Skocz do zawartości
IGNOROWANY

D1S - jaki żarnik? Philips czy osram?


Suli

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj mi padł jeden, kupiłem osram d1s w cenie 225zł za sztuke w ASO, 2 lata gwarancji jak padnie.

Edytowane przez rodzyn889
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suli napisz do H4mm3R i na pewno Tobie doradzi! :-))

Akurat ma żarniki D1S oryginalne PHILIPS 4850K

Edytowane przez beny2303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to czasem nie barwa o temperaturze 4300 K jest najbliższa naturalnej dziennej białej?

owszem.

No właśnie. Przyznam szczerze, że nie zależy mi tak bardzo aby "wyglądało", tylko żeby przede wszystkim dobrze świeciło - w nocy na deszczu. ;)

Edytowane przez Suli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem osobiscie kilkanaście żarników od 4300K do 6000K. Nie zależało mi na tym jak wygląda tylko na tym co, a przede wszystkim ile widzialem. Najjaśniejsze były tak jak pisałem CBI. Teraz mam w B8 standard 4300K i jest mi za ciemno. Bez porównania z B7 i CBI. Niech koledzy moze sie wypowiedzą, którzy też CBI maja/mieli bo z tego co czytam to oprócz mnie jeszcze jeden kolega je miał a doradców nie brakuje.

Żeby nie było nie pracuje dla Osram i nie otrzymuje premi od sprzedaży. Dzielę się doświadczeniami.

Tu jeszcze dla porównania: http://rs246.de/Forum2/viewtopic.php?t=8575

albo tutaj http://xenonbrenner.net/ wystarczy kliknąć na Xenon Bestenliste

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem za zadna :) pisze tylko ze swojego doswiadczenia. Mam nadzieje, ze jak juz cos wybierzesz to napiszesz jak odczucia z jazdy. :)
Jedynie dodam ze barwa odzwierciedlajaca dzien jest dla oczu rowniez najlepsza , wiec i tak bym postawil na zwykle :)

Pewnie nie robisz setek tysiecy km po nocy, zeby AZ TAK SIE MIALY WYKAZAC SWOIMI WLASCIWOSCIAMI, ja pracuje 15km od rzeszowa i wracajac w nocy daje dlugie to tak jakbym jechal za dnia :) super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem za zadna :) pisze tylko ze swojego doswiadczenia. Mam nadzieje, ze jak juz cos wybierzesz to napiszesz jak odczucia z jazdy. :)

Jedynie dodam ze barwa odzwierciedlajaca dzien jest dla oczu rowniez najlepsza , wiec i tak bym postawil na zwykle :)

Pewnie nie robisz setek tysiecy km po nocy, zeby AZ TAK SIE MIALY WYKAZAC SWOIMI WLASCIWOSCIAMI, ja pracuje 15km od rzeszowa i wracajac w nocy daje dlugie to tak jakbym jechal za dnia :) super sprawa.

Masz jakies porównanie skoro piszesz z doświadczenia? Doświadczyłeś jakiś innych czy tylko te co masz w Twoim A4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te co mam teraz, wczesniej jezdzilem na H7 :D

Trzeba tez pamietac ze barwa mocniejsza w tym wypadku blue moze i widac wyrazniej z bliska ale na odleglosc wyglada wszystko inaczej. Az z ciekawosci zaglebie sie w ten temat :))


Popatrzylem poogladalem filmiki i zdecydowanie wole normalne :) od samego ogladania drazni mnie ta barwa blue ;// ale byc moze sie nie znam, mam takie prawo :P Ja mam zwykle i na pewno bym nie zmienil, to moje zdanie.

Pozdrawiam goraco ! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te co mam teraz, wczesniej jezdzilem na H7 :D

Trzeba tez pamietac ze barwa mocniejsza w tym wypadku blue moze i widac wyrazniej z bliska ale na odleglosc wyglada wszystko inaczej. Az z ciekawosci zaglebie sie w ten temat :))

Popatrzylem poogladalem filmiki i zdecydowanie wole normalne :) od samego ogladania drazni mnie ta barwa blue ;// ale byc moze sie nie znam, mam takie prawo :P Ja mam zwykle i na pewno bym nie zmienil, to moje zdanie.

Pozdrawiam goraco ! :hi:

Film niestety przekłamuje trochę bo balans bieli ustawiony na auto. Porównaj zdjecia które podalem. Światło jest idealnie białe a nie niebieskie. Najważniejsze, że sie Tobie pododoba, nikt nie jest zmuszany do kupna. To tylko porada bazująca na doświadczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jak patrze na te zdjecia to blue jest wrecz za biale :D albo doslownie biale :D , a to ma byc naturalna barwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także przymierzam się do zakupu żarników ale chyba jednak wybiorę Philipsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także przymierzam się do zakupu żarników ale chyba jednak wybiorę Philipsy

Trzeba tylko uważac żeby kupic z pewnego źródła bo rynek zawalony jest podróbkami i właśnie najczęściej podrabiane to te Philipsy 4300K. Na alledrogo pełno tych chinoli.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak są osoby, które na Alledrogo dają gwarancję 2 lata i każdy żarnik ma swój indywidualny numer na który jest pisana gwarancja! :)

A dać ok. 300zł za jeden żarnik CBI to wg. mnie lekkie przegięcie :glupek2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak są osoby, które na Alledrogo dają gwarancję 2 lata i każdy żarnik ma swój indywidualny numer na który jest pisana gwarancja! :)

A dać ok. 300zł za jeden żarnik CBI to wg. mnie lekkie przegięcie :glupek2:

Przegięcie dla Ciebie, dla mnie satysfakcja z poprawienia widoczność. Kazdy kto co lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także przymierzam się do zakupu żarników ale chyba jednak wybiorę Philipsy

Trzeba tylko uważac żeby kupic z pewnego źródła bo rynek zawalony jest podróbkami i właśnie najczęściej podrabiane to te Philipsy 4300K. Na alledrogo pełno tych chinoli.

Zgadza się podróbek żarników Philipsa jak i Osrama jest na portalach aukcyjnych bez liku. Sam naciąłem się na podrobione Osramy CBI...

Natomiast Philips zabezpieczył się już przed tym w ten sposób , że kupując wersje pudełkową ich żarników na pudełku znajduje się unikalny nr serii oraz kod QR. Żeby sprawdzić "legalność" takiego żarnika po zeskanowaniu kodu QR z pudełka zostaniemy przeniesieni na strone www Philipsa gdzie po wpisaniu unikalnego nr po kilku chwilach dostajemy informację nt. oryginalności .

Ja 4x z rzędu naciąłem się na podróbki i teraz żeby uniknąć ponownie wpadki kupuje u bezpośredniego dystrybutora Philips na Polskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że swoim pytaniem prawe flame'a wywołałem. :tongue4:

Prosiłbym was, abyście podrzucili jeszcze linki do wiarygodnych sprzedawców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie dla poprawy widoczności :thumbup1: ale ja nie robię tras nocnych i może gdyby tak było to OK!

Jak mówisz - każdy ma wybór i podejmuje decyzje za siebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich cenach to podstawa założyć sobie dzienne światła żeby nie niszczyć xena bez potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się i nie ma co do tego wątpliwości :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...