Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[AJM] Wywalenie kata, co ze środkowym?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka :)

Przymierzam się do wywalenie katalizatora, chcę go wybić i puchę zostawić. Tylko nie wiem co ze środkowym, zostawić, czy wspawać rurkę zamiast niego.. Zależy mi na świstaniu turbiny, nie chcę żeby było za głośno i jakiś wiejskich dźwięków.. Zostawiać środkowy czy wywalać?

Opublikowano

Nic nie wspawuj wybij ze środka i ciesz sie świstem turbiny wywaliłem wielu klubowiczom katalizatory w ten sposób i nikt nie narzeka

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie, chcę wybić katalizator, tylko nie wiem co zrobić ze środkowym zostawić go czy usunąć? Czy uzyskam jeszcze lepszy dźwięk czy będzie pierdziawa?

Opublikowano

Zostaw środkowy , na wywalenie zawsze będzie czas.

Opublikowano
  • Autor

Chciałbym uzyskać coś takiego jak na filmiku.. W komentarzu napisał, że wywalił tylko środkowy a reszta seria... Super to chodzi.. :)

Opublikowano

Metodą prób jest to do osiągnięcia. Nikt Ci nie zagwarantuje takiego dźwięku bo tłumik tłumikowi nie równy.

Opublikowano
  • Autor

Wiem.. :( dlatego pytam, żeby zminimalizować ryzyko otrzymania jakiegoś pierdzenia.. :) chyba zaryzykuje i wytnę środkowy i wydłubie kata.. Środkowy tłumik też można wydłubać? Czy lepiej rurkę wspawać?

Opublikowano

Środkowy to nie kat i nic w nim niema do wydłubywania.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Dobra jestem po wywaleniu kata (wybity środek) i ani trochę nie równa się z dźwiękiem na filmiku wyżej. Otrzymałem za to delikatnie metaliczny dźwięk, ale nawet mi się to podoba. Dobra do sedna. Powiedźcie mi jak wyrzucić środkowy tłumik, najlepiej jakby pokazał mi ktoś fotkę w jaki sposób ma to zrobione. Będę wdzięczny.

Opublikowano

Może to robota końcówek wydechu :P?

Opublikowano
  • Autor

Tak i chromowane dają +15 decybeli.. ;-) czekam na propozycje wywalenia srodkowego ;-)

Nabazgrane z BePiony

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

I jak, wywaliłeś ten środkowy tłumik? Bo tez się zastanawiam nad wybiciem kata i wycięciem środkowego. A to wybijanie środka z katam na czym polega? możesz przybliżyć jak to zrobiłeś?

Opublikowano
  • Autor

I jak, wywaliłeś ten środkowy tłumik? Bo tez się zastanawiam nad wybiciem kata i wycięciem środkowego. A to wybijanie środka z katam na czym polega? możesz przybliżyć jak to zrobiłeś?

Tak wywalone wszystko, został tylko końcowy. Podjechałem do tłumikarza i ogarnął wszystko.. Uzyskałem dźwięk taki jak na filmiku kilka postów wyżej. Tylko bez kata dochodzi taki metaliczny dźwięk powietrza z wydechu. Wybicie kata polega na wybiciu wkładu katalizatora z tego co się orientuje, jakimś dłutem czy prętem. Zamiast środkowego mam wspawaną rurke i przyspawany kawałek drugiej rurki aby podwiesić to na haczyku seryjnym, aby się nie ruszało i nic nie pękało. Świst słychać po puszczeniu gazu do 2.5 tys obrotow. Reszta brzmi jak całkowita seria, w trasie nic nie jest głośniej. W mieście przy spokojnej jeździe fajnie to słychać.

Nabazgrane z BePiony

Opublikowano

Nie chce zakladac nowego watku wiec zapytam tutaj bo jestm w tym kompletnie zielony. Co daje wywalenie katalizatora? Poprawia tylko dzwiek? Na jakiej zasadzie sie to odbywa? Wycina katalizator i spawa do tego rurke?

Opublikowano

I jak, wywaliłeś ten środkowy tłumik? Bo tez się zastanawiam nad wybiciem kata i wycięciem środkowego. A to wybijanie środka z katam na czym polega? możesz przybliżyć jak to zrobiłeś?

Tak wywalone wszystko, został tylko końcowy. Podjechałem do tłumikarza i ogarnął wszystko.. Uzyskałem dźwięk taki jak na filmiku kilka postów wyżej. Tylko bez kata dochodzi taki metaliczny dźwięk powietrza z wydechu. Wybicie kata polega na wybiciu wkładu katalizatora z tego co się orientuje, jakimś dłutem czy prętem. Zamiast środkowego mam wspawaną rurke i przyspawany kawałek drugiej rurki aby podwiesić to na haczyku seryjnym, aby się nie ruszało i nic nie pękało. Świst słychać po puszczeniu gazu do 2.5 tys obrotow. Reszta brzmi jak całkowita seria, w trasie nic nie jest głośniej. W mieście przy spokojnej jeździe fajnie to słychać.

Nabazgrane z BePiony

Ok dzięki, też się za to biorę a potem program:D

Opublikowano
  • Autor

Nie chce zakladac nowego watku wiec zapytam tutaj bo jestm w tym kompletnie zielony. Co daje wywalenie katalizatora? Poprawia tylko dzwiek? Na jakiej zasadzie sie to odbywa? Wycina katalizator i spawa do tego rurke?

Możesz wybić katalizator - na zew. zostaje wszystko po staremu, możesz wspawać rurkę lub możesz zastosować strumienice. Wybicie katalizatora powoduje, że turbo lżej oddycha, mój był podobno w masakrycznym stanie. Wydaje mi się też, że samochód mniej kopci. Tłumikarz mówił też o negatywnym skutku wybicia, że spaliny mogą się cofnąć i rozwalić turbo, ale na forum dużo osób jeździ z wybitym i nie słyszałem o takiej przypadłości. Wydaje mi się, że może to być jakaś ściema.. Wydaje mi się również, że fura minimalnie lepiej się zbiera poniżej 2000 obrotów, ale może to tylko złudzenie. Ja u siebie wywaliłem kata, środkowy, egr (wstawiłem flansze) no i lekki chip na 143km. Póki co nie narzekam. Aha, podobno ze strumienicą nie ma tego metalicznego dźwięku po wywaleniu kata..

Edytowane przez sk8rudex

Opublikowano

Mam auto po chipie wlasnie. Zaintrygowales mnie tym tematem i tez sie wezme za wywalenie katalizatora :D

Opublikowano

. Ja u siebie wywaliłem kata, środkowy, egr (wstawiłem flansze) no i lekki chip na 143km

To mój cel:D

Opublikowano

Metaliczny dźwięk jest bo spaliny w puszcze po kacie wpadają rezonans - dlatego warto jest wspawać rurkę.

A strumienice to do silników odrzutowych się stosuje, szkoda na to kasy

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A powiedz mi sk8rudex Jakie odczucia jak wycioles środkowy bo też się zastanawiam nad tym:) dźwięk się zmienił? odmulil się ? Dodam że też nie mam kata i jest po virusie

Edytowane przez luty2502

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.