Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] A4 B5 1.9TDI AFN Avant by Rogal. S4 look. Porządne auto. Nowe foty.


miczek.mk

Rekomendowane odpowiedzi

ETAP 1 - zakup możliwie porządnego auta.

Witam. Proszę o konstruktywne propozycje, auto świeżo sprowadzone z Niemiec. Szukałem 3 miesiące, bo auto bezwzględnie musiało spełniać wzajemnie wykluczające się parametry:

1. A4 - jest

2. kombi - jest

3. Uczciwy przebieg i dobre pochodzenie - jest, książka serwisowa porządnie prowadzona

4. diesel 110 KM - jest

5. klimatronic - jest

6. dobra cena - i tu się nie udało, auto kupiłem wyraźnie drożej niż powinienem.

Kupiłem ją w grudniu 2006, jak Wam się podoba, proszę o opinie. Co powinienem zmienić?

Oto zdjęcia z grudnia 2006:

a4_1.jpg

a4_2.jpg

a4_3.jpg

ETAP 2 - dopieszczenie serii, zmiana programu u Rogala. Fotki z czerwca 2008:

Nadwozie:

c5381bfcc386ac87.jpg

aa92c1ce20b86034.jpg

c1997d8548e74c12.jpg

a43f65c1cbc9d551.jpg

a4b1efaf1c10de45.jpg

komora silnikowa:

0f69fc1ec149586a.jpg

I jeszcze wnętrze:

e50ed2ea7737c427.jpg

d45f02a22e3e58bc.jpg

20a92432f0837ecf.jpg

Auto nadal serwisowane w serwisie autoryzowanym przy użyciu wyłącznie oryginalnych cześci.

Zamieniłem w niej przede wszystkim lampy przednie na oryginalne ksenonowe przedliftowe S4 marki Hella wraz z kierunkowskazami Valeo, ponieważ nie cierpię przeróbek.

Przez półtora roku starałem się jej przede wszystkim nie zepsuć a tylko dopieścić.

ETAP 3 - S4 look, parę zdjęć w wersji roboczej - jesień 2010.

Zderzak przód i tył S4 w wersji przed liftem, progi S4 (także wewnętrzne), lotka na tylnej klapie RS4, wszystko oryginał.

Samochód na kołach zimowych.

8b119658924940c0.jpg

830be967b45dc512.jpg

591a668eee4ea6bf.jpg

ETAP 4 - ponowne dopieszczenie auta do stanu "jak nowe" - maj 2011:

- polerowanie i wyprawki lakiernicze w warsztacie lakierniczym + powtórne malowanie nakładek S4 progów i zderzaka tylnego S4 (auto wygląda jak nowe)

- zakup felg AVUS III, 17" 7J" ET 38 od S4 B6 (pakiet zimowy) używane, nie naprawiane, jak nowe.

- komplet opon GISLAVED SPEED 606 205/50R17 93W - nowe

- pranie wnętrza KARCHER-em

- nowe dywaniki welurowe przednie ASO

- nowy klucz typu "scyzoryk" oryginalny od octavii + montaż alarmu ze sterowaniem CZ z tego klucza scyzoryka z octavii

- radio Audi concert II CD z emulatorem can

- montaż podświetlanych wlotów powietrza (kratek) z A4 lift

- montaż podświetlenia podłogi przód lewy i przód prawy

- mały przegląd, jak zwykle w ASO

Koła letnie, mam jedynie zdjęcia felg, oto one:

15299931101.jpg

Wyposażenie fabryczne:

- Avant

- kolor zielona butelka metalic

- potwierdzona książka serwisowa

- 1.9TDI AFN 110KM 235Nm

- 2x airbag

- climatronic

- szyberdach elektryczny

- 2x elektryczne szyby

- elektryczne lusterka

- centralny zamek

- podłokietnik x2

- hak

- radio Gamma CC + 6 głośników + sub/wzmacniacz Nokia

- alufelgi 16" 5szt.

