Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima działa ale co jakiś czas przestaje chłodzić


Luqe12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dość dziwny problem z klimatyzacją. Sprężarka się załącza, klimatyzacja chłodzi dobrze, tak jak powinna, jednak w trakcie jazdy czasami zdarzy się, że przestaje całowicie lecieć zimne powietrze, tak jakby był włączony sam nawiew :wallbash: Trwa to może z 5minut (wystarczająco długo żeby w upalny dzień samochód się rozgrzał w środku) i ponownie chłodzi, tak jakby przez jakiś czas kompresor nie chodził i ponownie się załączał. Dzieje się tak stosunkowo rzadko i nie ma żadnej zależości na to, bo oprócz tego wszystko działa tak jak powinno. Miesiąc temu byłem na kontroli ilości czynnika, po sprawdzeniu szczelności zostało nabite 700g czynnika (czyli teoretycznie został wymieniony całkowicie? :blink: ). Przy nabijaniu okazało się także, że wentylator klimy nie kręci się, czyli spalony. Wymieniłem wentylator, działa teraz tak jak powinien, ale zarówno dobicie/nabicie klimy, jak i wymiana wiatraka problemu nie rozwiązała. Spec powiedział mi dodatkowo, że problemem może być zabrudzona chłodnica. Wyczyściłem ją i faktycznie, była bardzo mocno zalepiona od owadów i wszelkiego brudu. Rówież to nie przyniosło żadnych zmian. Słyszałem także, że czujnik temperatury zew. może być uszkodzony i przez to klima może wariować, jednak na FISie nie jestem w stanie sprawdzić temp. ponieważ w tym miejscu mam martwe piksele na wyświetlaczu :thumbdown: , a z kolei na klimatronicu tu na forum pisał ktoś, że temperaturę zewnętrzną na panelu pokazuje z innego czujnika. VAG żadnych błędów nie pokazuje...ktoś ma jakieś pomysły co może być przyczyną takiego zachowania klimatyzacji?

Edytowane przez Luqe12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasuj błędy (jeśli są) w VAG/VCDS. Miałem podobny objaw, już byłem prawie pewny, że to wentylator, ale sprawdziłem błędy, skasowałem i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłącze się do problemu tak się dzieje podczas długiej jazdy i jak zwalniam to przestaje chłodzić jak powyżej 100 km jadę jest ok

co może być coś zapchane czy jak może ktoś miał taki przypadek pozdrawiam i dzięki za sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak takie coś ostatnio raz zaobserwowałem.

Ale przeczytajcie sobie instrukcje obsługi jakiejkolwiek klimatyzacji.

Co jakiś czas należy wyłączyć i przewietrzyć pomieszczenie :D Troche to dziwne ale tak piszą w instrukcji.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie powinno być różnicy w chłodzeniu przy 600 gramach czynnika...

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie powinno być różnicy w chłodzeniu przy 600 gramach czynnika...

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

A jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagneli wilgoć z układu i zaczela klima chodzic, miesiac, dwa i bedzie to samo co przed nabiciem.

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagneli wilgoć z układu i zaczela klima chodzic, miesiac, dwa i bedzie to samo co przed nabiciem.

a sam jestem wstanie wymienić osuszacz i dławik czy gaz poleci w powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz najpierw wyciagnac czynnik z ukladu potem wymienic osuszacz i dlawik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jak za nabicie klimy plus wymiana osuszacza i dlawika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kompresor nie domaga? Ja mam podobny problem. W maju robilem plukanie calego ukladu nowy regenerowany kompresor nowy osuszacz skraplacz itd. I po dwoch i poł miesiaca klima przestala chlodzic. Pojechalem do klimiarza rozłożył rece. W układzie pozostało 500 gram czynnika dobil do pełna i wszystko wrocilo do normy przy czym powiedzial ze przy tej ilosci czynnika powinna chodzic bez zażutu bo zawsze gdzies sie troche ulotni. Od tego czasu minal jakis miesiac i wczoraj znowu klima przestala chodzic... dzisiaj jade do "fachowcow" ktorzy mi to zakładali i zobaczymy co mi powiedza...

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj gdzie ucieka czynnik. Wąż lubi się uszkodzić o śrubę która trzyma gumę stabilizatora. Ja tak miałem u siebie, Jak oglądałem to wszystko wyglądało ok dopiero jak mocno odchyliem wąż to się okazało że jest dziura. Nie prawdą jest że jeśli jest 500 gram czynnika a powinno być 700 to klima będzie dobrze chłodzić. Będzie chłodzić ale przy mocno nagrzanym układzie może już nie wyrabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jak za nabicie klimy plus wymiana osuszacza i dlawika

ok120zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...