozłem autko do fachowca od przekładek, który wykonał robotę w praktycznie 24 godziny... Przeraziłem się tym trochę, ale części dobrał eleganckie, żadnych rys czy uszczerbków, cała elektryka działa prawidłowo - słowem nie było się do czego przyczepić.

Następnie przyszedł czas na wymianę rozrządu, wszystkie paski, rolki, sprawdzony alterantor - wymieniony regulator, wyczyszczone ICki w srodku praktycznie 0 oleju, zrobiona płukanka, wymieniony olej i filtry. Tak jak na fakturach było widoczne wszystko było ORI - filtry paski itd.

Z jakiegoś ''wypasu'' to można zaliczyć tylko klimatronik od 16 stopni, FIS i pełny pakiet światło z podświetlanymi kratkami.


Plany:

Silnik:

- TIP
- DP 2,75" owinięty bandażem -ZROBIONE
- Montaż grzybka HKS - ZROBIONE
- Większe wtryski
- FMIC - ZROBIONE
- PROGRAM
- Wtryski S3
- Tłumiki WM R40 Fi 90
- Coś jeszcze sie wymyśli jak będzie mało :kox:

Zewnątrz:

- Większe Hamulce -ZROBIONE
- Felgi - ZROBIONE (BBS Speedline 19'')
- Lekka gleba - ZROBIONE (Eibach Sportline)
- Bixy by GWERTY - ZROBIONE
- Listwy S4
- Ściema szyb - ZROBIONE
- Gril górny S4 - ZROBIONE
- Gril dolny S4 - ZROBIONE
- Podświetlenie tablicy LED - ZROBIONE
- PDC tył
- Dokładka z Cupry - ZROBIONE

Wewnątrz:

- Kiera Multi z B8 - ZROBIONE* *(Narazie jest z Q7 w trój kolorowej nitce S-line)
- Tempomat - ZROBIONE
- FIS Kolor - jest czerwony
- CLH
- DRL
- Fotochromy
- BOSE + wyciszenie
- Dekory raczej jakieś ciemne drewno
- Fotele B7/C6/Recaro
- Elektryka tył
- Szufladki Chrom podświetlane - ZROBIONE
- Regeneracja klimatronika
- Wymiana podłokietnika - cały połamany - ZROBIONE
- RNS-E
- Nakładki na pedały
- Oświetlenie LED by Tomnik - ZROBIONE
- Gałka i mieszek S-line od A3 - ZROBIONE
- Nakładka ręcznego ala RS4 -ZROBIONE
- I co tam jeszcze do głowy wpadnie :kox:

Teraz czas na zdjęcia - wybaczcie jakość ale robione zabytkiem (K800i)...

Tak wyglądał jak przyjechał:

mv99cs4z.jpgk8heqr6z.jpg6nl6txpz.jpg8l4wuepl.jpg8n2sxyjb.jpg7tfzyorn.jpg3g4fzg7z.jpg5b975zo7.jpg
psiy4qat.jpgb8qsh7re.jpg

Potem był czas na wymiane wszystkich niezbędnych rzeczy:

vxneo57q.jpgbwrtn543.jpgoxky34ta.jpgds6vmfxz.jpg5fhwq4ao.jpgsidy4f2n.jpgr2n8lojq.jpgdir8cf9a.jpg23wsyhp9.jpgbtq3tk6r.jpgrhgbskes.jpgvbfnz84d.jpg


Tutaj po powrocie z przekładki:

7v6gjmlp.jpgyq4tag37.jpg

I jako, że leży mi grill z S4 na półce to postanowiłem przymierzyć:

kgj2sgy8.jpg


Nie nacieszyłem się zbytnio jazdą kiedy to przy mocnym przyśpieszaniu i zmianie biegu, zerwało okładzine z tarczy sprzęgła... Myślałem wcześniej, że łożysko oporowe do wymiany bo dosyć mocno huczy przy jeździe powyżej 40 km/h... Do wymiany było kompletne sprzęgło i dwumas bo troche go przypaliło. Kiedy ściągnąłem skrzynie okazało się, że wszystko było również jeszcze ori. Przy okazji wymieniłem uszczelniacz wału bo leciutko się pocił, oraz wysprzęglik. Po wymianie okazało się, że problem z tym huczeniem jest nadal, więc wymieniłem olej ale ucichło to w baaardzo nie znacznym stopniu - praktycznie bez zmian. Wine niestety ponosiła skrzynia więc została wymieniona.

