Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niepełne zaufanie


GARBAROV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem wczoraj z 95 roku z instalacją montowaną rok temu. Instalacja gazowa:
- Wtryskiwacze Hana H2001
- Reduktor AC R01 250
- Butla w kole zapasowym
- Wlew gazu ukryty pod klapką wlewu paliwa

Jest to moje pierwsze auto stąd może moja nadwrażliwość, ale problem polega na tym, że wlewając wczoraj 15l gazu co stanowi niecała połowę (50l butla) pojemności, wskaźnik poziomu gazu pokazuje mi całe pięć kresek, tj. pełen bak. Ktoś się spotkał kiedyś z taką kłamczuchą? Czy można to jakoś skorygować?

Kolejnym problemem jest nieadekwatny wskaźnik poziomu paliwa, wlewając benzynę za 10 zł przez pierwsze 2 minuty jazdy miałem na zegarze pełen bak. I stopniowo wskazówka maleje, pokazuje i tak moim zdaniem za dużo tej benzyny, bo lekko przed kreską drugą, a jak wejdę na wyźsze obroty to wskazówka porafi sobie pójść znowu w górę i nagle jest na równi z kreską lub nawet ponad. PERPETUM MOBILE?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

butlę gazową wyczyść i podegnij w niej pływak to będzie ci wchodzić więcej gazu,a co do paliwa to nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


butlę gazową wyczyść

chyba tylko mokrą szmatką z zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tankujesz gaz po parę litrów to w butli robi się coraz większa poduszka powietrzna i gazu wchodzi coraz mniej. Pływak oczywiście można podgiąć sam to u siebie robiłem ale dobrze jest tankować do pełna i wyjeździć gaz do zera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie możesz kalibrować działanie wskaźnika gazu. Ogólnie przeklamania przy lpg to norma. Najlepiej się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz zle ustawiony rodzaj wskaźnika poziomu gazu w sterowniku lpg musisz podłączyc się do niego i to zmienic albo podleć do gazownika i ci to ogarnie(sprawdzi jaki masz i zmieni ci w sterowniku na odpowoiedni) i po problemie co do Pb nie pomogę nie moja domena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...