Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Skrzypiące wahacze na gumie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam taki problem, że skrzypią mi górne wahacze z przodu od strony silnika. Próbowałem psikać WD40, smarem, ale niestety to nic nie pomaga. Jak trochę km zrobię to mi skrzypi praktycznie cały czas, na prostej drodze, na zakrętach. Byłem u diagnosty i potwierdził mi, że są to gumy na górnym wahaczu. Ma ktoś jakieś pomysły? Wiadomo, że najlepiej by było kupić nowe wahacze lepszej firmy, ale jak nie ma luzów to po co puki co przepłacać. Miał ktoś podobny problem? To skrzypienie jest uciążliwe.

Dodam jeszcze, że mam obniżone zawieszenie. Od najniższego punktu z przodu czyli od dokładki zderzaka mam 8 cm do ziemi. Zdaję sobie sprawę, że obniżone zawieszenie może dawać trochę w trwałość wielowahacza ale czego się nie robi dla "gleby" :)

Edytowane przez ARRON88

Opublikowano

czego się nie robi dla "gleby"

No to kup te nowe wahacze. Inaczej i tak z tym nie wygrasz.

Opublikowano

Najczęściej sworznie skrzypią, a nie gumy. Sworzeń chodzi w plastiku gdzie jest smar jak tego smaru ubędzie to zaczyna się skrzypienie.

Opublikowano
  • Autor

Tylko jak tam uzupełnić brakujący smar? Gdyby to było od drugiej strony wahacza, to nie byłoby problemu. Nakłułbym igłą i po problemie. Ma ktoś pomysł?

Opublikowano

Też tak kiedyś miałem i próbowałem się ratować w ten sam sposób,jednak problem skrzypienia powracał.Było to wkurzające,skrzypialo i piszczalo jak stary tapczan.W końcu kupiłem nowy zestaw wahaczy i po wymianie spokój.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Koszt górnych wahaczy np MS 150 zł na dwie strony. Mam takie, ponad rok i cisza i spokój a robie dużo km po słabych drogach.

Opublikowano

Tego się nie smaruje . Jak smar wyciekł to wymiana.

Opublikowano

A czy aby na pewno górne?

Kiedyś przez to przechodziłem i znalazłem problem ale w dolnych

Ocierają takie wypustki w tulejach o samo gniazdo w sankach

Opublikowano

U mnie jak górne skrzypiały to kupiłem strzykawkę z grubszą igłą i wpuszczałem do nich przez gume smaru i tak jeżdziłem jeszcze z rok. Wystarczy powtarzać czynność i można przedłużyć żywotność wahaczy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.