Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zmiana alternatora i brak ładowania


misiekmk2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem że zmieniłem stary zatarty alternator boscha na valeo. Po odpaleniu swieci ladowanie na zegarze. Moze to wina wzbudzacza? bosh miał złącze na jeden wtyk a valeo podwójny i teraz sam nie wiem co zrobić.. Sprzegielko tez się roznilo- stary na waski pasek a ten ' nowy' valeo na szeroki. Tutaj poradziłem sobie przerabiajac na sztywne kolo pasowe ze starego altka z jakiegoś golfa bodajże mk2 albo mk3 ale wydaje mi się ze nie ma to większego znaczenia? Moze trzeba jakoś ten wtyk przerobić? wiem,ze wiele osob robiło już takie zamiany mam nadzieje ze ktoś pomoże bo na weekend samochód potrzebny :) pozdrawiam, misiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy alternator który wsadziłeś na 100% był sprawny czy zamontowałeś w ciemno? Jak to podłączyłeś? Jakaś fotka jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator przed wyjeciem byl 100 procent sprawny. Jakis czas stal w garażu. Nie wiem jak te złącze podpiąć. w starym opisane jest DF jeden pin a w tym założonym L DFM na dwa piny..

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

9cfac2378495b9fdf67f2e0946098895.jpghttp://i.ebayimg.com/00/s/NzY4WDEwMjQ=/z/uzcAAOSwxH1T7Nhv/$_72.JPG tutaj zdjęcia obydwu. W audiku mam gruby czarny, niebiesko-czarny cienki ktory wcześniej byl wpiety w DF i czarny cienki który byl w D+

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez misiekmk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny gruby muszisz dać do B+ (jest to bezpośrednie połączenie z akumulatorem), czarny cienki który był w D+ podepnij do L (kontrolka ładowania) powinno działać.

Może taki opis Ci się przyda: http://www.draaitauto.pl/alternator_2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz napięcie przy okazji jakie daje altek. Może za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koło pasowe jest nie centrycznie względem innych kółek. Jest taka możliwość bo zmieniałeś kółko.(może krzywo osadzone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli jest na altku 14.3 v a na klemie nawet 13.1 v na włączonych światłach to gdzie szukac przyczyny??Mówie o wolnych obrotach.Czy to wina regulatora czy kabel od plusa nie przewodzi dobrze??

Edytowane przez baraka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie problem leżał w krzywym kole na altku. Wojtek79 takie podłączenie jest poprawne - dzięki. Problem z kołem załatwiła podkładka miedziana. Pozdrawiam

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...