Z czarną maską jeździłem tak do połowy czerwca kiedy to autko pojechało do lakiernika. Wymienione zostały błotniki, z powodu dużej korozji rantów no i pomalowany cały przód. Po odbiorze od lakiernika (jeszcze raz sory za jakość...) :

jgd5p8zw.jpgxjvwy294.jpgyesv2yq9.jpgykcniqf4.jpggucegir5.jpg2cayk93m.jpg


A tak autko prezentuje się na dzień 05.07.2015, zdjęcia nie są jakieś rewelacyjne ponieważ jestem amatorem w tej kwestii :

abhuusry.jpggbx84j7n.jpgr2obctzm.jpgmpned5rb.jpggvfrlm5s.jpgtgymx7zz.jpgbofx6ekf.jpgour9qbx2.jpgd3vnol38.jpgj37sh6qt.jpga2vh7rzv.jpgadeilobc.jpgl4y8yhwa.jpg
w8iy2cus.jpgynb58mac.jpgzc68cmmq.jpgyfmuei2w.jpg25tga7lk.jpgkk93i9xl.jpgqnsf2pyc.jpg

Szyby przyciemnione :)
vtcaq6tw.jpgkmxcooxm.jpgo3ji4eh8.jpg

Wpadły też haczyki na zakupy od kolegi sentinell :hi:

zpdu5wv4.jpg5ur88pea.jpg

qjmby9cm.jpgbbx7xm5y.jpg

xj7c8ehe.jpgviiaxim9.jpgdegoiw6h.jpg7x24qrcg.jpguursd2kd.jpg

fif8v42f.jpgin9r8lgc.jpg


go5nzzx7.jpg

qfyni4dh.jpg

kf7wsf42.jpg4847q2ag.jpg



vhzxcezt.jpg2f95d25f4b3f350em.jpg69062db916ad4515m.jpg27d0f512300c3043m.jpgcaad5b92c3c4cbfcm.jpg

Setup zimowy
77wpfb9y.jpg
dluuiigb.jpg
h3ltxn38.jpg

Wypiaskowany setup letni

556s8cb7.jpg

DP od Gregora
ybls7fws.jpg8790471bfe54d647m.jpg

FMIC
94ptdnx5.jpg




Pozdro

Edytowane przez Maciornik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę zabawy masz z nabytkiem... :wink4: Wytrwałości w usuwaniu usterek i realizacji planów! :good: Kolorek świetny! Zrob z nim tylko to co trzeba i będzie ogień!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka. Szkoda ze w ośce i w chromach, ale to zawsze można zmienić ;)

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

bardzo wdzięczny kolorek, trochę polerki wosk i w słońcu kopara opada :) sam takiego mam tylko bez s-line zew teraz widzę że to obowiązkowa pozycja do ogarnięcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie :)

Ładna sztuka. Szkoda ze w ośce i w chromach, ale to zawsze można zmienić ;)

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Quattro piękna sprawa ale nie jest niezbędne ;) Co do chromów to może i lepiej by było bez nich ale żeby je ściągnąć to jest masakra...

Siema,

bardzo wdzięczny kolorek, trochę polerki wosk i w słońcu kopara opada :) sam takiego mam tylko bez s-line zew teraz widzę że to obowiązkowa pozycja do ogarnięcia :D

Na zdjęciach nie oddaje efektu, na żywo jeszcze jak świeci słońce to naprawde robi robote ;) A S-line zew to tak jak mówisz - obowiązek :naughty:



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwona ma w sobie moc :naughty: ładnie wygląda i plany też niczemu sobie :)

Edytowane przez instruktor83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony z tego co legenda głosi to od serii ma 5 kucy wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony z tego co legenda głosi to od serii ma 5 kucy wiecej :)

Czerwony - szybki, Czarny- mocny, Biały - drogi, a Niebieski - mało pali :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Piękna sztuka, bezawaryjności!

Edytowane przez devey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Piękna sztuka, bezawaryjności!

Dzięki :D

Szyby przyciemnione :)

vtcaq6tw.jpgkmxcooxm.jpgo3ji4eh8.jpg

Wpadły też haczyki na zakupy od kolegi sentinell :hi:

zpdu5wv4.jpg5ur88pea.jpg

Mały UP, Wpadło troche nowych gratów :wink:

qjmby9cm.jpgbbx7xm5y.jpg

I takie cudo znalazłem u siebie w szufladzie :decayed:

zvqwe7b7.jpg

Edytowane przez Maciornik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za osłonki pod maskę kupiłeś oprócz tej prawej? I gdzie takie nabyć :) ?
Razi mnie strasznie 'puste miejsce' po lewej stronie pod maską - aż się prosi o jakąś pokrywkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za osłonki pod maskę kupiłeś oprócz tej prawej? I gdzie takie nabyć :) ?

Razi mnie strasznie 'puste miejsce' po lewej stronie pod maską - aż się prosi o jakąś pokrywkę.

Jutro ci napisze ile i jaki numer tego bo nie pamiętam. :)

Recaro by sie przydało :)

Stołki z rs4 by sie przydały, byłoby na wypasie

Stołki z RSa fajne ale cena zaporowa... A na Recaro bym się skusił ale weź znajdź Recaro, a do tego w speedzie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...