Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki smar do hamulców

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Zamierzam wymienić klocki hamulcowe na przodzie. Z tego co zauważyłem to klocek wewnętrzny(z czujnikiem) znacznie szybciej się zużył niż zewnętrzny. Tarcze jakie mam to 288 mm

Oglądając filmik

zauważyłem, że gość smaruje wszystko jednym smarem. Mało tego smaruje on prowadnice kloców ich nie ścieralną część.

Co dokładnie i jakim smarem powinno się posmarować przy wymianie klocków hamulcowych ? Czy smar do zacisków boscha będzie odpowiedni ? Czy lepiej kupić miedziowy i grafitowy smar ?

Opublikowano

miedzianym, a na filmie chyab jest smar zmniejszający tarcie

Edytowane przez krzysiekvtec

Opublikowano
  • Autor

Czyli miedzianym smarować prowadnice, tłoczki, nieścieralną część klocka i jego prowadnice ?

Edytowane przez tomasz102

Opublikowano

Prowadnice , czyli te wkręcane trzpienie w gumowe osłony lepiej pozmarować smarem silikonowym bo nie wchodzi w reakcję z gumą. Nie wiem czy jest sens smarowania nieścieralnej części klocków jakimkolwiek smarem bo niczemu to nie służy wg mnie a tylko zbiera się piasek i brud

Edytowane przez jospethe

Opublikowano
  • Autor

dev właśnie pisał, żeby miedzianego nie stosować bo niszczy on gumę.

Udało mi się znaleźć coś takiego:

ATE Brake cylinder - wewnetrzny pierscien oslony tloka, pierscien uszczelniajacy, wewnetrzna powierzchnie cylindrai zewnetrzna tloka zacisku
ATE Plastilube - do jarzm i prowadnic, scianek otworu montazowego czujnika abs, scianki gniazda w zwrotnicy, prowqdnice w uchwycie zacisku

Zamiast ATE Plastilube może być smar ceramiczny ?

Edytowane przez tomasz102

Opublikowano

Prowadnice gumowe muszą być czyste, ich się nie smaruje w ogóle.

Nie wiem skąd przyszła ta głupota na walenie miedzianego smaru w hamulce :facepalm:

Edytowane przez Dev

Opublikowano
  • Autor

dev a co polecasz do smarowania metalowych prowadnic ? samochód jak w opisie tarcze 288 mm

Opublikowano

Przecież te prowadnice pracują w gumach

Opublikowano
  • Autor

Źle się wyraziłem. Chodziło mi o prowadnice na jarzmach. widziałem, że gość na filmiku to smarował - czas na filmiku 15:20

W internecie jest mnóstwo bzdur...

Dev czyli generalnie co powinno się smarować i jakim smarem ? (wymiana klocków)

Opublikowano

W takim razie jak zlikwidować tarcie między elementami, z czasem prowadnice zaczną rdzewieć, zapiekać przy wszystkich elementach ruchomych stosuje się smary lub oleje.

Opublikowano

Smar daje się tylko do trzpieni tylnych jarzm.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Smar daje się tylko do trzpieni tylnych jarzm.

Smar litowy jak wg etki? Grafitowy, ceramiczny? Czy Ate PlastiLube?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.