Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B7] Instalacja elektryczna do haka-problem!!! POMOCY!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Postanowiłem założyć hak. Sama instalacja miodek-2 godz. roboty i jest. I zaczęły się schody....

Z prądem jest problem. Instalacja jest "porypana"-na każdej żarówce jest 2V napięcia cały czas,nawet jak są wyłączone światła,10V np jak mają być postojowe a 14V jak ma być stop.Podobnie jest z przeciwmgielnymi itp. I to ciągle jest ta sama jednowłóknowa żarówka. Próbowałem podpiąć zamienny moduł (taki za 250 zł) do instalacji i przekaźniki zwariowały. Podają cały czas napięcie na wtyk...świeci się kontrola FIS że mam poprzepalane żarówki. Ma może ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać???

PS.oryginalna wiązka AUDI 1300 zł...i 700 instalacja w ASO. Jestem zdesperowany...

POMOCY!!!

Opublikowano

Kolego jeśli mi się dobrze wydaje to światełka w naszym B7 są sterowane po CAN-ie i podłączanie czegoś bezpośrednio wiąże się z dużym ryzykiem że się coś sfajczy, a na pewno nie będzie działać poprawnie.Wydaje mi się żeby było O.K. to trzeba zastosować jakiś specjalny sterownik do haka i odpowiednio skonfigurować CAN.

Opublikowano

Prawidłowa odpowiedź.

Firmy produkujące haki mają takie moduły na sprzedaż.

A pro pos miernik ci oszukuje :gwizdanie:

Na żarówkach jest cały czas 12V lub napięcie ładowania.

Ale to jest PWM.

Opublikowano
  • Autor

Ale ja kupiłem taki moduł...w firmie produkującej haki... I miał oszukiwać instalacje CAN. I nie oszukuje...

PS.mój miernik jak najbardziej jest w porządku. Jak wytłumaczysz brak żarówki dwu-włóknowej (stop i postojowe)???? Jeśli miałaby takie samo napięcie to dlaczego świeci mocniej jak się naciśnie hamulec...

Opublikowano

Prawdopodobnie pozycyjne jest uzyskiwane przez impulsowe załączanie tej samej żarówki co stopu, i żarówka "pokazuje uśrednione napięcie" które odpowiada jasnością świecenia pozycyjnym, a jak naciśniesz stop to dostaje napięcie na stałe i świeci normalnie i robi za stop.

Opublikowano
  • Autor

bingo...ale jak pod to podpiąć hak???tylko oryginalny moduł...

Opublikowano

Jak wytłumaczysz brak żarówki dwu-włóknowej (stop i postojowe)???? Jeśli miałaby takie samo napięcie to dlaczego świeci mocniej jak się naciśnie hamulec...

Poszukaj sobie hasła PWM.

Opublikowano
  • Autor

Czego mam poszukac?

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam, ostatnio otrzymałem od firmy Goliat z Szamotuł link do Westphalii, może to Ci coś pomoże?

http://www.westfalia-automotive.de/index.php?id=6&L=4

Opublikowano

Ja tez mam dokladany modul haka i nie jest to Can, zrobione to bylo jeszcze w niemczech.

Mam tez kontrole zerowek ale modul ja oszukuje, nie wiem dokladnie jak.

Z tego co mi sie udalo zaobserwowac to kontrola zarowek odbywa sie na podstawie piku napiecia, u mnie pokazywal woltomierz 4V ale to wartosc usredniona.

Piki są w momencie jak krzyczy o przepalonej zarowce, jak podlaczysz dobra to przestaje.

Ale dodam coś ciekawego, moj modul od haka tez caly czas podaje napiecie na wtyk(postojowe, kierunki), co prawda nigdy nic do niego nie podlaczalem a wydawalo mi sie ze to jest jakas kontrola zarowek w przyczepce. Mam wtyk 13 pinowy

Ponizej link wydaje mi sie ze do mojej instalacji, moze cos ci podpowie, jest tam cos o FIS

http://www.hakihol.pl/DMS/PL/ME_es/AU0922.pdf

Opublikowano

Tylko że Ty kolego masz B6 a on B7 która jest na listwie CAN .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.