- ABS

- lampy Bosch 3-komorowe z przeciwmgielnymi

- dekory drewno połysk

Zmiany dokonane do tej pory:

- 1.9TDI AFN 136KM 285Nm by Rogal (miało być porządnie i bezpiecznie)

- nadkole lewe przednie od S4 (skuteczniejsze chłodzenie fabrycznego intercoolera)

- dłuższa skrzynia biegów od 1.9TDI PD

- lampy przód S4 dzielona Hella przedlift xenon z osobnymi przezroczystymi kierunkowskazami Valeo

- lampki kierunkowskazów bocznych od octavii - dymione ciemne

- atrapa przednia S4

- zderzak przód S4 kompletny z halogenami

- zderzak tył S4

- progi zewnętrzne i wewnętrzne S4

- lotka klapy RS4

- alarm ze sterowaniem centralnym zamkiem z klucza typu scyzoryk oryginał octavia

- radio Audi concert II z emulatorem can

- alufelgi 17" Avus III na lato

- podświetlane kratki nawiewów A4 B5 polift

- oświetlenie nóg kierowcy i pasażera przód

- nowe hamulce (tarcze, klocki i węże przód i tył oryginał audi, zaciski tył regeneracja, płyn shell dot 5.1)

Plany na najbliższy okres:

- mozolnie zbieram listwy dolne drzwiowe od S4:

* kupione nowe 4 listwy na błotniki z elementami montażowymi w ASO (już pomalowane), trzeba założyć

* kupione używane 3 listwy na drzwi, brakuje mi tylko całej listwy lewy tył oraz jednej montażowej z drzwi przednich (już nie czekam, zamówione elementy w ASO jak przyjdą z Niemiec jadą do pomalowania)

- poszukiwanie fajnych foteli do Avanta - w trakcie, przeszło mi, ładnych i pachnących nie mogę znaleźć.

- pakiet chrom, chyba na metry z allegro

Minęło już 6 lat, jak jest u mnie..., czyli ostatnia wizyta w ASO VW Staszak (01.2012 - przy prawdziwym przebiegu 245.000)

Podczas ostatniej wizyty w ASO podczas wymiany oleju zrobiłem kilka zdjęć silnika od dołu, w końcu zostało niewiele A4 B5 1.9 TDI 110KM z małym przebiegiem:

Jak widać nadal ZERO wypocin..., nie wiem ile mają te na allegro, ale płakać mi się chce na ich widok...

Dodam, ze nadal auto jeździ na oryginalnym syntetycznym oleju VW / Audi 5W40 do tego silnika.

Dla porządku - potrzebuje jednej dolewki 0.5l oleju na 15.000 km - dla informacji auto od 70.000 jeździ na Rogalowym chipie ...

6eec61b8817aa669.jpg

a64c52026b3bec45.jpg

W końcu nadeszła ta chwila czyli decyzja o sprzedaży (04.2012)

W rodzinie żałoba, decyzja o sprzedaży tego wiernego auta podjęta, aktualne zdjęcia zrobione, auto wystawione na znanym portalu aukcyjnym za 15.000 zł, zostało sprzedane za dokładnie 14.999 zł. pojechało do Krakowa, do Pana, który nie szukał tanich okazji, tylko kupił drogi ale porządny samochód.

Jeszcze z 10 lat nim pojeździ, nim przejdzie na półsyntetyk...

Ciekawskim powiem, że moje auto było najdroższe w swoim roczniku na portalu Allegro, a i tak sprzedało się w 3 DNI !!! ...

Żegnaj moja wierna A4 B5, oto pożegnalna sesja (04.2012):

d4ebca7ef8699b22.jpg

de170025f696ee06.jpg

6a60eaf3e48fd1a4.jpg

0bf3afa5bcfe2314.jpg

d11b939b0ca7e58b.jpg

a31d18d102025fd4.jpg

07c5f573b9d6fe5f.jpg

a98d0cf44fbe3062.jpg

371ef44d0dfdb2d8.jpg

5d73d033aa838517.jpg

0804ce4a7b9dafa4.jpg

3384adac6c52a1df.jpg

3b78eca0a85bb8b5.jpg

cbec135a3ce82683.jpg

7e6f74381df563e1.jpg

d6e6211802861faf.jpg

6b89e8f613580706.jpg

2aaa0cfcffa69a73.jpg

1dc0fc2aa4b9cab3.jpg

90bb31d6a2c2e3cd.jpg

789cc05da6ca2489.jpg

2b4f55cb9e99a3c0.jpg

9850e7058b95f851.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie warunki gites, ale jakich propozycji oczekujesz ? :redface:

