Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie odnosnie ssania


Naziom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam gdy odpale moja audice nawet w upalne dni po 30 stopni to wlacza sie na ssaniu i chodzi tak przez okolo 2 minuty i pozniej odbroty spadaja.

Dodam jeszcze ze gdy ssanie sie wylaczy to slinikiem lekko poszarpuje. Wiecie moze jaka jest przyczyna z gory dzienks :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy upalach 30-40 stopniowych przy odpalaniu auta w garazu rowniez mialem zalaczone ssanie(trwało po prostu ono krócej), jak dla mnie ok jesli to bylo odpalanie po nocy, czy po dluzszym odpoczynku

Edytowane przez uszolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w 1.8 ADR ssanie po dłuzszym postoju włacza sie nawet przy wysokiej temp. powietrza, tylko działa krócej. obroty utrzumuja sie na 1100 tak mniej wiecej a potem spadaja po minucie zaleznie od temp. na 800 i tak poprostu te modele maja, wszytko masz ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być , po to jest ssanie. Co innego jak falują obroty . Wtedy trzeba szukać bo może być wiele powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam tak, tylko że jak było zimno na dworze to się nie włączało w ogóle. A jak u Was jak zimno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zimie to ssanie wcale nie działa dłużej niż latem... Też chwila moment i obroty spadają do ok 800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


wystary dwa razy delikatnie musnąć pedał gazu i się wyłącza

właśnie po to jest ssanie żeby ogarnąć silnik przed jazdą. takimi zabiegami troszkę szkodzisz moim zdaniem, 30 sekund nikogo nie zbawi przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lato u mnie też się włącza ale wystary dwa razy delikatnie musnąć pedał gazu i się wyłącza w zime dłużej normalnie :)

Czyli prawidłowo bo tak właśnie to ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady nie robie tego od razu po odpaleniu czekam chwile i nic nie szkodzę bo co miał bym zaszkodzić przeciesz nie trzymam nogi na gazie bóg wie do ilu obrotów go kręce to wystary naprawde 1-2 mm wskazówka może skoczy o max 200 (w sumie zimą gdy olej jest gęstrzy to nawet może pomudz gdy jest słabsze smarowanie) bo w sumie nawet jeśli byś tak zrobił po odpaleniu to i tak ssanie się nie wyłączy poprostu trzeba wyczuć ten moment kiedy wiesz że jak tak zrobisz to puści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mierzyłem czas po zapaleniu silnika .Rano 9.00 po zapaleniu ssanie było przez 1.5 minuty. Temp.na zewnątrz +5°

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...