Skocz do zawartości
IGNOROWANY

FIiltr powietrza Grzybek HKS do1.8T BFB za i przeciw?


Rafalo84

Rekomendowane odpowiedzi

A czy to nie jest przypadkiem tak z tym grzybkiem, jak ze stożkiem? Chodzi mi o skracanie żywotności silnika. Jak wiadomo filtr stożkowy przepuszcza pył kwarcowy, który wlatuje do komory spalania i rysuje silnik, tłoki, pierścienie i cylindry. Jak jest z grzybkiem?

Edytowane przez mashet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chce kupić grzybka hks. Tez widzę kilka rodzajów i za cholerę nie wiem który wziąć. Mam już sztywnego Tipa na aucie ale filtr i obudowę ori. Co dokładnie potrzebuje i w jakim rozmiarze kupić ? 1.8t Bex. Z góry dzięki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie, z tych co sie wypowiadali że zamontują ktoś się w końcu zdecydował i odpowie subiektywnie czy warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mija rok więc też odkopię

Co wkońcu wybrać najlepiej? Jak wrażenia?
Grzybek? HKS czy Pipercross (jeśli tak to czy jest sens montowania prostokątnego stock?)

No i po tym czasie czy były widoczne jakieś negatywne skutki dla silnika? 

Może @krzysiekvtec mógłbyś podsumować w wolnej chwili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odkopię trochę temat.

Zakupiłem grzybek HKS i mój zamiar montażu był taki jak tutaj na forum został opisany.Polaczenie grzybka za pomocą redukcji silikonowej jak pisał @RadekscZnalazłem taka 76/83 szersza strona na filtr weszła bardzo ciasno nawet mogę powiedzieć trzeba było trochę ją naciągnąć.Problem pojawił się gdy chciałem ja założyć na przepływomierz gdyż rura przepływki strona co wchodzi do oryginalnego filtra ma 70mm a silikon 76 jest spory luz.Czy na pewno nie będzie spadał ten filtr z tej rury?Mam nadziej ze ktoś miał już podobnie ?Szukać mniejszego silikonu pod 70mm ?Czy da radę na tym.Zdjecie poglądowe filtra z osoloną.

20230622_141917.jpg

20230622_141933.jpg

20230622_141907.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...