Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bicie piasty - problem.


ArapahoVmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie i Panie, proszę o pomoc i sugestie. Co prawda przed chwilą ktoś poruszał pod9bny temat, ale uważam, że mój jest odosobniony, stąd nowy temat.

Podczas wyjazdu wakacyjnego zauważyłem, że TYLKO przy hamowaniu z większej prędkości szarpie mi kierownicą i całym autem. Po powrocie do domu w pierwszej kolejności wyczyszczona powierzchnia styku tarczy z piastą (było trochę rdzy) i problem nie znika. W związku z tym zostały wymienione tarcze na nowe ATE. Bicie w trakcie hamowania znika jednak po około 2 dniach z prawego koła dochodzą regularne piski ocierającego klocka o tarczę. Niestety dopiero w tym momencie mechanik decyduje się na pomiary czujnikiem zegarowym, który wykazuje bicie tarczy 0.3mm a samej piasty 0.2mm. W związku z tym wymieniona została sama piasta a stara trafiła na pomiary i wykazała 0.02mm bicia, czyli w normie. Podczas gdy pisata była na pomiarach, na nowej w trakcie jazdy również słychać popiskywania klocków ocierjących się o bijącą tarczę. W tej sytuacji dokupiłem łożysko SKF i założyłem na starą piastę (tą zmierzoną, która po pomiarach poza austem wykazywała 0.02mm bicia).W tym samym czasie zmierzona tarcza poza samochodem wykazuje 0.02mm czyli również w normie. Po złożeniu na aucie piasta wykazuje 0.2mm bicia a z tarczą 0.3mm bicia, czyli wymiana piasty, łożyska oraz tarczy nie miało żadnego wpływu na wynik, mimo, że pomiary pokazują, że wszystko jest proste i mieści się w normie. Oczywiście w międzyczasie zacisk wyczyszczony, sprawdzony, klocki nowe ATE, felgi proste, wyważone, opony nowe. Dodam, że auto nie uczystniczyło w żadnej stłuczce. Mało tego, w zimę wpadłem w poślizg i uderzylem bokiem o krawężnik, ale LEWĄ stroną, która przy okazji wykonywania pomiarów prwaej strony została zmierzona i wszystko mieści się w normie.

Pomocy, 2 mechaników rozkląda ręce, nie mają pomysłu skąd pochodzi bicie. Poruszana była kwestia przegubu wewnętrznego i półosi, ale doszli do wniosku, że bicie występowałoby również przy przyspieszaniu, a tego niema.

W chwili obecnej niema odczuwalnego bicia na kierownicy w trakcie hamowania, ale obawiam się, że przy takich odchyłkach zaraz powróci.

Pozdrawiam i liczę na merytoryczne opinie.

Arapaho

Edytowane przez ArapahoVmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zniwelować bicie do 0.00mm

Bicie 0.02mm to nie jest norma tylko maksymalna wartość bicia jaką może mieć piasta.

Poza tym bicie na piascie o wartości 0.02mm nie wygeneruje na tarczy bicia 0.3mm

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zniwelować bicie do 0.00mm

Bicie 0.02mm to nie jest norma tylko maksymalna wartość bicia jaką może mieć piasta.

Poza tym bicie na piascie o wartości 0.02mm nie wygeneruje na tarczy bicia 0.3mm

Nie chcę się czepiać, ale....

Po pierwsze, nie napisałem, że to norma, tylko 'w normie' (w domyśle, mieści się w dopuszczalnej tolerancji podawanej przez producenta), a po drugie bicie na piaście jest 0,2mm a nie 0,02mm i generuje bicie na tarczy 0,3mm.

A teraz do meritum, jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny, bo to, że muszę zniwelować to wiem i stąd ten post.

P.S. Zrobiłem już 1000km i niema ani odczuwalnego bicia przy hamowaniu, ani przy przyspieszaniu, nie ściąga, nie słychać, by klocki ocierały o tarcze.... coraz bardziej zastanawiam się, czy walczyć "z wiatrakami", czy dać sobie narazie spokój i czekać na rozwój wypadków....

Pozdrawiam,

A

Edytowane przez ArapahoVmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień piasty ja u siebie też zmieniałem bo miałem przy hamowaniu bicie. Nowe tarcze też nic nie pomagały dopiero jak piasty zmieniłem problem Znikł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu bo mam problem podobny. Mowa o osi przedniej.

