Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Parujaca przednia szyba

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam dziwna sytuację gdy mam Włączony nawiew na Szybę szyba nie paruje ale gdy włączę Econ szyba zaczyna parowac . Ma ktoś pomysł dlaczego ? Filtry wszystkie wymienione w piątek przy wymianie oleju

Opublikowano

Odetkaj odpływy klimy.

Opublikowano
  • Autor

Coś jaśniej?

Opublikowano

Klima ma odpływ od skraplacza.

Często jest zapchany, lub przytkany i wtedy tak się dzieje.

Poszukaj pod samochodem. Mniej więcej na środku auta.

Opublikowano

A osuszacz kiedy ostatni raz wymieniałeś?

Opublikowano
  • Autor

Nie wymieniałem bo auto mam dwa tyg...

Opublikowano

Też miałem podobny problem i u mnie pomogło :wink:

Opublikowano
  • Autor

ok dzięki, chyba najlepiej kupić ori nie ?

Opublikowano

Zawsze najlepiej kupić ori ;) Ja tam na częściach i serwisie nie oszczędzam bo uważam, że prędzej czy później źle to się skończy.

Opublikowano

Zawsze najlepiej kupić ori ;) Ja tam na częściach i serwisie nie oszczędzam bo uważam, że prędzej czy później źle to się skończy.

true :)

ja bym jeszcze sprawdził czy nagrzewnica nie puszcza soków :)

Opublikowano

WItam

wiem że to pikuś ale mnie to denerwuje :)

mianowicie teraz w te upały 30++ jadąc wieczór przez miasto ( dalej temp 28-30 stopni na polu), po włączeniu klimy na 18-19 na przedniej szybie od zewnątrz skrapla mi się woda.

tworzy taką cieniutką warstwę jakby szronu i muszę w suchy dzień zbierać to wycieraczką, bo trochę zasłania widoczność.

klima tryb auto, obieg wewnętrzny, 18-19 stopni.

Wiem takie zjawisko fizyczne to coś normalnego, ale może klapy coś nie regulują przepływem powietrza itp ??

Aby temu zapobiec to wyłączam auto, i daje nawiew na środek i dół - ale wolałbym auto :)

Czy wy też tak macie ? bo może to normalne, tzn fabryka nie przewidziała takich upałów

Edytowane przez Homiczek

Opublikowano

a czemu obieg wewnętrzny ?

Opublikowano

U mnie dokładnie to samo, ale nie używam obiegu zamkniętego.

Opublikowano

Hej :)

U mnie występuje to samo kolego Homiczek ...

ale podczas deszczu, później po muszę przez jakiś czas jeszcze długo jechać na wycieraczkach...

filtry zmienione i dalej to samo... więc podpinam się pod twój temat

słyszałem gdzieś o jakimś odpływie od osuszacza ale za chiny nic takiego nie mogę u siebie znaleść w aucie ...

Edytowane przez matisstz

Opublikowano

hmm jakiś moder wkleił mój nowy temat tutaj.

a miał tytuł 'mrożenie....' - zjawisko występuje od ZEWNĄTRZ !!

a jak są duże upały to używam obiegu wewn aby szybciej w środku zbić temperature, bo uważam że łatwiej zbić temp z 25 wewnątrz niż z 28 na zewnątrz.

a co do parowania to uważam że tafla szkła izoluje na tyle, że ew wilgoć nie przechodzi na zewn, a jedynie przewodzi temperature, i właśnie tu jest problem, tzn. za mocno wieje na szybe...


słyszałem gdzieś o jakimś odpływie od osuszacza ale za chiny nic takiego nie mogę u siebie znaleść w aucie ...

jest odpływ ale od skraplacza/parownika ( zawsze mi sie myli) to co jest w środku. I rurka idzie od konsoli środkowej do podwozia w okolicach położenia stóp pasażera

Opublikowano

Dzięki za info Kolego później sprawdzę u siebie odpływ może pomoże a na pewno nie zaszkodzi :)

Opublikowano

a od kiedy to osuszacz osusza powietrze ? :) , jak jest wielka roznica temperatury to normalne ze na szybie przy nawiewach skropli sie wilgoc, tzn klima dobrze chlodzi.

Edytowane przez hgrzegorz

Opublikowano

Osuszacz zbiera wilgoć ale w zamkniętym układzie czyli w czynniku chłodzącym i niema nic do wilgoci w nawiewach...

Opublikowano

jak jest wielka roznica temperatury to normalne ze na szybie przy nawiewach skropli sie wilgoc, tzn klima dobrze chlodzi.

wiem, ale od Audi można oczekiwać, że może inżynierki przewidziały taką sytuację i zapobiegli temu.

Co bądź , dużo aut przechodzi testy w dolinie śmierci w USA, gdzie jest jeszcze cieplej, i takie coś powinni wychwycić...

I np po wykryciu takich różnic temp. nie rzucać na szybę tyle zimna...

Wiem, Wiem.... jak słyszę w radiu 'przewaga dzięki technice' podczas poprawiania fabryki, to krew mnie zalewa ;p

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.