Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana lamp przednich


niuniek222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu noszę się z myślami aby wymienić przednie lampy. Te co obecnie mam są ori firmy Valeo ale już nie swiecą tak jak dawniej świeciły. Auto ma juz ponad 300 tyś (ile cofnięte tego nie wiem) więc nie ma się co dziwć. W związku z tym mam pytanie zcy oplaca się kupować zamiennik firmy TYC bądz DEPO. Która firma jest lepszym zamiennikiem oraz czy podczas montażu nie będę miał żadnych problemów np z przełożeniem silniczka ze starych lamp do nowych? Czy uchwyty są dobrze spasowane i lampa będzie dobrze pasowac. No i co najważniejsze jak swiecą zamienniki czy nie ma żadnych problemów z ustawieniem lamp czy trzeba coś kombinowac? Może ktoś z was już przerabiał ten temat i jest w stanie coś mi doradzić. Jak widze czasem na ulicy B6 i patrze na ich lampy to od razu mam wrazenie, że są wymienione gdyż swiecą lepiej oraz są bardziej krystaliczne od moich lamp. Nie chce mi się wierzyć aby w aucie 12 letnim stan lamp był aż tak dobry, dlatego pewnie były zmieniane bądz te auta są po stłuczkach i stąd te lepszej jakosci lampy.

Bardzo proszę o opinie bo zbliża się sezon jesienno zimowy i musze coś z tymi lampami zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co konkretnie z twoimi lampami jest nie tak ?? bo jest kilka opcji i z każdą można sobie poradzić.

Jak szkło matowe > spoleruj

soczewkę w ksenonie można wymienić

żarniki też możesz wymienić

chromowe odblaski wewnętrzne oddać do ponownego chromowania albo samemu pomalować

chyba że masz pękniętą lampę to wtedy można wymienić ale w przeciwnym wypadku nie widzę takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło nie jest matowe i w sumie poza pekniętym jednym uchwytem który jest zgrzany nic sie nie dzieje. Po prostu swiecą słabo jak dojadę do bramy w garazu bądz do jakiejś sciany to od strony pasażera świeci lampa jaśniej i nie jest to wina żarówek. Mam wrażenie, że w nocy słabiej świeca niż świeciły jak kupiłem auto. Nawet mi już kilka osób jak jechało ze mną mówiło, że ale Ci słabo te światła świecą. U teścia w oplu astrze z 2001 roku lepiej swiecą niż u mnie. Być może to wina tych odbłyśników. lampy mam zwykłe nie xenony normalne na zarówki H7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadzwoń do kolegi Gwerty - on Ci wymieni odbłyśniki np. z A6C7 i będziesz mógł mieć żarówki H7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta patrze na te moje lampy i one mają takie kreseczki od góry do dołu i u mnie one juz sa tak słabiej widoczne, natomiast w innych modelach B6 te kreski sa bardziej widoczne. Wogóle szkło jest bardziej krystaliczne niż u mnie. Może to ma jakiś związek z jakością świecenia lamp. Te kreski być może są aby rozpraszać światło. A co sądzicie o używanych refrektorach Valeo oczywiscie w dobrym stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj z używanymi lampami, bo przyczyną braku światła są zmęczone życiem odbłyśniki. Oddaj je do regeneracji i światło wróci. A jeśli chcesz mieć naprawdę jasno przed sobą, to polecam wrzucenie bixenonu z soczewką z B8 i wtedy dopiero zobaczysz co to znaczy mieć światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam zamiar kupic lampy przednie , bo moje to juz tak licho swieca ze nic niewidac , i chce zebyscie mi doradzili daje dwa linki z allegro i które waszym zdaniem beda lepsze ,,http://allegro.pl/reflektory-lampy-kpl-audi-a4-b6-01-04-nowe-i5653815511.html i takie http://allegro.pl/lampy-reflektory-soczewkowe-audi-a4-b6-00-04-depo-i5675784145.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne i drugie to zamienniki i to jeszcze nie kompletne. Szukaj ori . Czasem nawet używka ori może być lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam u sibie taki sam problem swiatla strasznie slabo swieca. sa matowe dosc z przodu i widac na soczewce brud jakis nalot...idzie wymienic same soczewki ? posiadam lampy na zarowki h7. co byscie poradzili?


odblysniki od a6c7 pasuja do b6 z zarowka h7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam u sibie taki sam problem swiatla strasznie slabo swieca. sa matowe dosc z przodu i widac na soczewce brud jakis nalot...idzie wymienic same soczewki ? posiadam lampy na zarowki h7. co byscie poradzili?

odblysniki od a6c7 pasuja do b6 z zarowka h7?

Nie trzeba zmieniać soczewek.

Umyć środek reflektora lub samą soczewkę trochę gimnastiki z drutem i szmatką.

Przednią szybę spoleruj i dużo się poleprzy jeżeli odbłyśniki ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...