EDIT: aaa, są i zdjęcia ... ;)

nooo, bardzo fajne auto. Tylko hak out i będzie wszystko już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz...............co do zmian to wszystko zależne od finansów ale ogónie aukto już teraz ładnie się prezentuje, widać utrzymane bardzo - a ceną się nie matrw napewno to zaprocentuje na bezawaryjności i dobre :wink: mu utrzymaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny avancik. Zmiany zaczął bym od zdjęć - wywalić ten irytujący prostokącik z każdej foty :exclaim: :exclaim: :exclaim: :exclaim: :evil::evil::a4fan:

Nie chcę, aby moje autko potem statystowało w jakimś ogłoszeniu auta w "idealnym" stanie z "małym" przebiegiem i przypadkowo "zgubioną" książką serwisową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ! Są foty wnętrza ! Całkiem ładne w środku: manual, drewienko, klimatronic, radyjko firmowe, pełna elektryka... :lol::a4fan: Tylko nie widać, czy ma FIS, bo zdjęcia nieostre. Środek wygląda na bardzo zadbany ! Gratulacje ! Co tam zmieniać ? Chyba tylko lampy z przodu i większe prawe lusterko... :)

Nie chcę, aby moje autko potem statystowało w jakimś ogłoszeniu auta w "idealnym" stanie z "małym" przebiegiem i przypadkowo "zgubioną" książką serwisową...
Czy ty czasem nie przesadzasz ? Miliony zdjęć A4 są w sieci - te twoje nikomu nie są potrzebne do emisji fałszywego ogłoszenia - niedoświetlone, nieostre, z kiepskim tłem ;) A nam utrudniasz kontemplację uroku avancika.

P.S.

Zdradzisz przebieg i cenę ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fotkach wyglada fajnie :a4fan:

fele ładne juz są, avant jest, klima jest..nawet ciemne "drzewo" daje radę :smile:

nic bym nie zmieniał..nawet hak bym zostawił :wink:

masz chromy tylko na dolnej części szyb :question::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ładnie , nawet za ładnie jak na 11 lat. Lampy z tyłu ma po lifcie czy mi sie wydaje. Ogólnie bardzo ładny avancik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fotkach wyglada fajnie :a4fan:

fele ładne juz są, avant jest, klima jest..nawet ciemne "drzewo" daje radę :smile:

nic bym nie zmieniał..nawet hak bym zostawił :wink:

masz chromy tylko na dolnej części szyb :question::rolleyes:

Niestety chromy są nieoryginalne... ale zdjęcia są zrobione jak auto kupiłem, napewno będzie parę zmian...

[ Dodano: 03-02-2007, 22:03 ]

Wygląda ładnie , nawet za ładnie jak na 11 lat. Lampy z tyłu ma po lifcie czy mi sie wydaje. Ogólnie bardzo ładny avancik

Lakier ma zrobione zaprawki i był polerowany u lakiernika maszyną polerską, ale drobniuteńkie wady posiada (odbicia kamieni itp.) Jak autko kupowałem to miało 10 lat, bo było to jeszcze w grudniu (hehe)..., a na lampach się nie znam, liczę na podpowiedź czy to oryginał, czy są po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne autko naprawde :smile:

Lampy z tyłu ma po lifcie czy mi sie wydaje

Lampy nie sa po II lifcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ! Są foty wnętrza ! Całkiem ładne w środku: manual, drewienko, klimatronic, radyjko firmowe, pełna elektryka... :lol::a4fan: Tylko nie widać, czy ma FIS, bo zdjęcia nieostre. Środek wygląda na bardzo zadbany ! Gratulacje ! Co tam zmieniać ? Chyba tylko lampy z przodu i większe prawe lusterko... :)

P.S.

Zdradzisz przebieg i cenę ? :)

Nie ma fisa, przebieg supermały jak na diesla, cena 5000e + wszystkie koszty, razem niestety 25.000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na prawde spoko :th:

Tylko zdejmij tego dolnego chroma.. :banan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem nowe fotki, bo chodzi mi po głowie zmiana samochodu. W związku z powyższym zadaję Wam i sobie pytanie, czy mam ją sprzedać i kupić inną lub coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...