Miałem bicie pod czas hamowania. W związku z tym, ze tarcze kwalifikowały się do wymiany to wymieniłem tarcze i klocki na zestaw Ferodo. Po wymianie bicie ustało, lecz tylko cześciowo. Występowało lekkie bicie podczas delikatnego hamowania przy prędkości 50 km/h. Przy większej prędkości lub podczas mocnego hamowania bicia nie było. Mechanik zareklamował tarcze. Założył mi Brembo.

Lekkie bicie występuje nadal w kilku sytuacjach:

- lekkie dociśnięcie pedału hamulca w okolicy 50 km/h

- jazda, bez hamowania, z prędkością około 120-140km/h

- lekkie skręcanie przy dużej prędkości - wczoraj zauważyłem to na łuku jadąc krajowa S8

Bicie jest dość lekkie, daleko do mocnego szarpania czy trzepania samochodem.

Co może być nie tak?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przetoczyc

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przy tej operacji wymieniać łożyska?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy wyciskaniu na prasie go nie uszkodzisz to nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za info. Wywaze koła i potem przetocze piasty.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przetoczeniu piast musisz przetoczyc tarcze chyba ze zakladasz nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze mam z przebiegiem 2k km. Rozumiem, ze mogły się już pokrzywic od piast?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jade 80-90 to troche trzesie kierownicą, jak delikatnie hamuje w tej predkosci to chce ją aż wyrwać cale auto przy tym tak trzesie. Jak zahamuje mocniej problemu nie ma..

Krzywe piasty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że odkopuje ale gdzie moge kupić piaste do b7'ki?

Szukam szukam i znalazłem jedna za 630zl a tak to same używki na allegro...

Czytałem post Dev'a, że nie ma chyba zamienników tych piast, prawda?

Uratowałaby mnie też używka w dobrym stanie, nawet z łozyskiem może być.

Szukam bo piszczą mi hamulce, cały czas ociera klocek o tarcze i piszczy. Przy hamowaniu tylko cisza.

Wymienione już tarcze z klockami, gumy prowadnic, zaciski i jarzma wyczyszczone. Piasta przy zakładaniu tarczy na lustro wyczyszczona a piszczy jak piszczało.

Dodam, że poza tym piszczeniem trzęsie jeszcze cała budą podczas jazdy, nie tylko kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że odkopuje ale gdzie moge kupić piaste do b7'ki?

Szukam szukam i znalazłem jedna za 630zl a tak to same używki na allegro...

Czytałem post Dev'a, że nie ma chyba zamienników tych piast, prawda?

Uratowałaby mnie też używka w dobrym stanie, nawet z łozyskiem może być.

Szukam bo piszczą mi hamulce, cały czas ociera klocek o tarcze i piszczy. Przy hamowaniu tylko cisza.

Wymienione już tarcze z klockami, gumy prowadnic, zaciski i jarzma wyczyszczone. Piasta przy zakładaniu tarczy na lustro wyczyszczona a piszczy jak piszczało.

Dodam, że poza tym piszczeniem trzęsie jeszcze cała budą podczas jazdy, nie tylko kierownicą.

Witaj,

Ja kupowałem u użytkownika TOM77. Więcej szczegółów w poście:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/19150-czesci-w-super-cenach-z-hurtowni-duze-upusty-dla-klubupromocje/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale pisałem już zapytanie do sklepu, bo TOM77 jest na urlopie, i czekamna odpowiedź a myślałem, że jeszcze jest jakieś źródło :)

A powiedz mi, mam się nastawiać na kwote jak pisałem wyżej? Czy to nie ten poziom cenowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale pisałem już zapytanie do sklepu, bo TOM77 jest na urlopie, i czekamna odpowiedź a myślałem, że jeszcze jest jakieś źródło :)

A powiedz mi, mam się nastawiać na kwote jak pisałem wyżej? Czy to nie ten poziom cenowy?

Nie chciałbym wprowadzić Cię w błąd, bo kompletnie nie pamiętam, ale wydaje mi się, że komplet z łożyskiem wychdził zdecydowanie mniej.

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...