Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zapach spalin i dym pod maska 1.8t BFB


pasiasty86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzis stojac na swiatlach poczulem w kabinie zapach benzyny a raczej spalin. Za kazdym razem po przejechaniu jakiegos odcinka i nastepnie stojac smród wraca. Wieczorem gdy zaparkowalem auto zapach takze byl wiec postanowilem podniesc maske i poszukac z kad to smierdzi. Swiecac latarka zauwazylem ze unosi sie delikatny dym w okolicach kolektora dolotowego a blizej listwy wtryskowej i wtryskow takze wlasnie tam czuc bylo najmocniej owy smród. Co to moze byc i z kad ten dym pod maska? prosze o pomoc. Z góry dziekuje o podpowiedzi. dodam ze ostanio mechanik wymienial mi napinacz lancucha ale nie wiem czy ma to cos wspolnego , autem jezdze juz rok i nigdy czegos takiego nie mialem. Silnik pracuje rowno.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziurawa odma. Z podstawy filtra oleju wychodzi taka plastikowa fajka. Centralnie pod kolektorem ssącym. Pewnie ona jest popękana. Szukaj śladów oleju. Jeśli są to tematów odmy masz na forum całe tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź odmę oraz oblukaj czy nie masz wycieku np. Paliwa, płynu?? Czasem powodem zapachu spalin jest uszkodzony wydech a właściwie plecionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1000% masz pęknięte kolanko odmy. Przerabiałem to samo...jak auto jest w ruchu nie czuc spalin, ale po zatrzymaniu np. na światłach od razu czuć spaliny w aucie.

Znajduje się centralnie pod metalowym kolektorem dolotowym. Na pierwszy rzut oka nie widac pęknięć...wystarczy włożyć rękę i ścisnąc plastik i od razu pokaże się pęknięcie.Jeśli w okolicy widać ślady oleju to już na pewno do wymiany.

Nr. kolanka 06A103213F

Oryginał 120-140 zł w ASO cena z ASO Skody, zamiennik 45 zł.

Edytowane przez BartLA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki panowie bede szukal ,super ze mam jakis punkt zaczepienia i numer odmy ktora prawdopodobnie to popowoduje. Bede informowal o dzialaniach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pokrywe zaworow sprawdz,czy łancuszek nie wyciąl .odkrec oslone i zobacz.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pokrywe zaworow sprawdz,czy łancuszek nie wyciąl .odkrec oslone i zobacz.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Ktora oslone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten plastik z napisem 1.8t.odkrec go podnies i zobacz pokrywe czy cala.czasami jak łancuch sie rozciagnie to wycina kawalek.i smierdzi na postoju olejem lub spalinami.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1000% masz pęknięte kolanko odmy. Przerabiałem to samo...jak auto jest w ruchu nie czuc spalin, ale po zatrzymaniu np. na światłach od razu czuć spaliny w aucie.

Znajduje się centralnie pod metalowym kolektorem dolotowym. Na pierwszy rzut oka nie widac pęknięć...wystarczy włożyć rękę i ścisnąc plastik i od razu pokaże się pęknięcie.Jeśli w okolicy widać ślady oleju to już na pewno do wymiany.

Nr. kolanka 06A103213F

Oryginał 120-140 zł w ASO cena z ASO Skody, zamiennik 45 zł.

Zabieg sie udał, juz nie smierdzi , kolanko wymienione ,musialem zdjąć kolektor bo nie było innej opcji ale sie udało. Dzieki BartLA za podpowiedz i numer kolanka. Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolanko wymienione ,musialem zdjąć kolektor bo nie było innej opcji ale sie udało

da się bez zdejmowania kolektora.u mnie tak było wymieniane w B6 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac sie napewno da ale nie w tym przypadku, kolanko ledwo wyszlo nawet przy zdjetym kolektorze tak bylo zapieczoneb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...