Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podlaczyc nie fabryczne radio, wylaczenie po wyjeciu kluczyka


tomekch973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam radio marki Pioneer mvh 170ub, mam problem z podlaczeniem w sposob aby wylaczalo sie po wyjeciu kluczyka ze stacyjki i dalo sie wlaczyc bez kluczyka. W kostce ISO na przewodzie czerwonym mam stale napiecie 12v na zoltym rowniez, a z tego co wiem powinno zanikac i spelniac funkcje podtrzymanie pamieci. Probowalem podpiac sie pod licznik ale w kostkach (zielona i niebieska) nie ma zanikajacego napienia po wyjeciu kluczyka, skad moge jeszcze podciagnac przewod do potrzymania?

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakąś przejściówkę założona ,??? Niewiem jak to u ciebie wygląda ale licznik zostaw w spokoju wszystko co potrzebne masz przy radiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło zamienienie miejscami przewodów żółtego z czerwonym. Tez mam radio pioneera :) jesli masz stale napięcie na jednym i drugim bez kluczyka to moze ci sie stacyjka zawiesila. Mam czasem to samo tzn wyciąga kluczyk radio gra puknę lekko w stacyjke i sie wyłacza.

Edytowane przez Bartollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobisz tego raczej, jak się wyłączy to nie włączysz bez kluczyka, na dodatek jest możliwe że będą się stacje i ustawienia kasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna przejsciowka to kostka iso ktora jest wpieta z jednej strony do radia a z drugiej do instalacji z samochodu. Stacyjka raczej sprawna poniewaz na jednym przewodzie przy kostce od radia jest napienie 10.3 V a po wyjeciu kluczyka, spada jesli dobrze pamietam na 3.3 V

Przwody zolty i czerwony rowniez zamienialem miejscami alee bez skutku

Edytowane przez tomekch973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamienia się ich miejscami tylko żółty i czerwony od radia podłącza pod czerwony od instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło zamienienie miejscami przewodów żółtego z czerwonym. Tez mam radio pioneera :) jesli masz stale napięcie na jednym i drugim bez kluczyka to moze ci sie stacyjka zawiesila. Mam czasem to samo tzn wyciąga kluczyk radio gra puknę lekko w stacyjke i sie wyłacza.

u mnie w B5 bylo tak samo :)

wszystko zalezalo od kabelkow w przejsciowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamięć podtrzymania to nie musi być czasem podłączona cały czas ? A więc osobno a nie dwa przewody razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden kabelek ma 2 rozgalezienia i wystarczy pomodzic z tym. albo znalezc w instrukcji.

tak pamiec musi byc. ale w tym kablu sa 2 koncowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili radio dziala ale irytuje mnie jak wychodze z samochodu i musze pamietac aby wylaczyc radio, podpialem zolty przewod pod niebieska kostke licznika (nie pamietam ktory pin) i radio wylacza sie po wyjeciu kluczyka, pamieta stacje ale bez kluczyka sie nie uruchomi

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez tomekch973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo masz do wyboru. albo wylaczanie z palca albo po wyjeciu kluczyka :P albo tak albo tak :)

czyli pewnie jak wlaczysz pozycje to radio bedzie gralo bez kluczyka:P

U mnie w przed lifcie kwestia byly tylko kabelki. Chyba ze w polifcie jakos stacyjka jest inaczej zrobiona ze kabelki niepomagaja.

a probowales juz zamiany z kablami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak probowalem, jeszcze jedna kwestia o ktorej nie napisalem, gdy zolty przewod byl wpiety pod licznik to radio wlaczala sie tylko i wylacznie wtedy jak kluczym byl przekrecony( czyli zapalone kontrolki)

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz napisane jak zrobić żeby radio działało po zgaszeniu auta .

Albo wyłączasz przyciskiem i gra bez kluczyka, albo wyłączasz kluczykiem ale bez nie włączysz, innej opcji nie ma czy tak ciężko to zrozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latwo latwo zrozumiec ale skoro orginalne radio dzialalo ze wlaczalo sie bez kluczyka i wylaczala sie po wyjeciu kluczyka, wiec dlaczego to nie dziala?

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało się...

Radio odpala po przekręceniu zapłonu i wyłączą się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Problemem był zacisk przebijający izolacje na przewodzie +12V i +12V po stacyjce. Zacisk usunięty wszystko działa jak powinno.

Edytowane przez tomekch973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...