Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaworki zwrotne oleju w naszych 4.2 V8


niebieski708

Rekomendowane odpowiedzi

hg5j7le5.jpgJak w temacie :-) jako że układ olejowy w naszych V8 jest dość długi konstruktorzy w połowie układu olejowego zamontowali takie małe zaworki które mają zapobiedz po zgaszeniu silnika spływowi oleju do miski itd. Na skutek temperatury i innych czynników zaworki te tracą swoje właściwości i olej spływa. Objawia się to dźwiękami przy porannym rozruchu lub po dłuższym postoju. Dłuższa eksploatacja na nie sprawnych zaworkach skraca żywotność rozrządu. Zaworki są po okolo 100 zł za sztukę sztukę.


Zaworki są różne, do bbk tak wyglądają:


ox3ios64.jpg


cbek2u5t.jpg


hu58fq4p.jpg

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem i chwilę to trwa...

Odkręcasz kolektor i odpinasz, potem podstawka filtra oleju. Pod kolektorem masz pokrywę którą trzeba odkręcić. Tam gdzie są strzałki są zaworki. Nie są wkrecane itd. Poprostu się je wyciaga (ja wyciągnąłem szczypcami). Ten krzyżyk na zaworku jest na górze, można za niego złapać i wyciągnąć. Jedyny opor stawia oring na tym zaworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was. Mam takie pytanko odnośnie tych zaworków jak myślicie czy one są również odpowiedzialne za utrzymanie oleju w fazatorach w silniku 3.0 ASN?? Mam problem przy odpalaniu po całonocnym postoju, silnik nie pracuje równo śmierdzi benzyną nie pracuje na wszystkie cylindry i po ok 30 sec wszystko się stabilizuje i jest miodzio za każdym razem gdy odpalam chyba, że postoi długo. Wszystko co mogłem to już zostało sprawdzone. I tak myślę czy też zaworki te mogą utrzymywać olej w fazatorach? Może ta nierówna praca spowodowana jest tym, że spłynął olej z nich i zanim tam nabije ciśnienie i te kółka rozrządu się ustawią tak jak powinny to pracuje nierówno?? Pomyślałem o tym ponieważ podczas wymiany rozrządu mechanik który to robił powiedział, że jego zdaniem są uszkodzone 2 fazatory wydechowe ponieważ po dokręceniu ich do wałków rozrządu mają luz... ok 3 mm da się przekręcić wałek w prawo i lewo ( część na która nałożony jest pasek oczywiście nie porusza się) Konsultowałem to jeszcze z innym mechanikiem powiedział, że to normalne bo nie było w nich ciśnienia oleju i dlatego a jak odpali się silnik to ciśnienie tam dociera i nie mają luzu... Zastanawiające jest to, że na ssących jest sztywno nie da się ruszyć wałkiem.. Może te zaworki zwrotne powodują to że zchodzi z nich ten olej i tak sie dzieje zanim nie nabije..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jak tak byś zrobił to znaczy że są do wymiany. Jest w nich zabezpieczenie które blokuje fazator w pozycji zerowej.

Skoro dwa sie nie ruszają to chyba coś z pozostałymi jest nie tak.

Tak jak piszesz gdy dostają oleju napinają się i pracuje normalnie...

A rozrząd jak wyszedł? Ustawienie w chyba 093 kanale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartości po doregulowaniu ok 4,4,5,5 ustawiając na same blokady wyszło 4,4,14,15 czyli po ustawieniu z blokad na wydechowych była granica tolerancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak średnio, mi (pierwszy raz ustawiałem) wyszło na 1,1 (dwa fazatory u ciebie 4 dlatego cztery wartości).

Na uszkodzonych fazatorach też nie mogłem na blokadach ustawić rozrządu... Jak ustawiłem to po obroceniu wałem rozrząd się przedstawiał...

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziekowal, w czwartek kolo z aso wraca ze szkolenia takze jestem z nim ugadany na telefon....

Dario a zeby walem na sucho obrocic to nie przeszkadza mi chlodnica itp???czy sie myle bo wiezz jaki ze mnie mechanior...hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym Aso inne ceny...ale do przyjecia

W zaleznosci od tego jaki serwis jaka marze sobie narzuci, zawsze o rabat trzeba pytac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...