Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubywa płynu chłodniczego


mariuszolek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, spada mi poziom płynu. Autem od kupna w lutym zrobiłem 15k km, wcześniej nic takiego się nie działo, ubywa od kilku tysięcy. Na oko pół litra na tysiąc km.

Od czego zacząć szukać przyczyn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź czy w oleju nie ma płynu chłodzącego i ogólnie stan oleju silnikowego

2. Sprawdź czy w układzie chłodzenia nie przypadkiem śladu po spalinach. Nazywa się to jakoś zawartość dwutlenku węgla czy jakoś tak na nie których warsztatach mogą to sprawdzić.

3. Kiedy silnik będzie nagrzany włącz b. ciepłe powietrze - nadmuch w kabinie i sprawdź czy nie czuć płynu, smrodu ewentualnie po jakimś czasie kiedy nawiew będzie chodził sprawdź czy coś nie kapie spod samochodu - mniej więcej na wysokości tunelu środkowego (możliwe że nagrzewnica ma nieszczelność)

4. Sprawdź czy nie poci się chłodnica albo jakiś wąż od nie

5. Masz gaz więc nieszczelność może być związana z gazem parownik, węże, trójniki i tp...

6. Najważniejszy Masz ASNa czyli silnik specjalnej troski dość podatny na wywalenie uszczelki lub pęknięcie bloku. Jeśli nie masz zrobionego porządku z katalizatorami to zdarza się że ciśnienie nie ma gdzie ujść przy butowaniu bo np. katy są zawalone i wydmuc**je uszczelkę lub rozsadza gładź cylindra i remont gotowy

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Robero za konkretną odpowiedź. Jak zwykle jesteś pomocny :hi:

Posprawdzam wszystko jak mówisz i zdam relację.

Jak tylko wyłączę klimę, coś śmierdzi z nawiewu, a nie jest to chyba smród grzybowy ;) Natychmiast paruje szyba nad nawiewem. Filtr ok.


no więc znów mój ulubiony poprzedni właściciel szwajcar się przyczynił... Wkleił czujnik temperatury wody na silikon ;)

Edytowane przez mariuszolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym zaczoł od gazownika i powiedział mu żeby te kolanka plasikowe montował sobie
ja mam taki problem po gazie pije jak smok
zero wycieku cisnienie na cylindrach sprawdzone a płynu ubywa
tajemnica tkwi w tym gdzie gazownik się wpioł bo na bank tam ucieka płyn
chyba że te silniki tak mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym zaczoł od gazownika i powiedział mu żeby te kolanka plasikowe montował sobie

ja mam taki problem po gazie pije jak smok

zero wycieku cisnienie na cylindrach sprawdzone a płynu ubywa

tajemnica tkwi w tym gdzie gazownik się wpioł bo na bank tam ucieka płyn

chyba że te silniki tak mają

no mówię Kolego, ja już problem mam z głowy. Leciało przez czujnik temp. płynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkopuje ten grób dziś po przejechaniu 200km do pracy po zatrzymaniu sie na miejscu zobaczyłem że leci mi płyn z lewej strony chłodnicy na samym dole ale nie da sie tam nic zobaczyć jest w strasznie nie wygodnym miejscu tak samo od spodu gdysz jest osłona silnika. gdy odkręciłem korek przestało bo tak jak by ciśnienie zeszło ale zapewne po ponownym rozgrzaniu silnika znowu zacznie lecieć:( płynu jeszcze jest między min a max ale raczej mniej niż było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, że ubywa tą drogą niż przez silnik... :wink:

Co tu dużo gdybać - nieszczelność musisz załatać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no napewno tylko że w obcym mieście to zawsze problem u siebie to wiem do kogo jechać. dźiwne że przestało lecieć zobacze wieczorem jak sie rozgrzeje


jako że posiadam zdolność artystyczne pozwoliłem sobie zrobić pewien obrazek hehe

moje pytanie czy w tym miejscu zaznaczonym na czarno jest jakis powrót wody jakis wąż z tamtąd wychodzi itp?

https://drive.google.com/file/d/0BxUPXm8s4K9CTzI5RDhnSXU1dnc/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tak bo czerwony mam płyn chłodniczy a spryski zielony. swoją droga mi tez leci ale z prawego dziwna sytuacja tylko gdy zaleje wiecej niż pół zbiornika tak to spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wszystko wiem chlodnica sie rozczelniła:( trzeba będzie druga kupić. dziś byłem u mechanika oglądał i stwierdził że padła


znalazłem nówkę za 200zł z 12 miesięczną gwarancją co o tym myślicie?

http://archiwum.allegro.pl/oferta/nowa-chlodnica-audi-a4-b6-b7-a6-c5-3-0-3-2-00-09-i4242642285.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnice różnią się w zależności od kodu klimatycznego umieszczonego na wlepie z kodami wyposażenia (np. 8Z5/8Z6, 8Z9) ale jako, że Polska leży w strefie o umiarkowanym klimacie to myślę, że każda będzie OK.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200zł to dla Ciebie dużo za nową chłodnicę Z GWARANCJĄ??

W ASO wybuliłbyś 1000zł...

Gdybyś jednak wolał używkę - szukaj o numerze 8E0121251C o wymiarach 632x450x34mm :hi:

Innych do ASN-a w manualu nie ma.


http://google.plwyszukaj/artOEUwMTIxMjUxQ3wxMHww.html


http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-fuzzy-v1-aut-1-5-1202&search_scope=&string=8E0121251C


http://allegro.pl/chlodnice-chlodnice-wody-251082?description=1&order=p&string=asn&search_scope=category-251082&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-fuzzy-v1-aut-1-5-1202

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem do siebie nową kosztowała 400zł firmy NRF a model jej to 00053957. rok użytkuje i jest ok . zwróć uawagę jaki masz rozmiar krucców u siebie w starej pomiesz je i jak będziesz zamawiał to podaj je sprzedawcy bo u mnie dopiero 3 podeszła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie pytanie ile powino być wiatraków w ASN od chłodzenia bo ja mam jeden stojąc przodem do auta to po prawej stronie lewa strona jest pusta czy to normalne? nie powinno być wiatraka i po lewej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...